27 Ekim 2010, Çarşamba 12:45:48

HAVA KORSANLARINA OPERASYON

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen uçak kaçırma tatbikatı nefes kesti. Senaryo gereği, Simferopol-İstanbul seferini yapan uçağının kaçırıldığı sinyalini alan özel harekat timleri operasyon başlattı.
  • çok komik hareketler bunlar.
  • hehehehehehehhehehehe....çok gülüyorum bu işlere ya...
  • Terörist Israel denilse daha gerçekçi olurdu ! ! ! En azından tatbikatta da gerçeklik payı olurdu ! ! ! Israel zira Terörist Devlettir...
  • yaa bırakın kimi kandırıyorsunuz
Ukrayna'nın Simferopol kentinden İstanbul'a gelen yolcu uçağının, hava korsanları tarafından kaçırıldığına dair sinyal alınması üzerine Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği'nde kriz masası kuruldu.

Senaryoya göre, hava korsanları, uçağı önce Beyrut'a indirmek istedi. Ancak kaptan pilotun, “Uçakta Beyrut'a gidecek kadar yakıt yok” sözleri üzerine uçak Atatürk Havalimanı’na indirildi ve apronda güvenli bir bölgeye çekildi. Bu andan itibaren korsanları ikna etmek için girişimler başladı. Ancak korsanları ikna etmek mümkün olmadı. Bunun üzerine silahlı özel harekat timleri, uçağa baskın düzenledi.

Operasyon sırasında yolcuların burnu dahi kanamadı. Teröristlerden biri ölü, biri de sağ olarak ele geçirildi. Teröristlerin uçağın içine bomba koyma ihtimaline karşı özel eğitimli köpekler tarafından uçakta arama yapıldı.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, tatbikatın başarılı şekilde sona erdirildiğini açıkladı.


HAVA KORSANLARINA OPERASYON

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
çok komik hareketler bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hehehehehehehhehehehe....çok gülüyorum bu işlere ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Terörist Israel denilse daha gerçekçi olurdu ! ! ! En azından tatbikatta da gerçeklik payı olurdu ! ! ! Israel zira Terörist Devlettir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yaa bırakın kimi kandırıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000