20 Kasım 2010, Cumartesi 10:39:11

HAVALİMANLARINDA İSYAN BAŞLADI!

Amerika’da havalimanı güvenlik görevlilerine verilen ‘elleyerek’ arama yetkisinin kötüye kullanıldığını savunan ABD’li yolcular taciz davaları açmaya başladı.
  • yusufluyolar beter olurlar inşallah
  • böyle bir saçmalık olamaz ya AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ mademki korkularınız var heryer ve herşeye zıplamayın ozaman siz siz olnu kimsenin işine karışmaya yetkili oldugunuzu zannetmeyin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yetkililerine duyurulur elle arama tacizdir ve güvenlik yasaları çerçevesinde yasaktır ihlal etmeyin yasaları siz koymuyorsunuz koyamazsınız buna yetkiniz yok olamaz
  • hollywood filmlerindeki korkusuz tek güç amerikanın işte gerçekteki yüzü
  • Onlar birbirine yoklama çekiyor. Bizimkiler burada kavga ediyor...
ABD’deki havalimanlarında artırılan güvenlik önlemlerine tepkiler isyana dönüştü! Amerikan Ulaştırma Otoritesi ülkede 68 havalimanında kullanılan ve yolcuları tamamen çıplak gösteren tarayıcıların yeterli olmadığına karar vererek havalimanı güvenlik görevlilerine şüpheli gördükleri kişileri “elleyerek” arama yetkisi vermişti. Yetki kapsamında görevlilerin yolcuların cinsel oranlarına ve göğüslerine dokunma serbestisi bulunuyordu. Ancak görevlilerin bu yetkiyi haksız ve abartılı şekilde kullandığı iddiaları yolcuları ayağa kaldırdı ve bu hafta ilk davalar açıldı. St. Louis’ten Chicago’ya iş nedeniyle uçacak olan Penny Moroney, havaalanında vücut tarayıcı bulunmadığı için elle arandı. Moroney, görevlinin kendisini taciz ettiğini söyledi.  
 
U.S. Havayolları çalışanı Cathy Boss ise özel arama odasında kendisini arayan kadın polislerin gömleğini çıkartmasını söylediklerini, göğüs kanseri olduğu için alınan göğsünün yerine taktırdığı protez göğüslerini görmek istediklerini, durumun kendisini kötü hissettirdiğini anlattı. Boss bu sırada odada başka kişilerin de olduğunu mahkemeye başvurduğunu söyledi. Bir başka havalimanında ise erkek yolculardan birinin çıkan tartışmada polisi yumrukladığı öğrenildi.
 
 
Denver Havalimanı’nda 17 Kasım’da çekilen bu fotoğraf, ülkedeki “avuçlama isyanının” sembolü haline geldi. Uluslararası uçuşların da yapıldığı havalimanında elinde plastik eldivenlerle yolculardan biri üzerinde detaylı arama yapan görevlinin fotoğrafı Amerikan gazetelerinde geniş yer buldu.

HAVALİMANLARINDA İSYAN BAŞLADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
yusufluyolar beter olurlar inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
böyle bir saçmalık olamaz ya AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ mademki korkularınız var heryer ve herşeye zıplamayın ozaman siz siz olnu kimsenin işine karışmaya yetkili oldugunuzu zannetmeyin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yetkililerine duyurulur elle arama tacizdir ve güvenlik yasaları çerçevesinde yasaktır ihlal etmeyin yasaları siz koymuyorsunuz koyamazsınız buna yetkiniz yok olamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hollywood filmlerindeki korkusuz tek güç amerikanın işte gerçekteki yüzü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Onlar birbirine yoklama çekiyor. Bizimkiler burada kavga ediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000