12 Haziran 2015, Cuma 12:02:31

IATA el bagajlarını küçültüyor

Uluslararası Hava Taşımacılık Birliği IATA, kabin içine alınan el bagajlarının boyutlarında küçülmeye gidileceğini açıkladı.
  • İç hatlarda cinayet işlerler valla bizim yolcular
  • Yolcuların ihtiyacına yönelikmiş. Külahıma anlat sen onu. Havayollarına yeni gelir kapısı icat etmişler, yolcu ihtiyacı diye yutturmaya çalışıyorlar. Ayrıca eski kabin bagajı boyutuna göre imal edilmiş milyarlarca çanta valiz ne olacak şimdi. Dış ölçülerinden dolayı hepsi çöp oldu. Bu işe en çok sevinen samsonite olmuştur eminim.
  • bu işe Türk yolcumuz ne diyecek acaba:)
  • Vallahi cok iyi bir uygulama cunku insanlarimiz abartmaya baslamislardi..

Uluslararası Hava Taşımacılık Birliği IATA, kabin içine alınan el bagajlarının boyutlarında küçülmeye gidileceğini açıkladı.

Seyahat alışkanlığı değiştikçe sivil havacılık kuralları da değişiyor. Uluslararası Hava Taşımacılık Birliği IATA, kabin içine alınan el bagajlarının hacimlerinde küçülmeye gidileceğini duyurdu. IATA, geçmiş yıllara nazaran kabin içine alınacak el bagajlarında artış olduğunu bundan dolayı da yeni hayat tarzına göre kuralların da yenilenmesi gerektiğini kaydetti. Bu zamana kadar 56 x 45 x 25 cm büyüklüğünde olan el bagajlarının bundan böyle 55 cm yüksekliğinde 35 cm genişliğinde ve 20 cm derinliğinde olması konusundaki yeni uygulamanın hayata geçirileceğini duyuran IATA, dünyanın önde gelen 250 havayolu şirketinin bu kurala uyacağını ve birçok havayolu şirketinin de yeni kuralı görüşerek IATA'ya bilgi vereceği ifade edildi.

IATA Başkan Yardımcısı Thoman Windmüller yeni uygulamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Günün şartlarına uygun ve yolcuların genel ihtiyaçları dikkate alarak böyle bir uygulamaya gidildi" dedi.

IATA el bagajlarını küçültüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İç hatlarda cinayet işlerler valla bizim yolcular

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimin ihtiyacı? ~ 3 yıl önce
Yolcuların ihtiyacına yönelikmiş. Külahıma anlat sen onu. Havayollarına yeni gelir kapısı icat etmişler, yolcu ihtiyacı diye yutturmaya çalışıyorlar. Ayrıca eski kabin bagajı boyutuna göre imal edilmiş milyarlarca çanta valiz ne olacak şimdi. Dış ölçülerinden dolayı hepsi çöp oldu. Bu işe en çok sevinen samsonite olmuştur eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 yıl önce
bu işe Türk yolcumuz ne diyecek acaba:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ECN ~ 3 yıl önce
Vallahi cok iyi bir uygulama cunku insanlarimiz abartmaya baslamislardi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000