20 Haziran 2015, Cumartesi 08:08:53

İHA'lar TSK'ya teslim edildi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın operasyonlarında görev alması planlanan İHA'lar teslim edildi.
  • Yapılan işleri begenmemekle elinize geçen ney anlamıyorum adamların yaptıgı ihaları begenmesen neyazar sen begenmedin diye vazgeçmiyecekler heralde yapılan güzel işlere yorum yapma yeter vede ilgilenme senin yorumunu tınlayanda yok zaten
  • Hayirli ve kazasiz ucuslar.. Insallah bu baslangictan sonra daha süper iha lar yapilir.. Hazimsizlara duyurulur...Bu ülkenin pilotuda , mühendisine yeterki imkan verilsin, neler yapilir neler.....
  • Bu uçak gerçek bir başarı öyküsüdür. Tebrikler. Ey makarna kömür için yazan Aktroller: Biz doğru olana doğru, başarıya başarı deriz. Ama asla yalakalık yapmayız. Milli savaş uçağı palavralarını da yutmayız, zira biz bilimden, bilgiden anlarız. " Hiç bilenler bilmeyen bir olur mu" diyelim de anlayın.
  • Bayraktar ailecek çok zeki ve vatansever bir ekip. Tebrik ediyorum. Umarım işleri İHA seviyesinde bırakmazlar taktik SOM tarzı hava savunma füzeleri konusunda da çalışırlar. Allah yardımcınız olsun .

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın keşif ve istihbarat maksatlı operasyonlarında görev alması planlanan Bayraktar Taktik İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemi'nde 6 uçak ve 2 yer istasyonundan oluşan ikinci paketin teslimatı da gerçekleştirildi.

Kale-Baykar ortaklığında tüm yazılım ve donanım sistemleri Türk mühendisler tarafından üretilen Bayraktar Taktik İHA'ların ikinci paketi de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Askeri ve sivil heyet huzurunda yürütülen test ve kabul süreci kapsamında tüm teknik kriterlerin eksiksiz olarak gösterimiyle 6 uçak, 2 yer istasyonundan oluşan ikinci paket Bayraktar Taktik İHA Sistemi'nin kabulü başarıyla tamamlandı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın keşif ve istihbarat maksatlı operasyonlarında görev alması planlanan Bayraktar Taktik İHA'nın birinci paketinin kabul işlemi 22 Kasım 2014 tarihinde yapılmıştı.

Her bir İHA, test ve kabul süreçleri boyunca fırtınalı ve yağmurlu ağır hava şartlarında fonksiyonel ve performans uçuşları, otomatik taksi, otomatik kalkış, seyir, yarı otonom kullanım, otomatik iniş ve otomatik park işlemlerini hatasız bir şekilde sergiledi.

Tamamen milli ve özgün tasarımıyla, Türkiye havacılık tarihinde uçuş rekorlarına imza atan, aynı zamanda dünyada kendi klasmanında en ileri teknolojik özelliklere sahip olan Bayraktar Taktik İHA Sistemi'nin Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kullanım ve bakım eğitimini tamamlanmasını müteakiben operasyonel olarak kullanıma geçmesi planlanıyor.

İrtifa ve uçuş süresi rekoru da Bayraktar İHA'da

Bayraktar Taktik İHA, 14 Haziran'da yaptığı test uçuş sırasında milli hava araçları arasında Türkiye irtifa rekoruna da imza attı. Taktik-İHA sınıfındaki uçak, toplam 6 buçuk saat süren test uçuşu sırasında 27 bin 30 fit yani 8 bin 238 metreye çıkma başarısı gösterdi. 5-6 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen uçuş testinde ise 18 bin fit irtifada toplamda 24 saat 34 dakika havada kalarak uçuş süresi rekorunu kırmıştı.

İHA'lar TSK'ya teslim edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Oguz ~ 3 yıl önce
Yapılan işleri begenmemekle elinize geçen ney anlamıyorum adamların yaptıgı ihaları begenmesen neyazar sen begenmedin diye vazgeçmiyecekler heralde yapılan güzel işlere yorum yapma yeter vede ilgilenme senin yorumunu tınlayanda yok zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayirli olsun.. ~ 3 yıl önce
Hayirli ve kazasiz ucuslar.. Insallah bu baslangictan sonra daha süper iha lar yapilir.. Hazimsizlara duyurulur...Bu ülkenin pilotuda , mühendisine yeterki imkan verilsin, neler yapilir neler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başarı ~ 3 yıl önce
Bu uçak gerçek bir başarı öyküsüdür. Tebrikler. Ey makarna kömür için yazan Aktroller: Biz doğru olana doğru, başarıya başarı deriz. Ama asla yalakalık yapmayız. Milli savaş uçağı palavralarını da yutmayız, zira biz bilimden, bilgiden anlarız. " Hiç bilenler bilmeyen bir olur mu" diyelim de anlayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcü ~ 3 yıl önce
Bayraktar ailecek çok zeki ve vatansever bir ekip. Tebrik ediyorum. Umarım işleri İHA seviyesinde bırakmazlar taktik SOM tarzı hava savunma füzeleri konusunda da çalışırlar. Allah yardımcınız olsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000