06 Aralık 2010, Pazartesi 08:22:52

HELİKOPTER BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI!

İsrail'deki yangına müdahale etmek için Trabzon'dan havalanan Rus yangın söndürme helikopteri motorundaki arazı nedeniyle düşme tehlikesi atlatırken, Giresun'un Tirebolu ilçesine 10 mürettebatıyla zorunlu iniş yaptı.

Rusya'dan Trabzon'a gelen ve İsrail'deki yangına müdahale etmek için bu sabah havalanan yangın söndürme helikopteri arıza yapınca Tirebolu ilçesine zorunlu iniş yaptı. Görgü tanıkları, sabah saatlerinde Tirebolu semalarında uçuş yapan helikopterden dumanlar çıktığını ve helikopterin ilçenin üzerinde alçaktan uçuş yaptıktan sonra liman sahasına zorunlu iniş yaptığını bildirdi. Helikopterin liman sahasına iniş yapmasının ardından polis ve vatandaşlar Rus bayrağı taşıyan helikopterin yanına giderek pilotlarla irtibat kurmaya çalıştı. Yabancı dil bilen kimse olmadığı için Rus pilotlarla iletişim kurmakta zorluk çekilirken, helikopterin motoru arızalandığı için ilçeye zorunlu iniş yaptığı öğrenildi.

İsrail'de günlerdir süren orman yangınına yardım etmek için Rusya'dan havalandığı ifade edilen yangın söndürme helikopterinin Ankara'ya ardından da İsrail'e gittiği bildirildi. Motorundaki yağ sızıntısı giderildikten sonra ilçeden ayrılacağı öğrenilen helikopterin tamiri yapılmaya çalışılırken vatandaşlar da helikopterin yanında hatıra fotoğrafı çektirdi. Herhangi bir yangın ihtimaline karşı itfaiye ekipleri helikopterin çevresinde tedbir aldı.

Helikopter mürettebatının uzun süre uğraşlarına rağmen arızası giderilemedi. Arızanın giderilmesi için Rusya'dan ihtiyaç duyulan parça gelinceye kadar helikopterin Tirebolu'da kalacağı belirtildi. Helikopter mürettebatı ise tahsis edilen bir minibüs ile Trabzon'a götürüldü. Helikopterin ise etrafında güvenlik şeridi oluşturularak emniyet güçleri tarafından koruma altına alındı.
 

HELİKOPTER BÜYÜK TEHLİKE ATLATTI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000