07 Nisan 2012, Cumartesi 08:45:51

İLK DENEME UÇUŞU YAPILDI

Iğdır Havaalanı'nda ilk deneme uçuşu başarıyla gerçekleştirildi...
  • van da turisti agaca baglayıp karısına tecavüz etmişlerdi bunu duyan gelir mi oralara ?
  • Evet bir ığdırlı olarak deneme uçuşuda olsa duyduğum heyecan ve sevinci anlatmaya kelime bulamıyorum. Emeği geçen herkesten allah razı olsun... İnşallah en kısa zamanda uçuşlar başlar
  • Teşekkür ederim..Iğdırın yeri bende bir bambaşkadır, bu yatırımlarla hak ettiği önemi hem halkı hem şehir hem de çevre yöre halkı fazlasıyla alacağını ümit ediyorum.. Hayırlı olsun..Ağrı dağını ziyaret etmek isteyen tüm turist ve turizimcilerin gidecekleri ilk adres burası, dünyada üç ülkenin sınır olduğu tek yer burası (dilucu nahcıvan,iran Türkiye), daha birçok doğa güzelliği ve özelliği var saymakla bitmez, onun için turizm (otel, restauran vb) inşaatına hız vermek lazım..
  • Komutanım havalimanının yeri ığdırdan tuzluca istikametine doğru (yani kars a doğru) 15.km uzaklıktaki küllük köyü arazisinde bulunmaktadır.
Havaalanı İç Mimarı Musa Esmer, yaptığı açıklamada havaalanı inşaatında üstyapı çalışmalarının yüzde 95'nin tamamlandığını belirterek, 15 Mayıs'ta bütün çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
 
Havaalanında ilk deneme uçuşunun gerçekleştirildiğini anlatan Esmer, ''Bugün yapılan deneme uçuşu, yolun sonuna geldiğimizi gösteriyor. Havaalanı semalarında uçağı gördüğümüz anda tüm çalışanlarımızla duygu dolu anlar yaşadık. Sonuca ulaşmak hepimizi mutlu etti'' dedi.
 
Iğdır'a gelenlerin kenti görmeden önce Ağrı Dağı manzarasıyla karşılaşacaklarını ifade eden Esmer, ''Çünkü burası Türkiye'nin ilk Ağrı Dağı manzaralı havaalanı olma özelliğini taşıyor'' ifadesini kullandı.
 
Üstyapı olarak binaların yüzde 95 seviyesinde tamamlanan havaalanında, ısı merkezi, güç merkezi, itfaiye araçları binası, teknik blokla kule ve iş makineleri garajı olmak üzere 14 bağımsız bina bulunuyor.
 
Bugün gerkçekleştirilen ilk deneme uçuşunda uçakların iniş ve kalkışında kullanacağı koordinatlar da belirlendi. (Zaman)
İLK DENEME UÇUŞU YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
van da turisti agaca baglayıp karısına tecavüz etmişlerdi bunu duyan gelir mi oralara ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Evet bir ığdırlı olarak deneme uçuşuda olsa duyduğum heyecan ve sevinci anlatmaya kelime bulamıyorum. Emeği geçen herkesten allah razı olsun... İnşallah en kısa zamanda uçuşlar başlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Teşekkür ederim..Iğdırın yeri bende bir bambaşkadır, bu yatırımlarla hak ettiği önemi hem halkı hem şehir hem de çevre yöre halkı fazlasıyla alacağını ümit ediyorum.. Hayırlı olsun..Ağrı dağını ziyaret etmek isteyen tüm turist ve turizimcilerin gidecekleri ilk adres burası, dünyada üç ülkenin sınır olduğu tek yer burası (dilucu nahcıvan,iran Türkiye), daha birçok doğa güzelliği ve özelliği var saymakla bitmez, onun için turizm (otel, restauran vb) inşaatına hız vermek lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Komutanım havalimanının yeri ığdırdan tuzluca istikametine doğru (yani kars a doğru) 15.km uzaklıktaki küllük köyü arazisinde bulunmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000