20 Ağustos 2008, Çarşamba 08:33:49

Helikopter faciasına ramak kala!

Bursa’da, Orman İşletme Bölge Müdürlüğü’nün kiraladığı özel helikopter yangın dönüşü havada arıza yapınca kent merkezine düşmekten son anda kurtuldu.
  • yazık vallaha! adam kendi emeği ile bir yerlere gelmiş temelden uçak ve helikopter bilgisine sahip (benim diyen insandan daha iyi derecede)sadece uçuş bilgisi değil uçağı tanıyor vakti zamanında sizlere uçak mekaniği ve aerodinamik yapısı hakkında ders veriyordu ne çabuk unuttunuz sevgili kaptan pilotlar!!!! sonuçta emek vererek , gerekli eğitim ve uçuş saatinden sonra o broveyi aldı haksızlık ediliyor.herkes hatayapabilir en deneyimli pilotlar bile kaza yapabiliyor !!! saygılarımla....
  • Ben biliyorum arkadaşın kim olduğunu HAVAPFİL merak etme, Maveric ANK.
  • YAZILANLARI OKUDUM...ADAM SİZE AÇIKÇA AHLAKSIZLAR DEMİŞ, BENİ NEDEN ARAMIYORSUNUZ DA BÖYLE ORTAYA KONUŞUYORSUNUZ DA DEMİŞ..HA SİZİN BİR ALIP VEREMEDİĞİNİZ VARSA NEDEN BÖYLE DAVRANMA İHTİYACI HİSSEDİYORSUNUZ..VE BURAYI SEVİYESİZLEŞTİRİYORSUNUZ...MADEM ÖYLE, SİZİ HAYATTA BIRAKAN BİR UÇUŞ ACİLİYETİ TECRÜBENİZ VARSA YAZIN BİZDE BİLELİM..SİZ DAHA BÜYÜK PİLOTSUNUZ DİYELİM...NEDİR ALIP VEREMEDİĞİNİZ ANLAMADIK...MEDYA DOĞRU YA DA YANLIŞ YAZMIŞ NEYSE...AMA HİÇ OLMAZSA BU İNSANLAR HAYATTA KALMIŞ..BU İNSANLAR ÖLSEYDİ SİZ SEVİNECEKTİNİZ HERHALDE..GERÇEKTEN FİKRİ BEY HAKLI GALİBA, BİR HUSUMETİNİZ VAR VE BURAYA YANSITIYORSUNUZ..ANTİPROPAGANDA YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ AMA...BU MESLEK KARİYERİNİ TAŞIYAN İNSANLARA YAKIŞMIYOR..GERÇEKTEN...HADİ BAKALIM SİZ DE İŞİNİZİ YAPIN...TÜRKÜCÜ DEĞİL ONA SANATÇI DENİYOR BİR KERE, DOKTOR, PİLOT İYİ YAPAN HERZAMAN İŞİNİ İYİ YAPAR...SİZİN AÇIKLAMANIZA DA İHTİYAÇ YOK BEYEFENDİ YA DA HANIMEFENDİ NE İSENİZ ARTIK...
  • Maveric ha...

Bursa’da, Orman İşletme Bölge Müdürlüğü’nün kiraladığı özel helikopter yangın dönüşü havada arıza yapınca araziye zorunlu iniş yaptı. Helikopterin pilotu Fikri Bulanık, “İnecek boş arazi bulamayıp, havada bir dakika daha kalsaydık helikopter kent merkezine düşer, büyük bir facia olurdu” dedi.

Bursa Orman işletme Bölge Müdürlüğü’nün bir süre önce BETAZ firmasından kiraladığı ve 15 gün önce basın mensuplarına tanıttığı MI-8 tipi RA-25737 numaralı helikopter dün, İstanbul Ümraniye Çavuşbaşı Mevkii’nde çıkan orman yangınına müdahale etmek için içersinde kaptan pilotlar Fikri Bulanık, Anatoli İgrof, Nikolay Morya, yardımcı pilot Evgeni Varandan, uçuş mühendisi Valantin Vasidieviç ile orman mühendisi Turgut Keskin ile havalandı. İstanbul’daki yangına müdahale ettikten sonra Çanakkale ve Bilecik’in Osmaneli Mevkii’nde çıkan yangınların söndürülmesi çalışmalarına da katılan helikopter, Bursa’nın Yenişehir Havaalanı’nda akaryakıt ikmali yaptıktan sonra saat 21.30 sıralarında Bursa’ya dönerken havada arızalandı.

