24 Ağustos 2017, Perşembe 08:51:09

Hedef 3 milyon yolcu, gelen sayısı 167 bin!

Yıllardır açıklanan Çin'den 1 milyon ziyaretçi hedefi Dışişleri bakanı tarafından 3 milyona çıkarılırken gelenler yarı yarıya azaldı
  • 6-7 sene önceydi sanırım, Çin'in Rusya'dan satın aldığı uçak gemisinin boğazdan geçirilmesi için Çin hükümeti size 1 milyon turist göndereceğiz demiş izni kapmıştı ama sonuçta oradan turist olarak kimse gelmemişti. Tabii bu da başka bir palavraydı ve yine kandırılmıştık her zaman olduğu gibi ve şimdi de hala olmayacak işler peşindeyiz hala utanmadan sallıyoruz !
  • Sanırım kavgalı olmadığımız tek ülke Çin
  • Zaten bizim boşbakan bakanların ne işe yaradıkları şu anakadar belli değil . Koltuk iyi turizmci gebersin havasında hepsi
  • Kalitesizlik ve gorgusuzluk konusunda Cinliden beteri yok, gelmemesini sans olarak sayin.

Yıllardır açıklanan Çin'den 1 milyon ziyaretçi hedefi Dışişleri bakanı tarafından 3 milyona çıkarılırken gelenler yarı yarıya azaldı

Yılda 120 milyon turist,  yurtdışına seyahate çıktığı Çin’den geçen yıl Fransa, 2 milyon Çinliyi konuk ederken, Tayland da 8 milyon Çinli turisti ülkesine çekti. Türkiye’ye gelen Çin’li sayısı 2015'te 313 bin iken 2016'da 167 bin kişiye geriledi. Bu yıl Çin'den 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

Çin'in Ukrayna'dan aldığı Varyag uçak gemisinin 2001’de İstanbul boğazından geçişine izihn verildiğinde bunun Çin’den yılda 1 milyon turist gönderilmesi karşılığı olduğu söylenmişti.

Bu iddia o günden bu yana geçen 16 yıldır her vesile ile dillendirilirken, Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geçen hafta Çin’e yaptığı ziyaret sırasında görüştüğü mevkidaşı  ile birlikte yaptığı basın açıklamasında Çin’den yılda 3 milyon ziyaretçi hedeflediklerini söylemişti.

Her yıl ortalama 120 milyon Çinli, uluslararası destinasyonlara seyahat ediyor. Bu turistler, dünya genelinde geçen yıl 194 milyar dolarlık harcama yaptı.

Hedef 3 milyon yolcu, gelen sayısı 167 bin!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

herşeyiniz palavra ~ 11 ay önce
6-7 sene önceydi sanırım, Çin'in Rusya'dan satın aldığı uçak gemisinin boğazdan geçirilmesi için Çin hükümeti size 1 milyon turist göndereceğiz demiş izni kapmıştı ama sonuçta oradan turist olarak kimse gelmemişti. Tabii bu da başka bir palavraydı ve yine kandırılmıştık her zaman olduğu gibi ve şimdi de hala olmayacak işler peşindeyiz hala utanmadan sallıyoruz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karşılıklı ~ 11 ay önce
Varyagı çine verdik uçak gemisi yapmayı öğrendiler biz ise Bora füzesini Çinden öğrendik her şey karşılıklı.
Eyyy Çin ~ 11 ay önce
Sanırım kavgalı olmadığımız tek ülke Çin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabri ~ 11 ay önce
Zaten bizim boşbakan bakanların ne işe yaradıkları şu anakadar belli değil . Koltuk iyi turizmci gebersin havasında hepsi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cinli ~ 11 ay önce
Kalitesizlik ve gorgusuzluk konusunda Cinliden beteri yok, gelmemesini sans olarak sayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000