26 Temmuz 2017, Çarşamba 10:08:54

Hava trafiğinde tüm zamanların rekoru kırıldı

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği, geçtiğimiz pazar günü tüm zamanların rekorunun kırıldığını duyurdu.
  • Denemesi bedava arkadaşlar, hava trafik kontrol hizmetini ayıralım, diğerleri dhmi de kalsın. Bakalım hava trafikte işler daha mı iyi yürüyecek yoksa daha kötümü. Herkes tutturmuş ben olmasam bu iş yürümez diye. Bir de tersini düşünün , hava trafikçiler olmazsa bir meydana uçak iner mi, kalkar mı? Düne kadar özel güvenlikçi mi vardı, ülkenin güvenlik güçleri var. Polisimiz var, jandarmamız var bunca yıl onlar korudu bir sıkıntı mı oldu da özel güvenlikçiler olmazsa havacılık biter diye hava atmışsınız. Elektronikçiler ya sizler, yıllardır hangi sistemi dışarıdan destek almadan ayakta tutabildiniz ? Sizi bu kurumdan gönderseler, dışarıdan en güzel hizmeti alıp, üstüne hava sahamızı beleş kullanan havayollarından bu hizmetin parasını çatır çatır alarak ülkeye döviz girişi ve istihdam yaratılamaz mı sanıyorsunuz? İşletmeciler ya siz, madem çok yeterliydiniz de bu yap işlet devam et modelini kurum can sıkıntısından mı geliştirdi. Hani AHL'yi, Antalyayı, bodrumu, dalamanı, izmiri, esenboğayı, gazipaşayı, özel şirketler işletiyor da oraların, başkaları tarafından işletilen terminallerinde ya da gökçen, zafer, çıldır gibi tamamı özelde olan havaalanlarında işler yürümüyor mu ? Artık mızrak çuvala sığmıyor arkadaşlar, birilerinin kral çıplak deme zamanı geldi de geçiyor bile. Devlet büyüklerimizin bu işe el atması elzem oldu. Hava trafik kontrol hizmetleri çok acil bir şekilde ayrılmalı. Her sene 70-80 milyon avroyu neden özel sektörümüze, vatandaşlarımıza kazandırmak yerine geri iade ediyoruz. Ayırın herkes yoluna gitsin. Zorla güzellik olmuyor işte, kurumda huzur kalmadı herkes birbirine kem gözle bakar oldu. Bu güzide kuruma böyle yazık edilmemesi lazım.
  • ya anlamadığım dhmi nin basın ilişkiler sorumlusu veya birimi yok mu ? tatca niye üzerine vazife olamayan işlere zıplıyor.bırakın dhmi genel müdürlüğü yapsın bu tip havacılıkla alakalı açıklamaları.tatcacılar böyle antipatik görünüyorsunuz söyleyeyim
  • Eurocontrol hava sahasında en dandik kontrolör 5000 euro maaş alırken belki de en yoğun transit trafik yüküne sahip türk kontrolörlere verilen maaş ve özlük hakları reva mı? Üstelik eurocontrol her türlü maddi imkanı karsilamak isterken birde artan parayı bürokratik sebeplerle geri göndermek? Hainlik!
  • DHMİ de sunulan hizmetler zincirin halkaları gibi birbirini tamamlıyor. Onun için hiç kimse sadece ben demesin. DHMİ de Eurocontrolden az pay alan arkadaşlar (2.ve 3. grup), niye 1.grup çok alıyor onun aldığını azaltın demiyor tam tersine 2. ve 3. grubun tazminatını artırın diyor. Normal olan, insani olanda bu değil mi zaten. Kurumumuza sahip çıkalım sen ben kavgası etmeden elimizdekinin kıymetini bilip sahip çıkmazsak hiçbirimize kalmaz kalın sağlıcakla...

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), 23 Temmuz (Pazar) günü 1443 transit hava trafiği ile tüm zamanların rekorunun kırıldığını açıkladı.

TATCA tarafından yayınlanan açıklamada, "23 Temmuz günü 1443 transit hava trafiği ile tüm zamanların rekoru kırıldı. Başta meslektaşlarımız olmak üzere emeği geçenleri tebrik ederiz. Hava trafik kontrolörleri olarak ülkemiz hava sahasının emniyetli ve etkin yönetimi için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz." denildi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 10 Temmuz 2017 tarihinde attığı tweet ile 09.07.2017 tarihinde 1439 transit hava trafiği ile rekor kırıldığını duyurmuştu. Ocak'ın bu duyurusundan sadece 14 gün sonra yeni rekor kırılmış oldu.

