17 Şubat 2016, Çarşamba 12:30:09

Havacılık tarihine 2'nci bakış

Fly Service sahibi Gökhan Sarıgöl, havacılık camiasına yepyeni bir eser daha kazandırdı.
  • 200 tl insaf!
  • Bu kitabı internetten ısmarlıyabilirmiyim acaba?
  • 1975 DE FLORYA DA DÜŞEN BURSA İSİMLİ, VE HALA CENAZELERLE BERABER 75METRE DERİNDE ÇIKARILMAYI BEKLEYEN UÇAĞI YAZDIYSAN BU KİTAPTA ALACAĞIM. SÖZ... YAZDIN MI??
  • FİYAT 200 TL ÇOK PAHALI

Fly Service sahibi Gökhan Sarıgöl, havacılık camiasına yepyeni bir eser daha kazandırdı. Havacılık tarihini en derin izleriyle inceleyen Sarıgöl, ikinci kitabını tamamlayarak havacılık meraklılarına sundu.

Bundan birkaç yıl önce havacılık tarihini anlatan ilk kitabını çıkaran ve büyük ilgi gören Sarıgöl, havacılık tarihini anlatan ikinci kitabını da çıkardı. Sarıgöl'ün 'Türkiye'de ticari havacılık tarihi 2' adını verdiği kitabına Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) de destek verdi.

Gökhan Sarıgöl THY eski Genel Müdürü Yusuf Bolayırlı'ya kitabını hediye etti...KİTAPTA NELER VAR?

Türkiye'nin en büyük maket uçak arşivine sahip olan Gökhan Sarıgöl, bu kitabında havacılığın tozlu raflarında kalmış hatıraları kitabının sayfalarına taşıdı. Havalimanlarının gelişiminden THY'nin filo büyümesine, bir döneme damga vurmuş özel şirketlerden en eski kayıtlara ve en özel fotoğraflara kadar birçok konu kitapta yer bulurken, Bilal Ekşi ve Serdar Hüseyin Yıldırım'ın önsözleri de kitapta yer aldı.
Toplamda 672 sayfalık dev bir arşiv yayınlamanın heyecanını yaşayan Gökhan Sarıgöl; 'Bu kitap gönlümde özel bir yer taşıyor' ifadesini kullandı.

TARİHİ FOTOĞRAFLAR TARİHİ DETAYLAR

Türk sivil havacılığının dünü ve bugününün ele alındığı eserde görülmemiş fotoğraflar, uçak içine kadar en özel kareler yer alıyor. Havacılığın fırtınalı yıllarına da değinen Sarıgöl, yaşanan kazalara ve sancılı dönemlerde yetkililerin açıklamalarına yer verdi. Kitaptaki en özel hatıralardan biri de şüphesiz 1980 yılında Esenboğa Havalimanı'nda yaşanan vakaydı. Boeing 707 tipi uçağın Esenboğa'ya zorunlu iniş yapmasının ardından kokpit ekibinin havalimanından taksiye binerek ayrılması ve bir daha da haber alınamaması nedeniyle başlayan süreç oldukça ilgi çekici detaylara sahip.Havacılık tarihine 2'nci bakış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

... ~ 2 yıl önce
200 tl insaf!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 2 yıl önce
Bu kitabı internetten ısmarlıyabilirmiyim acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DÜŞEN UÇAK !!!!!! ~ 2 yıl önce
1975 DE FLORYA DA DÜŞEN BURSA İSİMLİ, VE HALA CENAZELERLE BERABER 75METRE DERİNDE ÇIKARILMAYI BEKLEYEN UÇAĞI YAZDIYSAN BU KİTAPTA ALACAĞIM. SÖZ... YAZDIN MI??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİSYEN ~ 2 yıl önce
FİYAT 200 TL ÇOK PAHALI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kitapyurdu ~ 2 yıl önce
161 TL
ERGIN ~ 2 yıl önce
Kitap yurdunda gördüğünüz kitap 1.cilt .Şuanda kitabın ikinci kısmı çıktı. Ayrıca bende 1.cilt var benim fikrim bulunmaz eşsiz bir kaynak içerik yönünden çok zengin , yazılar ,bilgiler . Ayrıca baskı kaliteside birinci kitapta çok iyiydi.Bunda da aynı kalitede olacağını düşünüyorum. Benim fikrim fiyatına değer.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000