29 Kasım 2010, Pazartesi 08:21:45

HAVAALANINDA KADIN PEDİ KRİZİ

ABD'de kadınlar havaalanındaki sıkı güvenlik önlemleri yüzünden canından bezdirmiş durumda. Bilhassa elle arama yüzünden gelen şikayetlerin sayısı artıyor.
  • Sistemin “sansürlü” çalışmasını görebilmeniz için www.youtube.com ‘a giriniz... ve “ahlaki değerlere saygılı vücut tarayıcı” yazınız...
  • kimseler kizmasin efendim...bu isler boyle yurur... sen eger bi kere aranmaya musade edersen herzaman ararlar...yapabilen varsa ucmasin...hatta kimseler ucmayi dusunmesse tum havayolu sirketleride musteri kaybetmenin acisi ile bu taciz skandallarina bi son verirler sanirim...
  • Söz dönüp dolaşıp yine Amerika'da Havaalanındaki güvenlik kontrollerine geliyor. Bir yorumcunun açıkaladığı doğruysa ekranlarda kimsenin resimleri filan çıkmıyormuş. Size Aerika'ya gidin diyen yok, ayrıca uçağa binmemize de gerek yok. Bence güvenlik kontrollerinden yakınacağınıza, ülkemizde 13-14-15 yaşındaki kızlara tecavüz eden sapıklarla uğraşın, onlardan yakının.
  • TAMAMEN KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ İNSAN HAKLARINA AYKIRI BİR UYGULAMA ABD DE YAPILMASINA ŞAŞMAMALI.....
Son olarak bir kadın yolcu, hijyenik pedinin X-Ray'de görünmesinin ardından Ulaştırma Güveinliği İdaresi yetkilileri tarafından elle arandığını ve bu şekilde rencide edildiğini söyledi.

Adı açıklanmayan eski bir asker olan kadın 'korkunç' diye nitelediği deneyimi, kadın sağlığı şirketi Gladrags'a gönderdiği mektupta anlattı.

CİNSEL TACİZE UĞRAMIŞ
Kadın, elle aramanın kendisi için daha aşağılayıcı olduğunu, zira önceden cinsel tacize maruz kaldığını ve bunun kötü anıları canlandırdığını belirtti.

Kadın mektubunda, "TSA yetkilileri işlerini yapıyorlardı. Ama sonuçta bu arama yüzünden kötü anılarım canlandı ve ağlamaya başladım. Bu yeni X-Ray'ler korkunç, eğer iç çamaşırınızın üzerinde olağandışı bir şey varsa, görevli tekrar tekrar elleriyle kasıklarınızı yokluyor ve bu sırada başkaları izliyor" diyor.

BÜYÜK GÖĞÜSLER İLAVE TARAMA SEBEBİ!
Hafta başında Eliana Sutherland adlı yolcu da, büyük göğüsleri yüzünden yetkililer tarafından diğer yolculardan ayrıldığını öne sürmüştü. Sutherland, Orlando Uluslararası Havaalanı'ndan uçarken, iki erkek yetkilinin göğüslerine baktıklarını ve kendisini yeniden taramadan geçirdiklerini söyledi. Kadın yolcu, "Çok açıktı. Adamlardan biri beni süzdü ve sonra yeniden cihazdan geçmemi istediler. Çok rahatsız edici bir histi" dedi.

Her geçen gün daha fazla kadın bu tür aramalardan kaynaklanan 'küçük düşme ve taciz' şikayetinde bulunurken, doktorlar her ne kadar eldiven giyseler de aramalar sırasında frengi, belsoğukluğu, chlamydia, strep, siğil gibi virüslerin yolcudan yolcuya geçebileceğini belirterek, aramaların ne kadar hijyenik olduğunu sorguluyor. Doktorlar her aramadan sonra eldivenlerin değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.
HAVAALANINDA KADIN PEDİ KRİZİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sistemin “sansürlü” çalışmasını görebilmeniz için www.youtube.com ‘a giriniz... ve “ahlaki değerlere saygılı vücut tarayıcı” yazınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kimseler kizmasin efendim...bu isler boyle yurur... sen eger bi kere aranmaya musade edersen herzaman ararlar...yapabilen varsa ucmasin...hatta kimseler ucmayi dusunmesse tum havayolu sirketleride musteri kaybetmenin acisi ile bu taciz skandallarina bi son verirler sanirim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Söz dönüp dolaşıp yine Amerika'da Havaalanındaki güvenlik kontrollerine geliyor. Bir yorumcunun açıkaladığı doğruysa ekranlarda kimsenin resimleri filan çıkmıyormuş. Size Aerika'ya gidin diyen yok, ayrıca uçağa binmemize de gerek yok. Bence güvenlik kontrollerinden yakınacağınıza, ülkemizde 13-14-15 yaşındaki kızlara tecavüz eden sapıklarla uğraşın, onlardan yakının.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TAMAMEN KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ İNSAN HAKLARINA AYKIRI BİR UYGULAMA ABD DE YAPILMASINA ŞAŞMAMALI.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000