18 Eylül 2017, Pazartesi 13:59:45

Hava Kuvvetleri'nde turuncu alarm!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK ve DEAŞ'ın kış yapılanması hazırlıklarına müsaade etmemek için sınıra yakın hava üslerinde turuncu alarma geçti
  • PGS ekiplerinde kirmizi alarm vardir simdi
  • Bu milletin duaları ve yüreği sizinle aslanlar.. yaptığınız işin kıymetini bilen biliyor.. Allah yardımcınız olsun, sizleri kazadan beladan korusun..
  • Kış yapılanması için değil Irak referandumu için bu hazırlıklar.Kışa daha çok var
  • Pkk sonunuz geldi he bu arada Barsanide gidiçek kerkük ile Musulu öyle beleş vermek yok.

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nde konuşlu bulunan savaş uçakları Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan terör örgütlerinin kış yapılanmasına izin vermemek için teyakkuza geçti. İHA'nın haberine göre; 24 saat esasına göre sınır hattı ve Kuzey Irak'taki kamplardan görüntü elde eden İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) belirlediği noktalara anında müdahale etmek üzere savaş uçakları hazır bekletiliyor. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Kuzey Irak ve Suriye kuzeyinde bulunan PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin hareketliliğinin İHA'lar tarafından sürekli kontrol altında tutulduğu ve Türkiye sınırına kaymalara karşı anında savaş uçaklarının devreye girdiği bildirildi. Böylelikle terör örgütlerinin kış yapılanması için Türkiye sınırına girişlerine izin verilmediği belirtildi.

İZİNLER GEÇİCİ OLARAK KALDIRILDI

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nde teyakkuzdan dolayı izinlerin geçici olarak iptal edildiği bildirildi. 24 saat esasına göre uçaklar hazır bekletilirken, geceleri ise savaş uçağının sabaha kadar nöbetçi kaldığı belirtildi. Turuncu alarmın verildiği üsse Türkiye'nin değişik üslerinden 20 takviye savaş uçağının da istendiği belirtildi.

Hava Kuvvetleri'nde turuncu alarm!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Pgs Fo ~ 9 ay önce
PGS ekiplerinde kirmizi alarm vardir simdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslanlar ~ 9 ay önce
Bu milletin duaları ve yüreği sizinle aslanlar.. yaptığınız işin kıymetini bilen biliyor.. Allah yardımcınız olsun, sizleri kazadan beladan korusun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enerjiq ~ 9 ay önce
Kış yapılanması için değil Irak referandumu için bu hazırlıklar.Kışa daha çok var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F16 ~ 9 ay önce
Pkk sonunuz geldi he bu arada Barsanide gidiçek kerkük ile Musulu öyle beleş vermek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000