30 Mayıs 2017, Salı 11:30:29

Havalimanı taksicilerini üzecek karar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karar, kentteki tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirdi.
  • Ben bile taksiye mecbur kalmadikca binmiyorum.
  • Çok iyi ve doğru bir karar olmuş tebrik ederiz ayrıca metrolar da sabaha kadar açık olsun çalışsın ve de diğer şehirlerdeki gibi belediye otobüsleri de konulsun havaş' a mecbur bırakılmasın tşk.
  • Plakaya o kadar para veren, bodyguard ile gezer :) ayrıca o plaka parasını senden benden çıkartıyorlar. Rant olmaktan kurtarmazsa olan hep vatandaşa olacak
  • Gayet dogru bir karar bence bu daha önceden yapılması gereken bir uygulama havalimanda simsarlık yaoan taksicilere iyi oldu bence bende.destekliyorum insallah olur kesin olarak bu uygulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karar, kentteki tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirdi.

Şehirdeki taksicilerin en büyük sorunlarından olan havalimanlarından yolcu alamama konusu, UKOME'de yapılan toplantısında görüşüldü. Toplantıda, şehirdeki tüm taksicilerin havalimanlarından müşteri alabilmesi karara bağlandı. İmzadan çıkınca hayata geçecek karar, havalimanı taksicilerini üzerken diğer taksicilerin yüzünü güldürdü.

Havalimanı taksilerinin dışında buradan müşteri alamayan taksici esnafının bu sıkıntısı böylelikle sona erecek. Kendilerinden başka taksicilerin buralardan yolcu almasına izin vermeyen havalimanı taksicileri ile meslektaşları arasında büyük kavgalara neden olan sorun yeni kararla çözüme kavuşturulacak. Kentte bulunan yaklaşık 18 bin taksiden sadece bini havalimanlarından yolcu alabiliyorken, yeni kararla tüm taksici esnafı bu haktan yararlanabilecek.

MESLEKTE TEKELCİLİK KALKACAK

İstanbul Taksi Durakları Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Demirci, kararın taksicileri çok sevindirdiğini belirterek, UKOME'ye teşekkür etti. Demirci, tüm taksicilerin bu haktan yararlanamamasının sektörde büyük sıkıntılar yaşanmasına neden olduğunu anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu karar, sektör açısından devrimdir. Şu ana kadar esnafa yapılan zulüm sona eriyor. Meslekteki tekelcilik kalkacak. Düşünsenize, insanlar yaklaşık 2 milyon lira verip plaka alıyor ama bu taksiyle havalimanından yolcu alamıyor. Niye? Çünkü birileri oralara çökmüş. Esnaf oradan müşteri aldığında ya bıçaklanıyor ya da dövülüyordu. Ondan sonra meslek adına hiç hoş olmayan görüntüler ortaya çıkıyordu.

Ülkemiz adına da kötü örnek teşkil ediyordu. Çünkü turistlerin ilk geldikleri yer, genellikle havalimanlarıdır. En çok turisti orada görürsünüz. Kanlı bıçaklı, birbirine girmiş taksicileri görmeleri, ülkemiz için pozitif bir şey değil. Belki de Türkiye'ye ilk defa gelmiş bir turist, eli kanlı taksicileri gördüğünde, aklında hep o görüntü kalır. Taksiye binmeye bile cesaret etmeyebilir."

Bu durumun, taksici esnafının çalışırken karşılaştığı en büyük sorunlardan olduğunu aktaran Demirci, kararın çıkmasından sonra taksicilerin "bayram" yaptığını dile getirdi. Demirci, kararın havalimanı taksicilerini de memnun edeceğini belirterek, "Orada çalışan arkadaşlarımız da mutlu olacak. Çünkü oraları ellerinde tutanlar, esnaftan çok büyük miktarlarda aidatlar ya da haftalıklar alıyor. Bu aidatlar altında havalimanı taksicileri eziliyor. Esnaf kazanamıyor. 2 milyon yatırım yapıyorsunuz, sizin sırtınızdan başkaları kazanıyor. Bu, hak değildir. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesine taksici esnafı olarak minnettarız. Bu sorunu ortadan kaldırması, sektör adına büyük gelişmedir" değerlendirmesinde bulundu.

Havalimanı taksicilerini üzecek karar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Aynen ~ 1 yıl önce
Ben bile taksiye mecbur kalmadikca binmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serpil ~ 1 yıl önce
Çok iyi ve doğru bir karar olmuş tebrik ederiz ayrıca metrolar da sabaha kadar açık olsun çalışsın ve de diğer şehirlerdeki gibi belediye otobüsleri de konulsun havaş' a mecbur bırakılmasın tşk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2m! ~ 1 yıl önce
Plakaya o kadar para veren, bodyguard ile gezer :) ayrıca o plaka parasını senden benden çıkartıyorlar. Rant olmaktan kurtarmazsa olan hep vatandaşa olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 1 yıl önce
Gayet dogru bir karar bence bu daha önceden yapılması gereken bir uygulama havalimanda simsarlık yaoan taksicilere iyi oldu bence bende.destekliyorum insallah olur kesin olarak bu uygulama

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000