Motor ve pal dişlileri kırılan helikopter Bursa semalarında bir süre tur atıp inecek boş arazi aradı. Helikopter son anda Samanlı Mahallesi, Kumluk Alan Mevkii’nde araziye zorunlu iniş yaptı.

FACİADAN DÖNÜLDÜ
Bursa’nın olası faciadan kurtulduğunu söyleyen kaptan pilot Fikri Bulanık, “Havada panik yaşandı. Helikopteri son olarak şeftali bahçelerinin üzerine indirmeyi düşündüm. Bu çok riskliydi. Sonunda boş bir alan buldum. Fazla değil bir dakika daha havada kalsaydık helikopter düşer büyük bir facia olurdu” dedi.

Bursa Orman Bölge Müdürü Ali Girgin, “Her türlü felaket olabilirdi. Buna da şükür” dedi. Girgin, helikopterin zorunlu iniş yaptığı yerde arızasının giderilmesinden sonra havalanacağını, bunun da bir hafta süreceğini söyledi.

Helikopter faciasına ramak kala!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

uni ~ 10 yıl önce
yazık vallaha! adam kendi emeği ile bir yerlere gelmiş temelden uçak ve helikopter bilgisine sahip (benim diyen insandan daha iyi derecede)sadece uçuş bilgisi değil uçağı tanıyor vakti zamanında sizlere uçak mekaniği ve aerodinamik yapısı hakkında ders veriyordu ne çabuk unuttunuz sevgili kaptan pilotlar!!!! sonuçta emek vererek , gerekli eğitim ve uçuş saatinden sonra o broveyi aldı haksızlık ediliyor.herkes hatayapabilir en deneyimli pilotlar bile kaza yapabiliyor !!! saygılarımla....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTAN ~ 10 yıl önce
Ben biliyorum arkadaşın kim olduğunu HAVAPFİL merak etme, Maveric ANK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVAPFİL ~ 10 yıl önce
YAZILANLARI OKUDUM...ADAM SİZE AÇIKÇA AHLAKSIZLAR DEMİŞ, BENİ NEDEN ARAMIYORSUNUZ DA BÖYLE ORTAYA KONUŞUYORSUNUZ DA DEMİŞ..HA SİZİN BİR ALIP VEREMEDİĞİNİZ VARSA NEDEN BÖYLE DAVRANMA İHTİYACI HİSSEDİYORSUNUZ..VE BURAYI SEVİYESİZLEŞTİRİYORSUNUZ...MADEM ÖYLE, SİZİ HAYATTA BIRAKAN BİR UÇUŞ ACİLİYETİ TECRÜBENİZ VARSA YAZIN BİZDE BİLELİM..SİZ DAHA BÜYÜK PİLOTSUNUZ DİYELİM...NEDİR ALIP VEREMEDİĞİNİZ ANLAMADIK...MEDYA DOĞRU YA DA YANLIŞ YAZMIŞ NEYSE...AMA HİÇ OLMAZSA BU İNSANLAR HAYATTA KALMIŞ..BU İNSANLAR ÖLSEYDİ SİZ SEVİNECEKTİNİZ HERHALDE..GERÇEKTEN FİKRİ BEY HAKLI GALİBA, BİR HUSUMETİNİZ VAR VE BURAYA YANSITIYORSUNUZ..ANTİPROPAGANDA YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ AMA...BU MESLEK KARİYERİNİ TAŞIYAN İNSANLARA YAKIŞMIYOR..GERÇEKTEN...HADİ BAKALIM SİZ DE İŞİNİZİ YAPIN...TÜRKÜCÜ DEĞİL ONA SANATÇI DENİYOR BİR KERE, DOKTOR, PİLOT İYİ YAPAN HERZAMAN İŞİNİ İYİ YAPAR...SİZİN AÇIKLAMANIZA DA İHTİYAÇ YOK BEYEFENDİ YA DA HANIMEFENDİ NE İSENİZ ARTIK...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 10 yıl önce
Maveric ha...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000