06 Haziran 2017, Salı 10:12:04

Hava trafik kontrolü özelleştiriliyor

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin altyapısını iyileştirme planı çerçevesinde, hava trafik kontrolünün özelleştirilmesi önerisinde bulundu.
  • Keşke özelleşme olsa. Daha KPDS puanı olmayan ATC'ler var. En azından kalite gelir.
  • full communication failure bıktık...
  • Blackstone
  • Türkiye'de de acilen hava trafik özelleşmeli çok acil özelleşme gelmeli hava trafik özelleşmeli maaşları düşmeli tazminatları kesilmeli yabancı ülkelerden personel gelmeli 3 bin liraya çalışırlar hem devlet kar eder Trump akıllı adammış

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin altyapısını iyileştirme planı çerçevesinde, hava trafik kontrolünün özelleştirilmesi önerisinde bulundu.

Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, bu haftayı "Altyapı Haftası" ilan etti.

ABD'nin eskiyen altyapısını geliştirme planları kapsamında, ilk önce havayolu taşımacılığını modernleştirmeyi hedeflediğini bildiren Trump, mevcut durumda ABD Federal Havacılık Yönetiminin (FAA) sorumlu olduğu hava trafik kontrolünün, kar amacı gütmeyen bir işletmeye devredilmesini önerdi.

Trump, kamu yönetimindeki hava trafik kontrolünde 50 yılı aşkın süredir aynı teknolojiyle hizmet verildiğine işaret ederek, "Hava trafik kontrolü sistemimiz yılda 100 bine yakın yolcunun uçtuğu zamanlarda tasarlandı. Şu an yılda 1 milyar yolcuya yaklaşıyoruz. Mevcut sistem devam ettirilemez." diye konuştu.

Amerikalıların havayolu ulaşımında uzun süredir birçok sorunla karşılaştığını ifade eden Trump, havaalanlarındaki kabul edilemez gecikmelerin, ülkeye milyarlarca dolar maliyeti olduğunu dile getirdi.

ABD hava trafiği kontrolünün, FAA'den kar amacı gütmeyen bir işletmeye devredilerek özelleştirilmesinin modernleşme için en uygun yol olduğunu savunan Trump, teklifinin, verimliliği yüksek rotaların kullanılması olanağına imkan vererek çok daha az gecikme yaşanmasını sağlayacağını anlattı.

ABD Başkanı Trump'a "Amerikan havayolu ulaşımını geleceğe taşıyacak" teklifini açıklarken, ABD Ulaştırma Bakanı Elaine Chao ve önceki dönemlerde aynı bakanlığı yürüten üç isim eşlik etti.

Beyaz Saray'ın ülkenin hava trafik kontrolünün özelleştirilmesine yönelik teklifinin yasalaşabilmesi için Kongre tarafından onaylanması gerekiyor.

Hava trafik kontrolü özelleştiriliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Atc ~ 1 yıl önce
Keşke özelleşme olsa. Daha KPDS puanı olmayan ATC'ler var. En azından kalite gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anadolu ~ 1 yıl önce
full communication failure bıktık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Blackstone ~ 1 yıl önce
Blackstone

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru karar ~ 1 yıl önce
Türkiye'de de acilen hava trafik özelleşmeli çok acil özelleşme gelmeli hava trafik özelleşmeli maaşları düşmeli tazminatları kesilmeli yabancı ülkelerden personel gelmeli 3 bin liraya çalışırlar hem devlet kar eder Trump akıllı adammış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ruh hastası ~ 1 yıl önce
memlekette ruh hastası ve hain çok derim hep.aha onlardan birisi bu arkadaş.birde cahil üzerine.abe cahil kontrolörlerin maaşı tazminat adı altında eurocontrol tarafından ödenir devlet değil.artı hava trafik özelleşmez yeniden yapılanır.dhmi'nin diğer asalak birimleri olmayacağı için de eurocontrolden daha fazla gelir elde edilir ve maaşlar an az 2-3 katına çıkar.ama senin gibi vatan hainleri için ülkeye döviz girişi verimlilik vs önemli değildir.kendi çıkarın ve hasetin önemlidir.sizlerin de sonu geliyor çok yakın.dhmi ÖZELLEŞECEK.çatlasan da patlasan da bu olacak.
Hk ~ 1 yıl önce
Sn dogru karar yazarı. Bu metni mahallenin ramazan davulcusuna ver. Mani niyetine geceleri söylesin : )

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000