Hava trafiğinde tüm zamanların rekoru kırıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Boş işler ~ 12 ay önce
Denemesi bedava arkadaşlar, hava trafik kontrol hizmetini ayıralım, diğerleri dhmi de kalsın. Bakalım hava trafikte işler daha mı iyi yürüyecek yoksa daha kötümü. Herkes tutturmuş ben olmasam bu iş yürümez diye. Bir de tersini düşünün , hava trafikçiler olmazsa bir meydana uçak iner mi, kalkar mı? Düne kadar özel güvenlikçi mi vardı, ülkenin güvenlik güçleri var. Polisimiz var, jandarmamız var bunca yıl onlar korudu bir sıkıntı mı oldu da özel güvenlikçiler olmazsa havacılık biter diye hava atmışsınız. Elektronikçiler ya sizler, yıllardır hangi sistemi dışarıdan destek almadan ayakta tutabildiniz ? Sizi bu kurumdan gönderseler, dışarıdan en güzel hizmeti alıp, üstüne hava sahamızı beleş kullanan havayollarından bu hizmetin parasını çatır çatır alarak ülkeye döviz girişi ve istihdam yaratılamaz mı sanıyorsunuz? İşletmeciler ya siz, madem çok yeterliydiniz de bu yap işlet devam et modelini kurum can sıkıntısından mı geliştirdi. Hani AHL'yi, Antalyayı, bodrumu, dalamanı, izmiri, esenboğayı, gazipaşayı, özel şirketler işletiyor da oraların, başkaları tarafından işletilen terminallerinde ya da gökçen, zafer, çıldır gibi tamamı özelde olan havaalanlarında işler yürümüyor mu ? Artık mızrak çuvala sığmıyor arkadaşlar, birilerinin kral çıplak deme zamanı geldi de geçiyor bile. Devlet büyüklerimizin bu işe el atması elzem oldu. Hava trafik kontrol hizmetleri çok acil bir şekilde ayrılmalı. Her sene 70-80 milyon avroyu neden özel sektörümüze, vatandaşlarımıza kazandırmak yerine geri iade ediyoruz. Ayırın herkes yoluna gitsin. Zorla güzellik olmuyor işte, kurumda huzur kalmadı herkes birbirine kem gözle bakar oldu. Bu güzide kuruma böyle yazık edilmemesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senin yazdigin daha boş ~ 12 ay önce
Yav siz 3 5 tazminat fazla alacaksiniz diye devlet ayri niye genel mudurluk kursun ayrilsa devlete kari ne size ayri servis cikacak size ayri guvenlikci alinacak size ozel yillik izninizi yazismalari yapsin diye memur alinacak hele elektronik hizmetlerini ozel yurt disi firmalarindaki teknisyenlerden muhendislerinden karsilamaya kalksan nobetli persone calistirsan suan yapilan masrafin 10 kati maliyetli olur radarda calisan muhendis 10 15 binden az mi maas aliyor firmalarda daha gorunmeyen bir suru masraf cikacak eurocontrolden gelecek 3 5 milyon fazladan tazminat. Inan bu ekstra masraflari katlar bunu devleti idare edenler bilmiyor mu işte bundan gerceklesmiyor yani rantabl degil devlet icin.ne guzel parani fazlasiyla kazaniyorsu. Bulmussun bunuyon diye bir laf var ne guzel işin var ona sahip cik fantezi aramaya gerek yok.
tatcaya ~ 12 ay önce
ya anlamadığım dhmi nin basın ilişkiler sorumlusu veya birimi yok mu ? tatca niye üzerine vazife olamayan işlere zıplıyor.bırakın dhmi genel müdürlüğü yapsın bu tip havacılıkla alakalı açıklamaları.tatcacılar böyle antipatik görünüyorsunuz söyleyeyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Empatik ~ 12 ay önce
Sen cok biliyon iyi guzel de Tatca aciklamasi kontrolorleri kapsiyor dhmi ile alakasi yok.dhmi kendi aciklamalarini zaman zaman zaten yapıyor.yazin tamam ama azicik haberi de okuyun antipatik olmayin
Sempatik ~ 12 ay önce
Aynen kontrolorlerin dhmi ile ne alaksi var ki onlar tatcadan aliyor özlük haklarini maaslarini vs. Kusura bakma
ATC ~ 12 ay önce
Eurocontrol hava sahasında en dandik kontrolör 5000 euro maaş alırken belki de en yoğun transit trafik yüküne sahip türk kontrolörlere verilen maaş ve özlük hakları reva mı? Üstelik eurocontrol her türlü maddi imkanı karsilamak isterken birde artan parayı bürokratik sebeplerle geri göndermek? Hainlik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ ~ 12 ay önce
DHMİ de sunulan hizmetler zincirin halkaları gibi birbirini tamamlıyor. Onun için hiç kimse sadece ben demesin. DHMİ de Eurocontrolden az pay alan arkadaşlar (2.ve 3. grup), niye 1.grup çok alıyor onun aldığını azaltın demiyor tam tersine 2. ve 3. grubun tazminatını artırın diyor. Normal olan, insani olanda bu değil mi zaten. Kurumumuza sahip çıkalım sen ben kavgası etmeden elimizdekinin kıymetini bilip sahip çıkmazsak hiçbirimize kalmaz kalın sağlıcakla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karınca ~ 12 ay önce
Eurocontrolden gelen devlete hiç bir yük getirmeyip aksine gelir getiren havacılık tazminatlarının artılmasının devlete getireceği kazançları ve ayrıca ülkemize tahsis edilen havacılık tazminatı oranlarının yükseltme imkanı fırsatı kaçırıldıkça ülkece bundan alacağımız payın göz göre göre diğer devletlere gittiğini her birimden etkili ve yetkili kişilerce iyi bir pr çalışması yapılarak gerekli yerlere anlatılabilirse herkes hakettiğini alma imkanına kavuşur fikrimce.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000