04 Mart 2011, Cuma 18:26:49

HAVACILIKTA FLAŞ GELİŞME…

Ekonomik dar boğaza girip kapısına kilit vurulan Turkuaz Havayolları ile ilgili beklenmeyen bir gelişme yaşanıyor. AirportHaber’e gelen bilgilere göre Turkuaz Havayolları JET gibi satılıyor.
  • beyler bu hikayeleri nerden uyrduruyosunuz, yok akrabası demiş ki fadılla görüşüyor bilmem ne acayip senarist olur sizden başka bişeye yaramazsınız.. Karabulak bu yazdıklarınızı okuyup üstünüze gülüyor farkında değilsiniz, işsizlik başınıza vurdu heralde, Karabulak'la uğraşacağınıza gidin alacaklarınızın peşine düşün..
  • Sen ne güzel bir hikaye sallamışın arkadaşım..Turkuaz diye bir şey kalmadı artık,jet fadıl aldı aldı alamadı ''the end''... oda yurt içi uçacak, uçarsa..gerisi yalan,sallamayın öyle bol keseden, insanların doğruları bilmeye hakkı var..
  • Demek öle 25 uçak hidayette böyle rüyalar görüyordu 2015 te 50 uçaklık filo diyordu ama annesi hadi hidayet uyan artık dedi milyonlarca dolar borç ve baba niyazi vietnama kaçtı tabi önce bir bu kadar kişinin ah ı sebebiyle kalp krizi geçirip..hidayei bu kadar kişinin bedduaları hergece uyandıracak vijdan diye bi sey vardır korku fılmı seyretmıs gıbı olursun uyuyamazssın her dakıka uyanırsın.keza ahmet karabulak o paraları sen rahatca yıyebılecegını mı zannedıyorsun..?..yanılıyorsun..yedıgın her lokma bogazına dızılecek her calısanın ahları huuu hhuuuu huuu dıye kulagında cınlayacak....
  • avrupadaki acentalar acele etmeyin ilk etapta almanyada dusseldorf köln berlin stutgart.münich hollandada amsterdam yogun bir program belcika da brüksel fransada paris lyon strasburg basel isvicre de zürich avusturya da wien yogun program ve avrupali tur operatörleri ile alman ve ingiliz ve italyan tur operatörleri ve hollandadan turk operatörleri ile ITB anlasmalar yapilacak sirketin basina anlasmalarimiz agöre cok önemli yöneticeler gelicek turkuaz ilk etapta tekrar 5 ucakla baslayip filomuz en kisa zaman da 15 ve ya 25 ucak sayisina cikacak ve hedeflenen büyüme hizina cikilacak pegasus gibi cok acil olarak avrupada ve türkiyede ekip kurulacak bünyemizden cematimizden önemli kislerde kadrolarda olucak hayirlisi ile

Mali durumunun kötü olması sebebiye yaklaşık 3 ay önce Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatı askıya alınan Turkuaz Havayolları Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz tarafından satın alınıyor. Şirketin tüm borçlarına karşılık satın alınacak olan şirketin ruhsatının askı süresinin bitmesine kısa bir süre kala yaşanan bu gelişme ile havacılık sektöründe taşlar yerinden oynayacak gibi görünüyor.

Fadıl Akgündüz’ün mali danışmanları tarafından incelenen Turkuaz Havayolları’nın alınmasına karar verildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne de bilgi verildiği ifade ediliyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün şirketin satın alınmasına dair belgeleri esas alarak ruhsatın askı süresini devir teslim sürecinin tamamlanmasına kadar  uzatması bekleniyor.

Gerek personel  borçları ve gerekse piyasa borçları sebebiyle çok sayıda icra takibi yapılan şirkette satışın gerçekleşmesinin ardından nasıl bir yol izleneceği sır gibi saklanıyor.

Fadıl Akgündüz’ün havayolu şirketi sahibi olmak için çok istekli olduğu ifade ediliyor.

Eylül ayında iç hatlara giren Turkuaz Havayolları bu serüvenini 62 gün sürdürebilmişti.

Şirketin dar boğaza girmesinin en büyük nedeni olarak Kıbrıs Türk Hava Yolları’na kiralanan uçaklardan gelecek olan ödemelerin alınamaması ve Gold Trail isimli İngiliz Tur operatörünün iflası gösterilmişti.

Bu gelişme ile şirketten alacaklı olan personel ve diğer alacaklılara bir umut ışığı doğdu.

Gelişmeleri AirportHaber takip edecek.

©AirportHaber.com ÖZEL

HAVACILIKTA FLAŞ GELİŞME…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (73)

Misafir ~ 7 yıl önce
beyler bu hikayeleri nerden uyrduruyosunuz, yok akrabası demiş ki fadılla görüşüyor bilmem ne acayip senarist olur sizden başka bişeye yaramazsınız.. Karabulak bu yazdıklarınızı okuyup üstünüze gülüyor farkında değilsiniz, işsizlik başınıza vurdu heralde, Karabulak'la uğraşacağınıza gidin alacaklarınızın peşine düşün..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sen ne güzel bir hikaye sallamışın arkadaşım..Turkuaz diye bir şey kalmadı artık,jet fadıl aldı aldı alamadı ''the end''... oda yurt içi uçacak, uçarsa..gerisi yalan,sallamayın öyle bol keseden, insanların doğruları bilmeye hakkı var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Demek öle 25 uçak hidayette böyle rüyalar görüyordu 2015 te 50 uçaklık filo diyordu ama annesi hadi hidayet uyan artık dedi milyonlarca dolar borç ve baba niyazi vietnama kaçtı tabi önce bir bu kadar kişinin ah ı sebebiyle kalp krizi geçirip..hidayei bu kadar kişinin bedduaları hergece uyandıracak vijdan diye bi sey vardır korku fılmı seyretmıs gıbı olursun uyuyamazssın her dakıka uyanırsın.keza ahmet karabulak o paraları sen rahatca yıyebılecegını mı zannedıyorsun..?..yanılıyorsun..yedıgın her lokma bogazına dızılecek her calısanın ahları huuu hhuuuu huuu dıye kulagında cınlayacak....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
avrupadaki acentalar acele etmeyin ilk etapta almanyada dusseldorf köln berlin stutgart.münich hollandada amsterdam yogun bir program belcika da brüksel fransada paris lyon strasburg basel isvicre de zürich avusturya da wien yogun program ve avrupali tur operatörleri ile alman ve ingiliz ve italyan tur operatörleri ve hollandadan turk operatörleri ile ITB anlasmalar yapilacak sirketin basina anlasmalarimiz agöre cok önemli yöneticeler gelicek turkuaz ilk etapta tekrar 5 ucakla baslayip filomuz en kisa zaman da 15 ve ya 25 ucak sayisina cikacak ve hedeflenen büyüme hizina cikilacak pegasus gibi cok acil olarak avrupada ve türkiyede ekip kurulacak bünyemizden cematimizden önemli kislerde kadrolarda olucak hayirlisi ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000