03 Ocak 2014, Cuma 12:53:58

HAVALİMANI YAPIMINDA HIZ KESİLMİYOR

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapımı süren havaalanı inşaatında çalışmalar soğuk havalara rağmen devam ediyor.
  • EN KISA ZAMANDA İNŞALLAH BİTER
  • 2014 Ün neredeyse Temmuz ayını bitirceZ Havalimanı'ndan ses Seda yok . Kesin Bitiş tarihi hakkında da bir haber veren yok .deseniz he artık başka bahara kaldı ...
  • Valla yuksekova ya cok giden biri olarak havalimani bir harika acaba nisan ayina yetisirmi
  • Bu havaalanını Kastamonu ile falan kıyaslayamazsınız. Benim bildiğim buraya en yakın havaalanı Van karayoluyla 3-4 saat ötede ve ulaşım berbat özellikle kışın. Dolayısıyla yıllardır, insanların ulaşımıda, devletin oraya ulaşmasıda çok rötarlı oldu. Bu havaalanı belkide 20-30 yıl geç yapılıyor. Buraya yapılacak masrafa sadece yolcu taşımacalığı olarak bakmamak gerek. Hakkari Türkiye'de daha ulaşılabilir bir bölge olacaktır. Dilerim bir an evvel hayat geçer. En basitinden şunu düşünün burada devletin ciddi bir askeri mevcudiyeti var, okulları, hastaneleri var, yıllarca herşeyi helikopterle, kamyonla taşıdık buralara şimdi ise direk uçuş. Istanbul'dan çık 2 saate kalmadan oradasın. Başarılar diliyorum.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yapımı süren havaalanı inşaatında çalışmalar soğuk havalara rağmen devam ediyor.

İlçede 3 yıl önce yapımına başlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sık sık gündeme getirilen Yüksekova Havaalanı inşaatında çalışmalar kış mevsiminde de aralıksız devam ediyor. 2014 yılı içerisinde yapımının tamamlanması hedeflenen havaalanı inşaatının üst yapı şantiyesinde sıfırın altında 25 derecelere varan soğuk havaya rağmen işçiler akşam karanlığına kadar çalışıyor. Proje Müdürü Mimar Süleyman Özbay, sıfırın altında 25 derecelere varan soğukta işçilerin büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Özbay, “Şu an çalışmalarını sürdürdüğümüz çatılar, projede teras çatı olarak görünüyordu. Fakat kar yağışının fazla olduğu Yüksekova’da teras çatının uygun olmadığını anladık. Bunun için de Sayın Valimizin katkılarıyla inşaatlarda çatı yapılmasına karar verildi. Neticede eksi 20 derece soğuk bile olsa çatılarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Şu an yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda iki binamızın çatısı tamamen bitti. Diğer binalarda da çalışmalar halen devam ediyor. Şimdilik çatısı yapılmayan sadece iki binamız kaldı. Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre havalar bu ayın 25’ine kadar yağışsız görünüyor. Havalar el verdiği sürece çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

İşçilerden Fahret Özdemir ise çalışmalar için Yüksekova halkının büyük bir destek verdiğini belirtti. Ekip olarak Adana’dan geldiklerini belirten Özdemir, “Şu an havalar çok soğuk. Ama büyük bir istekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

HAVALİMANI YAPIMINDA HIZ KESİLMİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

SEMENDER ~ 4 yıl önce
EN KISA ZAMANDA İNŞALLAH BİTER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkarili ~ 4 yıl önce
2014 Ün neredeyse Temmuz ayını bitirceZ Havalimanı'ndan ses Seda yok . Kesin Bitiş tarihi hakkında da bir haber veren yok .deseniz he artık başka bahara kaldı ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
musa ~ 4 yıl önce
Valla yuksekova ya cok giden biri olarak havalimani bir harika acaba nisan ayina yetisirmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fizibilite ~ 5 yıl önce
Bu havaalanını Kastamonu ile falan kıyaslayamazsınız. Benim bildiğim buraya en yakın havaalanı Van karayoluyla 3-4 saat ötede ve ulaşım berbat özellikle kışın. Dolayısıyla yıllardır, insanların ulaşımıda, devletin oraya ulaşmasıda çok rötarlı oldu. Bu havaalanı belkide 20-30 yıl geç yapılıyor. Buraya yapılacak masrafa sadece yolcu taşımacalığı olarak bakmamak gerek. Hakkari Türkiye'de daha ulaşılabilir bir bölge olacaktır. Dilerim bir an evvel hayat geçer. En basitinden şunu düşünün burada devletin ciddi bir askeri mevcudiyeti var, okulları, hastaneleri var, yıllarca herşeyi helikopterle, kamyonla taşıdık buralara şimdi ise direk uçuş. Istanbul'dan çık 2 saate kalmadan oradasın. Başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000