27 Ekim 2011, Perşembe 12:02:06

İKİ AYDIR HAVAALANINDA YAŞIYOR

Kanadalı bir genç, iki aydır Vancouver Havaalanı'nda yaşıyor.
  • Commercial Einstein beyler, dağılın...
  • bravooo bunu kendin mi düşündün yoksa grup halinde mi buldunuz:))))
  • Havalimanının tanıtımına katkıda bulunduğu için ödeme alıyor sanırım. Tamamen ticari...
  • iyiymiş. yemek versinler vip lerde gez. gece otelde kal. gündüz sohbet et dolaş. sonra kalksınlar sana 80 bin TL versinler. Ne biçim iş bu ya.
Kanada'da Vancouver Havaalanı'nın kuruluşunun 80. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmayı kazanan genç, yaklaşık 2 aydır havaalanında yaşıyor.

Havaalanında yaşama isteklerini hazırladıkları video başvurularıyla dile getiren 160 kişi arasından halkın oylarıyla seçilen 29 yaşındaki Jaeger Mah, 17 Ağustos'ta başladığı 80 günlük macerasının sonlarına yaklaşıyor.

Ünlü oyuncu Tom Hanks'in başrolünde yer aldığı ve New York'taki JFK Havaalanı'nda mahsur kalan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ''The Terminal'' filmini anımsatan bir macera yaşayan Mah, geceleri havaalanındaki bir otelde kalıyor, gündüzleri ise terminalleri gezerek, çalışanlarla sohbet ederek, VIP dinlenme salonlarında yemek yiyerek ve havaalanının keşfedilmemiş noktalarında şekerleme yaparak geçiriyor.

Yeni evinde pek çok değişik insanla tanışma fırsatı bulduğunu belirten Mah, havaalanı çalışanlarına valizleri taşımakta yardım ediyor, kontrol kulesindeki arkadaşlarını ziyaret ediyor ve uçuş öncesi kokpitte pilotlarla sohbet ediyor.

Havaalanındaki günlerini bir dijital kamera yardımıyla kayıt altına alan Mah, görüntüleri ve yorumlarını facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve bloglar aracılığıyla takipçileriyle de paylaşıyor.

Vancouver Havaalanı sözcüsü Rebecca Catley, Mah'ın havaalanındaki günlerinin insanlara check-in masalarının ve güvenlik kontrollerinin arkasında aslında neler yaşandığını gösterme fırsatı sunduğunu belirtiyor.

Yarışma kapsamında günlük ücret alan ve 15 bin dolarlık bir para ödülü de kazanan Jaeger Mah, macerasına 80 gün sonunda nokta koyacak.

(Habertürk)

İKİ AYDIR HAVAALANINDA YAŞIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Commercial Einstein beyler, dağılın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bravooo bunu kendin mi düşündün yoksa grup halinde mi buldunuz:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Havalimanının tanıtımına katkıda bulunduğu için ödeme alıyor sanırım. Tamamen ticari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
iyiymiş. yemek versinler vip lerde gez. gece otelde kal. gündüz sohbet et dolaş. sonra kalksınlar sana 80 bin TL versinler. Ne biçim iş bu ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000