19 Kasım 2010, Cuma 08:37:27

Havayoluna talep her geçen gün artıyor

Havalimanı ve uçuş güzergahlarının artmasının yanı sıra cazip bilet fiyatları ile de neredeyse otobüs firmaları ile rekabet edecek hale gelen havayolu taşımacılığında yıl sonundaki yolcu sayının da 100 milyonu geçmesi bekleniyor.
  • bu güzel. ama lütfen uçağı otobüsle karıştırmayın. kontuara en geç bir saat önce gelin. en geç yarım saat kala kapıda hazır olun. her gün yüzlerce uçak ve binlerce insan uçağa geç gelen sorumsuz birkaç insan yüzünden bekliyor, gecikmeye giriyor. uçağa gelmeyen yolcunun bagajları yüzlerce bagaj arasından o dar ambarda aranıp bulunmak ve ayrılmak zorunda. bu da fazladan gecikme demek. unutmayın, o sizi kızdıran gecikmelerin çoğu bizzat sizden kaynaklanıyor..
Uçak ile seyahate olan talep her geçen yıl artarak devam ediyor. Geçen yıl 85 milyon 500 bin kişi olan hava yoluyla taşınan yolcu sayısının, 2010 yılı sonunda yüzde 16,6`lık artışla 100 milyonu geçmesi bekleniyor. 2011 yılında ise bu rakamın 115 milyonu bulacağı tahmin ediliyor.

Bilet fiyatlarının cazip hale gelmesi ve özellikle erken alındığında önemli fiyat avantajları sağlayan promosyonlu bilet satışları da seyahatlerde uçağa olan talebi artırdı. Son yıllarda atağa geçerek Dünyaca ünlü Barcelona ve Manchester United gibi kulüplerle yaptığı sponsorluk anlaşmaları ve tanıtım reklamlarıyla tüm dünyada tanınırlığını daha da artıran Türk Hava Yolları`nın da yıl sonu itibarıyla önceki yıla oranla yurt içi yolcu taşıma miktarında yüzde 10, yurt dışı yolcu taşıma miktarında ise yüzde 15`lik bir artış yakalaması öngörülüyor. Saatlerce süren uzun yolculukları çok kısa sürelere indiren uçakla yolculuk ayrıca güvenilirlilik açısından da ilk sırada yer alıyor.

Hava limanı ile uçuş güzergahlarının sayısının artması ve otobüs firmalarıyla rekabet edecek kadar düşen bilet fiyatları, hava yoluyla seyahate talebi her geçen gün daha da artırıyor.
Havayoluna talep her geçen gün artıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
bu güzel. ama lütfen uçağı otobüsle karıştırmayın. kontuara en geç bir saat önce gelin. en geç yarım saat kala kapıda hazır olun. her gün yüzlerce uçak ve binlerce insan uçağa geç gelen sorumsuz birkaç insan yüzünden bekliyor, gecikmeye giriyor. uçağa gelmeyen yolcunun bagajları yüzlerce bagaj arasından o dar ambarda aranıp bulunmak ve ayrılmak zorunda. bu da fazladan gecikme demek. unutmayın, o sizi kızdıran gecikmelerin çoğu bizzat sizden kaynaklanıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000