23 Ekim 2014, Perşembe 08:02:28

İLGİNÇ KAZADA İLGİNÇ DETAYLAR

Rusya'nın başkenti Moskova Vnukova-3 Havalimanın'da kalkışı sırasında kar kürüme aracına çarparak düşen, Fransız petrol şirketi Total'in CEO'su Christophe de Margerie ile bilikte 4 kişinin ölümüne neden olan uçak kazası ile ilgili sorgular başladı.
  • vnukovo Havalimanı kule görevlileri korkunç bir itirafta bulundu. Alanda yerdeki uçakların konumu belirleyen lokasyon radarının uzun süreden beri normal çalışmadığını itiraf eden kule, “Biz çoğu zaman camdan bakarak uçakların konumunu tespit ediyoruz” açıklamasını yaptı.
  • Moslovanın en rezil havaalanı
  • Vnukova havalimani cidden zor bir yer ekiplerin cok dikkatli olmasi gerekir
  • Bu isin icinde bi is var sanki...

Rusya'nın başkenti Moskova Vnukovo-3 Havalimanın'da kalkışı sırasında kar kürüme aracına çarparak düşen, Fransız petrol şirketi Total'in CEO'su Christophe de Margerie ile bilikte 4 kişinin ölümüne neden olan uçak kazası ile ilgili sorgular başladı.

Kar kürüme aracının sürücüsü Vladimir Martinenkov, Rusya Soruşturma Komisyonu'na verdiği ilk ifadede, yolunu şaşırdığını, kalkış pistinde ışıkları görmediğini, teknik araçla çalıştığı için de uçağın sesini duymadığını söyledi.

Rusya devlet televizyonu Birinci Kanal, Martinenkov'un sorgu sırasındaki açıklamalarını yayınladı. "Yönümü şaşırdım ve uçak kalkış pistine girdiğimi fark etmedim. Uçağın gelişini görmedim ve ses de duymadım. Bölgede ışık da yoktu…" savunmasında bulundu.

Üzerinde havalimanı resmi kıyafetleri ile sorguya alınan 60 yaşındaki kar kürüme aracı sürücüsü Martinenkov, "Yolları şaşırınca, uçak kalkış pistine nasıl girdiğimi anlamadım." dedi.

Rusya Soruşturma Komisyonu, Martinenkov'un alkollü olduğunu açıklamıştı. Ancak avukatları yaşlı adamın kalp rahatsızlığı olduğu, doktorları ve yakınlarının da ifadeleri ile alkol kullanmadığı savunmasında bulundu.

Vnukovo'da 10 yıldır çalışan araç sürücüsü 48 saatliğine göz altında tutuluyor. Mahkemenin tutuklu olarak davanın sürmesi ile ilgili kararı bugün açıklaması bekleniyor.

Rusya Soruşturma Komisyonu'na göre pilot hatası, kötü hava şartları ve kule çalışanları diğer muhtemel kaza nedenleri arasında yer alıyor.

Uçak kazasını inceleme üzere Fransa'dan uzmanlar da Moskova'ya geldi. Uçağın kara kutusu Fransız ekiple birlikte inceleme için açılacak ve diğer tüm bilgiler ortak komisyonla paylaşılacak. (Zaman)

İLGİNÇ KAZADA İLGİNÇ DETAYLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

hamburg/tolga ~ 4 yıl önce
vnukovo Havalimanı kule görevlileri korkunç bir itirafta bulundu. Alanda yerdeki uçakların konumu belirleyen lokasyon radarının uzun süreden beri normal çalışmadığını itiraf eden kule, “Biz çoğu zaman camdan bakarak uçakların konumunu tespit ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezil ~ 4 yıl önce
Moslovanın en rezil havaalanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Crew ~ 4 yıl önce
Vnukova havalimani cidden zor bir yer ekiplerin cok dikkatli olmasi gerekir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu isin icinde bi is var sanki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000