14 Nisan 2016, Perşembe 22:00:14

Helena Havalimanı'na ilk uçak indi

ABD'nin Montana eyaletindeki Helena Havalimanı'na tamamlanmasının ardından ilk uçak indi.
  • Pist uzatılmış haliyle 1650 metreymiş. En fazla Boeing 737-800 ve 757 inebilirmiş. Kalkışta az yük almak zorunda kalırlarmış. Büyük uçaklara uygun değilmiş. Kaynak Wikipedia
  • ABD değil, Okyanus'un ortasındaki St. Helena adasında açılan havaalanı. Havaalanının özelliği dünyanın en izole adası olan ve Afrika ile Güney Amerika arasında bulunan bir ülkede açılması. Acil durumlar kullanılabilecek okyanusun ortasında bir ada. Uçakların güzergahlarını değiştireceği kesin. Artık Afrika - Güney Amerika arası uçuşlar bu havaalanı yakınından yapılacak. Belki bu havaalanı daha önce olsaydı Fransız A332 buraya acil iniş yapabilecekti. Haber yanlış verilmiş.
  • fotoğrafa bakınca montana'ya deniz gelmiş. adamlar yapıyor gardaşım.
  • hava alanı açılmış, burda haber yapılmış ne alaka. Ne özelliği var bu alanın da haber değeri taşıyor? Yapacak haber bulamıyorsunuz anlaşılan, dünyanın heryerinde yapılan havaalanlarını, kulelerini, hizmet binalarını, terminalleri, hatta üretilen her bir uçağı, helikopteri, planörü de haber yapın da sayfanız dolsun

ABD'nin Montana eyaletindeki Helena Havalimanı'na tamamlanmasının ardından ilk uçak indi.

Montananın başkentindeki Helena'da uzun süre önce yapımına başlanan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan havalimanına ilk inen uçak 8 yolculu özel bir jet oldu.

Yapımına 2011 yılında başlanan ve 201 milyon Euro'ya mal olan havalimanını ziyaret eden yetkililer, havalimanının önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılacağını ve beklenenden iyi bir meydan olduğunu açıkladılar.

Helena Havalimanı'na ilk uçak indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

kısa pist ~ 2 yıl önce
Pist uzatılmış haliyle 1650 metreymiş. En fazla Boeing 737-800 ve 757 inebilirmiş. Kalkışta az yük almak zorunda kalırlarmış. Büyük uçaklara uygun değilmiş. Kaynak Wikipedia

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elpida ~ 2 yıl önce
Zaten resmi sitesinde de Güney Afrikalı havayolu'nun 738'le uçuş düzenleyeceği yazıyor. Atlas Okyanusu'nun ortasında böyle bir havaalanı olması ticari rotalar için değişiklkiğe gidilmesine sebep olabilir. Yakıt ikmali alan 737'lerde Afrika - Güney Amerika arası rahatlıkla uçabilirler.
St. Helena ~ 2 yıl önce
ABD değil, Okyanus'un ortasındaki St. Helena adasında açılan havaalanı. Havaalanının özelliği dünyanın en izole adası olan ve Afrika ile Güney Amerika arasında bulunan bir ülkede açılması. Acil durumlar kullanılabilecek okyanusun ortasında bir ada. Uçakların güzergahlarını değiştireceği kesin. Artık Afrika - Güney Amerika arası uçuşlar bu havaalanı yakınından yapılacak. Belki bu havaalanı daha önce olsaydı Fransız A332 buraya acil iniş yapabilecekti. Haber yanlış verilmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesut ~ 2 yıl önce
Pist uzunlugu 1550m civari, yani AirFrance'in buraya Acil inis yapmasi yine imkansizdi.. Havalimani özel Jet, A319, E190, B737-700 icin Kullanimda, A320 ve B737-800 dahi inemiyor.. Bu nedenle Intercontinental Ucuslarda Ucaklar Rotalarini degistirmeyeceklerdir..
montanalı ~ 2 yıl önce
fotoğrafa bakınca montana'ya deniz gelmiş. adamlar yapıyor gardaşım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne alaka ~ 2 yıl önce
hava alanı açılmış, burda haber yapılmış ne alaka. Ne özelliği var bu alanın da haber değeri taşıyor? Yapacak haber bulamıyorsunuz anlaşılan, dünyanın heryerinde yapılan havaalanlarını, kulelerini, hizmet binalarını, terminalleri, hatta üretilen her bir uçağı, helikopteri, planörü de haber yapın da sayfanız dolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
site ~ 2 yıl önce
burası havacılık sitesi, yemek tarifi mi versin?
Özellik ~ 2 yıl önce
Havaalanının özelliği Atlas okyanusunda Afrika - Güney Amerika kıtalarının ortasındaki tek havaalanı olması

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000