22 Aralık 2010, Çarşamba 08:36:05

HAVADA MOTORLARI DURDU

Ingiltere’nin Glasgow sehrinden kalkan British Airways’a ait uçak Londra’ya gidecekti. Havada iki motoru da duran uçak ‘süzülerek’ Manchester’e zorunlu inis yapti…
  • Bu bir A330-300ER MSN41023
  • Yahu koskoca 777 yi nasıl olur da 767'ye benzetir bir de ukalalık yaparsınız????? Biraz kontrol et internette de 767 777 farkını gör !!!!! Arka iniş takımlarını görmüyor musun bay ukala !!!!!!
  • Çok sevdim bu haberi ve yapılan yorumları. Yukarıdaki uçuğın bir B777 olduğunu idaa edenler en azından arşivlerdeki THY''nın 777 lerine bir baksınlar sonra tekar konuşsunlar ve neden bu uçağın üst kısmında tüm 777 lerde olan antenin olmadığını söylesinler! (Bu uçak bir B767 dir de ondan). Ayrıca airporthaber'i son derece güvenilir bir kaynaktan derlediği ve ilgi çekmek gibi bir amacı asla olmayan ''motorları durdu'' başlıklı haber için de tebrik eder başarılarının devamını dilerim
  • barış önel kafan güzelmiş.güle güle kullan.
Kötü hava koşullarının hayatı felç ettigi Ingiltere, bu uçak arızasını konuşuyor… Uçakta bulunan ve eğitim için İskoçya'dan KKTC'ye seyahat eden Barış Önel isimli öğrenci yaşanan dakikaları şöyle anlattı: “Motor sesi aniden kesildi, boşlukta süzülmeye basladik”

Ingiltere'de yağan yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Beyaza bürünen Ingiltere’de hava ve kara ulaşımı durdu. Ingiltere’nin Glasgow şehrinden kalkan British Airways’a ait bir uçak da Londra’ya varmadan Manchester sehrine acil iniş yaptı. 

Yoğun kardan dolayı havada iken motoru arizalanan uçak, kalkışından 20 dakika sonra Manchester Havaalanı’na acil iniş yaptı. British Airways’a ait uçakta bulunan 40 yolcunun arasında Kıbrıslı Türk Barış Önel'de bulunuyordu.

Glasgow’da ögrenim gören ve Kibris’a gelmek için yola çikan Önel, yaşanan olayla ilgili KKTC'de yayın yapan Yenidüzen gazetesine konuştu.

ÖNEL: “MOTOR HAVADA ARIZALANDI”
Baris Önel, dün sabah saatlerinde Glasgow’dan Londra’ya gitmek üzere British Airways’a ait uçaga bindigini ve uçagin havalandiktan 20 dakika sonra arizalandigini söyledi.

Oturduğu koltuğunun tam motorun üzerinde oldugunu ve o sırada uyuduğunu söyleyen Önel, motorun sesi kesildiği zaman hemen uyandığını anlattı.

Barış Önel, pilotun hemen bir açiklama yaparak, kötü hava sartlarindan dolayi uçagin motorunun arizalandigini, yasanan olayin normal oldugunu söyleyerek, ayni olayla daha öncede karsilastiklarini ve kendilerinin bununla ilgili egitim aldiklarini söyledigini dile getirdi.

Pilotun yolculara panik olmamasi gerektigini ve acilen Manchester sehrine inmek zorunda olduklarini söyledigini aktaran Baris Önel, hiçbir sarsinti olmadan 10-15 dakika içerisinde kus uçusu bir inis yaparak Manchester Havalani’na indiklerini kaydetti.

“PARAMIZI IADE ETTILER”
Baris Önel, havaalanina indikten sonra British Airways çalisanlarinin kendilerini karsiladiklarini söyleyerek, bazi yolculara uçus paralarinin geri verildigini bazilarina da acilen baska uçak ayarlandigini dile getirdi.

Hayatinda ilk kez böyle bir durumla karsilastigini ve ‘sersem’ gibi oldugunu aktaran Baris Önel, hiçbir yolcunun sikayette bulunmadigini, herkesin olayi normal karsiladigini da ifade etti.

(Yenidüzen)
HAVADA MOTORLARI DURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bu bir A330-300ER MSN41023

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yahu koskoca 777 yi nasıl olur da 767'ye benzetir bir de ukalalık yaparsınız????? Biraz kontrol et internette de 767 777 farkını gör !!!!! Arka iniş takımlarını görmüyor musun bay ukala !!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çok sevdim bu haberi ve yapılan yorumları. Yukarıdaki uçuğın bir B777 olduğunu idaa edenler en azından arşivlerdeki THY''nın 777 lerine bir baksınlar sonra tekar konuşsunlar ve neden bu uçağın üst kısmında tüm 777 lerde olan antenin olmadığını söylesinler! (Bu uçak bir B767 dir de ondan). Ayrıca airporthaber'i son derece güvenilir bir kaynaktan derlediği ve ilgi çekmek gibi bir amacı asla olmayan ''motorları durdu'' başlıklı haber için de tebrik eder başarılarının devamını dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
barış önel kafan güzelmiş.güle güle kullan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000