09 Ekim 2014, Perşembe 08:38:09

HÜSNÜ SÖNMEZ HAYATINI KAYBETTİ

Deneyimli pilot Hüsnü Sönmez, 93 yaşında hayatını kaybetti.
  • Havacılık tarihinde müstesna bir yere sahip olan Hava Kuvvetleri pilot Astsubaylarının arasında özel bir yere sahip Hüsnü Sönmez Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine de sabırlar diliyorum. Bu vesileyle yeteneği olan her rütbeden pilotlara uçuş öğretmenliği yetkisini verme olgunluğunu gösteren zamanın Hava Kuvvetleri çalışanlarının tümüne saygılarımı sunuyorum.
  • İnsanlığa ve Türk dünyasında büyük hizmetlerde bulunmuş, 93 yıllık ömrüne pekçok başarı sığdırmış olan pilot Hüsnü Sönmez'in kendisine Tanrı'dan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum. Prof. Dr. Tahir Yağdı
  • Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın.İnanıyorum ki Torun'u Berkin bayrağı başarı ile taşıyacaktır .Milletimizin bu dönem de böylesine değerli pilotlara çok ihtiyacı olduğu günler yaşıyoruz.
  • 93 yıla neler sığdırdın... Balıkesir'de hava okulunun açılmasıyla hayatı değişen gençlerden biri olarak başladın hayaline. O zamandan bu zamana kendi yolunda disiplinle,istikrarla ve hırsla ilerleyerek ve bunun üstüne kendi yaşamından ödün vererek ne başarılara imza attın, aileni gururlandırdın, şimdi de torunların olarak biz gurur duyuyoruz. Gerçekleştirdiğin şey bir sihrin ta kendisi.. Uçmak! İşte sen bu sihri başardın, şu andaysa en yüksek menzildesin. Arada bir uçuş yüksekliğini düşürüp bizlere, torunlarına bakmayı unutma kaptan, zira torunların; bir SÖNMEZ olarak senin gibi hayallerimizi gerçekleştirmek için neler yapacaklarımızı gör... Nurlar içinde uyu dedecim

Deneyimli pilot Hüsnü Sönmez, 93 yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli pilotlardan biri olan askeri pilot Hüsnü Sönmez, Balıkesir Paşa Camii'nde kılınan Cenaze Namazı'nın ardından toprağa verildi.

6.775 saatlik uçuş yapmış ve uzun süre pilot hocalığı yaparak çok sayıda pilot yetiştirmiş olan Sönmez, Türk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği tarafından plaketle ödüllendirilmiş ve verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edilmişti. 

Hava Pilot Kıd. Ast. Hüsnü Sönmez 6 Haziran 1921'de Balıkesir'de dünyaya gelmişti.

HÜSNÜ SÖNMEZ HAYATINI KAYBETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Egeli Hezarfen. ~ 4 yıl önce
Havacılık tarihinde müstesna bir yere sahip olan Hava Kuvvetleri pilot Astsubaylarının arasında özel bir yere sahip Hüsnü Sönmez Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine de sabırlar diliyorum. Bu vesileyle yeteneği olan her rütbeden pilotlara uçuş öğretmenliği yetkisini verme olgunluğunu gösteren zamanın Hava Kuvvetleri çalışanlarının tümüne saygılarımı sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tahir Yağdı ~ 4 yıl önce
İnsanlığa ve Türk dünyasında büyük hizmetlerde bulunmuş, 93 yıllık ömrüne pekçok başarı sığdırmış olan pilot Hüsnü Sönmez'in kendisine Tanrı'dan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum. Prof. Dr. Tahir Yağdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ümran Dalyan ~ 4 yıl önce
Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın.İnanıyorum ki Torun'u Berkin bayrağı başarı ile taşıyacaktır .Milletimizin bu dönem de böylesine değerli pilotlara çok ihtiyacı olduğu günler yaşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hande S. ~ 4 yıl önce
93 yıla neler sığdırdın... Balıkesir'de hava okulunun açılmasıyla hayatı değişen gençlerden biri olarak başladın hayaline. O zamandan bu zamana kendi yolunda disiplinle,istikrarla ve hırsla ilerleyerek ve bunun üstüne kendi yaşamından ödün vererek ne başarılara imza attın, aileni gururlandırdın, şimdi de torunların olarak biz gurur duyuyoruz. Gerçekleştirdiğin şey bir sihrin ta kendisi.. Uçmak! İşte sen bu sihri başardın, şu andaysa en yüksek menzildesin. Arada bir uçuş yüksekliğini düşürüp bizlere, torunlarına bakmayı unutma kaptan, zira torunların; bir SÖNMEZ olarak senin gibi hayallerimizi gerçekleştirmek için neler yapacaklarımızı gör... Nurlar içinde uyu dedecim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000