07 Ocak 2017, Cumartesi 11:10:45

Havacılardan 3. havalimanı için konut atağı

İstanbul'a yapılan yeni havalimanının faaliyete geçmesiyle birlikte havacılık sektörü için konut ihtiyacı doğacak. Sektör çalışanlarının konut ihtiyacını gidermek için kollar sıvandı. İşte detaylar...
  • 3. havalimanı odayeri veya akpınar mevkiinde imar varmıda site yapıcaksın teşekkürler dikkat edilmeli havaiş kooperatif daha sağlam bence
  • Aman beyler bayanlar dikkat. Ne idüğü belli olmayan firmalara paraları kaptırmayn. Kolay kazanılmıyor o paralar
  • Ben gittim görüştüm üye oldum.Proje mantıkı
  • "18.11.2016 tarih ve 9201 sayılı resmi gazete". Bu tarihte bu sayıda resmi gazete yok! facebook, twitter, youtube adresleri?

Üçüncü havalimanının faaliyete geçmesiyle birlikte havacılık sektörü için konut ihtiyacı doğacak. Sektör çalışanlarının konut ihtiyacını gidermek için kollar sıvandı. Bu amaçla "Hava Kent" adı verilen ve havacılık sektörü çalışanları tarafından kurulan bir konut kooperatifi kuruldu. Kooperatifin havacılar için ucuz konut üreteceği öğrenildi.

Kar amacı güdülmeden yapılacak olan konutların ilk etapta 300 adet olacağı ve bin TL'den başlayan fiyatlarla taksitlendirileceği kaydedildi. Havalimanına 3 km uzaklıkta bulunan Akpınar köyünde inşa edilecek konutlar için arsa sahipleri ile ön protokolün yapıldığı kaydedildi. 1+1 olarak tabir edilen konutların giriş aidatının 10 bin TL ve aylık taksitinin ise bin TL olacağı, 90 metre kare 2+1 evlerin ise giriş aidatının 15 bin TL giriş aidatı bin 500 TL aylık taksidi olacağı ifade edildi. Toplam 300 dairenin 125 adedinin 1+1, 125 adedinin 2+1, 50 adedinin ise 3+1 olarak planlandığı belirtildi. 3+1 dairelerin giriş aidatının 20 bin TL aylık taksitinin ise 2 bin TL olacağı ifade edildi.

Basketbol sahası, tenis kortu,  kapalı ve açık havuzu, kapalı otoparkı, çocuk oyun parkları ve güvenliği ile tam bir yaşam merkezi olacak olan konutların inşaatı KİPTAŞ ya da Emlak Konut ile birlikte yapılacak. Mimari projesini ise birçok büyük projeye imza atan KİKLOP üstlenecek.

Projenin lansmanı yapılmadan yoğun bir talep görmeye başladığı iddia edildi. Projenin detaylarını öğrenmek için www.havakent.com adresinden ulaşmak mümkün olacak.

©AirportHaber

Havacılardan 3. havalimanı için konut atağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (99)

asi ~ 6 ay önce
3. havalimanı odayeri veya akpınar mevkiinde imar varmıda site yapıcaksın teşekkürler dikkat edilmeli havaiş kooperatif daha sağlam bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 7 ay önce
Aman beyler bayanlar dikkat. Ne idüğü belli olmayan firmalara paraları kaptırmayn. Kolay kazanılmıyor o paralar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üye ~ 7 ay önce
Ben gittim görüştüm üye oldum.Proje mantıkı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keske ~ 7 ay önce
Direk iddaa oynasaydin. Daha mantıklı olurdu
resmi gazete ~ 7 ay önce
"18.11.2016 tarih ve 9201 sayılı resmi gazete". Bu tarihte bu sayıda resmi gazete yok! facebook, twitter, youtube adresleri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yusuf ~ 4 ay önce
evet kontrol ettim ilgili tarih resmi gazete sayısı 9201 değil 29892, aynı zamanda o tarihteki resmi gazetede böyle bir bilgi yok, dolandırıcılık kokuyor, dikkat edilmeli...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000