20 Aralık 2012, Perşembe 17:37:58

HELİKOPTER AZ KALSIN DENİZE İNİYORDU!

İstanbul'da yoğun kar yağışı ve fırtına sürerken Sarıyer Büyükdere sahiline bir helikopter acil iniş yaptı.
  • VFR, IFR, hava koşulları, vs. falan bilmiyorum. Bu konularla alakalı bilgi sahibi değilim. Tek söylenecek şey. Ölüm ya da yaralanma yok, kaza yok. Olayla alakalı herkese büyük geçmiş olsun.
  • Acaba şimdi helikopteri geri nasıl götürecekler :) Oradan kalkabilir mi ki? :) Ondan da ayrı bir haber konusu olur Airporthaber, ben diyeyim :)
  • bu havada kör uçuşu uçtuğu için bu astronotun maaşına zam yapıp işine son vermek lazım...hiç mi hava durumundan haberin yok
  • tv haberlerinde helıkopterın amasradan kalkış yaptıgı belırtılmektedır. dıyelımkı kalkış anındakı hva kşulları VFR ucuşa elverışlı olsun. pılot ta muhtemelen denız uzerınden gıtmeyı planlayıp belkıde patronun ıstegını kırmayarak ucuşunu gercekleştrebılecegını duşunup kalkış yapmış olabılır. ancak ılerleyen zamanlarda hva koşullarının daha da zorlaşması pılotun ışını gucleştırmıştır. konu muhtemelen ılgılı kurumlar ca tahkık edılecektır.o zaman bu ucuşla ılgılı ucuş planı, meteorojı raporu , pılotun raporu eger temas saglayabıldıyse pılot-atc konuşma kayıtları ıstenerek olaya acıklık getırecektır.

Olumsuz hava koşulları yüzünden acil iniş yapan Hattat Holdinge ait helikopter son anda karaya indi. Sahile teğet vaziyette duran Helikopterde Biri kadın ikisi erkek toplam 3 yolcunun bulunduğu öğrenildi. Balıkçı teknelerine çarpmaktan son anda kurtulan helikopter denize düşmesin diye yardıma balıkçılar koştu.

HELİKOPTERİ İPLERLE KARAYA SABİTLEDİ

Helikopterini mucize bir şekilde indiren ve adı öğrenilemeyen pilot balıkçılarla birlikte halat çekerek helikopteri düşmesin diye sabitledi. Helikopterin indiği sahil yolunun tam karşısında bulunan restaurantın sahibi Ali Alemdar, film sahnesine benzettiği olayı saniye saniye anlattı.

ÖNCE YOLA İNMEYİ DENEMİŞ

Alemdar, helikopterin ilk olarak yola inmeye çalıştığını karşısına iki minibüs ve bir minibüs çıkında yeniden manevra yapıp havalandığını ikinci bir hamleyle balıkçı teknelerinin üzerinden süzülerek sahil yolundaki yürüyüş parkuruna son anda indiğini anlattı. Yolculara yardıma koştuklarını ve valizleriyle birlikte yolcuları bir taksiye bindirip gönderdiklerini anlatan Alemdar, " Kaptanı da tebrik ettik " dedi.

(CNNTürk)

HELİKOPTER AZ KALSIN DENİZE İNİYORDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

T. SEYHAN ~ 5 yıl önce
VFR, IFR, hava koşulları, vs. falan bilmiyorum. Bu konularla alakalı bilgi sahibi değilim. Tek söylenecek şey. Ölüm ya da yaralanma yok, kaza yok. Olayla alakalı herkese büyük geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 5 yıl önce
Acaba şimdi helikopteri geri nasıl götürecekler :) Oradan kalkabilir mi ki? :) Ondan da ayrı bir haber konusu olur Airporthaber, ben diyeyim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
declare ~ 5 yıl önce
bu havada kör uçuşu uçtuğu için bu astronotun maaşına zam yapıp işine son vermek lazım...hiç mi hava durumundan haberin yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
METAR/TAF ~ 5 yıl önce
Hadi bunlara bakmadın abicim daha hafta başından perşembe günü fırtına gelecek cumaya kadar etkili olacak 70-80 km esecek zaman zaman dedi sen bilerek kör uçuşuna çıkmışsın be kardeşim dozer değil helikopter operatörüsün kordon boyu yürümekte tehlikeli artık tepene helikopter inebilir !!!..
erdınc durmazer ~ 5 yıl önce
tv haberlerinde helıkopterın amasradan kalkış yaptıgı belırtılmektedır. dıyelımkı kalkış anındakı hva kşulları VFR ucuşa elverışlı olsun. pılot ta muhtemelen denız uzerınden gıtmeyı planlayıp belkıde patronun ıstegını kırmayarak ucuşunu gercekleştrebılecegını duşunup kalkış yapmış olabılır. ancak ılerleyen zamanlarda hva koşullarının daha da zorlaşması pılotun ışını gucleştırmıştır. konu muhtemelen ılgılı kurumlar ca tahkık edılecektır.o zaman bu ucuşla ılgılı ucuş planı, meteorojı raporu , pılotun raporu eger temas saglayabıldıyse pılot-atc konuşma kayıtları ıstenerek olaya acıklık getırecektır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000