31 Mayıs 2017, Çarşamba 12:11:54

Hava İş o yöneticileri uyardı!

Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda ekip planlamadan sorumlu 3 yöneticiye hukuksuz planlamalara son vermeleri için ihtar gönderdi.
  • Korlerle sagirlar birbirlerini agirlar
  • Laf kalabaligi neticeye bakalim degisen birsey varmi yok.Ee ozaman salla gitsin secim var diye atip tutuyorlar inanmayin.Buarada restoranlarda beles yemek ver diye degil haklarimizi koru diye sendikaya ayda 160tl vermiyoruz.Kendimde gider yerim restoranda yemegimi bir yemege kanacak kadar gariban degilim...
  • Ekip Planlamadan Sorumlu Yönetici Personel olabilmek için 5 yil ekip planlama tecrubesi veya 10 yil ucus tecrubesi olması gerekmektedir. SHT-FTL talimatı ve UOD-2015/9 sayılı Genelge kapsamında Sn Murat Yurtsever bu gereklilikleri karsilamamaktadir.
  • Ekip planlamada çekirdekten yetişmiş eski yöneticileri harcayan sistem, havacılığın en önemli ünitelerinden biri olan Ekip Planlamaya önüne geleni yönetici olarak görevlendirirse olacağı budur. Esasen kendi ayaklarına sıkmaktadırlar.

Hava İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda ekip planlamadan sorumlu 3 yöneticiye hukuksuz planlamalara son vermeleri için ihtar gönderdi.

Uçucu ekiplerin görevlendirilmesinde usulsüzlük yapıldığını ve Toplu İş Sözleşmesi'ne aykırı davranıldığını ileri süren Hava İş, 3 yöneticiye ihtarname gönderdi.

Görev planlamasında FTL'nin (Flight Time Limitations) personelin aleyhine kullandıldığını, sözlü ve yazılı uyarıların dikkate alınmadığını belirten sendika, THY Ekip Planlama Başkanı Mert Yurtsever, THY Kabin Planlama Müdürü Murat Hasanusta ve THY Kokpit Planlama Müdürü Ali Kemal Salihoğlu'nu tutumlarına son vermeleri için noter kanalıyla uyardı.

Usulsüz uygulamalarla personelin zor durumda bırakıldığının altını çizen Hava İş Sendikası, 'siz merdiven altı kaçak işçi çalıştıran bir yerin yönetici değil, Türk Hava Yolları'nın yöneticisisiniz' ifadelerini kullandı. Son dönemde uçuş ekiplerinin, TİS'e aykırı şekilde çıkarılan uçuş programlarından dolayı şikayetlerinin arttığı öğrenildi. Bu arada sendikanın, kabin ve kokpit planlamadan sorumlu yöneticilere gönderdiği ihtarnamenin, 31 Mayıs kabin memurları gününe denk gelmesi ise ilginç bir ironi ortaya çıkardı.

©AirportHaber

Hava İş o yöneticileri uyardı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

Yersenkirsen stadi ~ 1 yıl önce
Korlerle sagirlar birbirlerini agirlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laf degil icraat bekliyoruz ~ 1 yıl önce
Laf kalabaligi neticeye bakalim degisen birsey varmi yok.Ee ozaman salla gitsin secim var diye atip tutuyorlar inanmayin.Buarada restoranlarda beles yemek ver diye degil haklarimizi koru diye sendikaya ayda 160tl vermiyoruz.Kendimde gider yerim restoranda yemegimi bir yemege kanacak kadar gariban degilim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
johndoe ~ 1 yıl önce
Ekip Planlamadan Sorumlu Yönetici Personel olabilmek için 5 yil ekip planlama tecrubesi veya 10 yil ucus tecrubesi olması gerekmektedir. SHT-FTL talimatı ve UOD-2015/9 sayılı Genelge kapsamında Sn Murat Yurtsever bu gereklilikleri karsilamamaktadir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip Planlama ~ 1 yıl önce
Ekip planlamada çekirdekten yetişmiş eski yöneticileri harcayan sistem, havacılığın en önemli ünitelerinden biri olan Ekip Planlamaya önüne geleni yönetici olarak görevlendirirse olacağı budur. Esasen kendi ayaklarına sıkmaktadırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000