04 Aralık 2010, Cumartesi 08:50:09

HELİKOPTER KAZASININ RAPORU TAMAMLANDI

BBP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran Meclis Araştırma Komisyonu tamamladı.
  • en alakasız masum kurum shgm ama sadece uğraşılan kurum da shgm yeter yazıktır
  • kazadan sonra bu sütunlarda bu KEPAZELİĞİ yazmıştım.ancak 1,5 yıl sonra açıklayabildiler.peki bu rezillere ne yapmayı düşünüyorlar?yoksa kemal türkler in katiline yaptıkları gibi"ZAMAN AŞIMI SEBEBİ İLE ÖRTÜLÜ AF"mı getirecekler?ya da halkın gözünün içine baka baka "yandaşlığın nişanesi olarak"terfi mi ettirilecekler?
  • kapatın bununda üstünü digerleri gibi kapatın bakalım...gün gelir sizinde üstünüzü böyle kapatırlar
  • Neden güneyden gelen helikopter dağa çarpınca kuzey tarafı aranıyor ve köylülerin buraya düştü demeleri dikkate alınmıyor?
  • bu olayın ucu ergenekona dayanabilir , hangi arama kurtarma ekibinin elinde bir direction finder cihazı vardı , acaba edğişik arazi şartlarında sinyal takip edebilen uzman kişiler varmı , laf kalabalığı yapacağınıza teknolojiyi kullanmasını öğrenin

Raporda, İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan rapordaki ayrıntılara da yer verilerek, eski Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir tarafından Vali Mevlüt Bilici'ye 'Yazıcoğlu yaşıyor. Ayağı kırık' notu iletildiğine dikkat çekildi. İçişleri müfettişlerinin raporunda, 'Gerçeğe aykırı olarak üretilmiş bilginin kamuoyuna duyurulmasından ve bilgiyi üreten ve yayanlardan bilginin gerçeğe aykırı olduğu konusunda kanaat edinmesinden sonraki bir saatte aynı içerikli bilginin, yazılı olarak Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen tarafından yeniden üretilerek Kayseri ve diğer illere SVG cihazı ile gönderildiği anlaşılmıştır' denildiğine dikkat çekilen komisyon raporunda, Kayseri eski Emniyet Müdürü Özdemir'in yalancılıkla suçlandığına ve bu bilgi kirliliğinin olayla ilgili olarak karanlık senaryolar ve komplo teorileri üretmek isteyen kötü niyetli çevreler için uygun zemin oluşturduğunun, Yazıcıoğlu'nun öncülüğünü yaptığı siyasi akıma bağlı olan, kendisini seven büyük bir kitlenin duygusal travma yaşamasına neden olduğunun tespit edildiğine işaret edildi.

Komisyon raporunda Kayseri Valisi, Emniyet Müdürü ve diğer görevliler hakkında işlem yapılması istendi. Raporda, komisyonun araştırması sonucunda sabotaja ilişkin bir bulgunun saptanmadığı, helikoptere dışarıdan bir müdahalenin tespit edilmediği ancak kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

 

HELİKOPTER KAZASININ RAPORU TAMAMLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 8 yıl önce
en alakasız masum kurum shgm ama sadece uğraşılan kurum da shgm yeter yazıktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kazadan sonra bu sütunlarda bu KEPAZELİĞİ yazmıştım.ancak 1,5 yıl sonra açıklayabildiler.peki bu rezillere ne yapmayı düşünüyorlar?yoksa kemal türkler in katiline yaptıkları gibi"ZAMAN AŞIMI SEBEBİ İLE ÖRTÜLÜ AF"mı getirecekler?ya da halkın gözünün içine baka baka "yandaşlığın nişanesi olarak"terfi mi ettirilecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kapatın bununda üstünü digerleri gibi kapatın bakalım...gün gelir sizinde üstünüzü böyle kapatırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Neden güneyden gelen helikopter dağa çarpınca kuzey tarafı aranıyor ve köylülerin buraya düştü demeleri dikkate alınmıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu olayın ucu ergenekona dayanabilir , hangi arama kurtarma ekibinin elinde bir direction finder cihazı vardı , acaba edğişik arazi şartlarında sinyal takip edebilen uzman kişiler varmı , laf kalabalığı yapacağınıza teknolojiyi kullanmasını öğrenin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000