04 Aralık 2012, Salı 08:24:54

HALİÇ-GÖLBAŞI SEFERLERİNE KARŞI ÇIKTI

İstanbul Haliç'ten, Ankara Gölbaşı'na deniz uçağı seferlerinin başlayacağının açıklanması, Gölbaşı’nda bazı sivil toplum örgütlerinin tepkisine neden oldu.
  • Yangin Sondurme ucaklari Bafa gölüne indirilmiyorken nasil olurda bu firma icin mogana izin veriliyor ? Ozaman tum gol ve tatli su kaynaklarini ayrica sahilleri tum havacilara acin !!! Neden sadece bir firma ? Yoksa baska seylermi donuyor ?!?!
  • arkadaşlar yorumlarınızı okudum da gerçekten bilgisiz ve cahilce , size nedenini açıklayayım : 1.cisi ABD'de özellikle deniz uçaklarının göllere inmesi teşvik edilir çünkü o uçaklar göllere inip kalktıkça sudaki oksijen oranı artıyor ve oksijen oranının artması sudaki biyolojik çeşitlere neden oluyor.Dolayısıyla göl suyundaki biyolojik çeşitliliğin artması ; bölgedeki kuşlar için oldukça verimli bir durum. 2.cisi Hiç bir şekilde gölü kirletmiyor ve denize göre daha güvenli daha sakin inişler yapılabiliyor. 3.cüsü Göle inecek olan uçak boeing 747 değil çift motorlu pervaneli bir uçaktır ; gürültü kirliliğine sebep olmaz. 4.cüsü Gölllere düzenlenen uçak seferleri ile direk ya da dolaylı yoldan bölge esnafı olumlu etkileniyor. Umarım sizi yeterince aydınlatabilmişimdir.Saygılar
  • Golbasi Ankara'nin dibinde sazliklarin kuslarin oldugu bir yerdir. Kucucuk bir goldur. Iyice incelenmelidir ancak benimde hissiyatim bilimsel raporun ucusa elverisli olmayacagidir. Ankara-Istanbul otobusle 5 saat abiler. O ucak Van golune ucsun. Okadar buyuk golde etkisi hissedilmez. Ama Eymir ve Mogan cok kucuk goller.
  • Çatlak ses buna denir nede çok biliyorsunuz be kardeşim herşeye muhalefet birde sevinin kalıbımı basarım ilk binen sen olucan o deniz uçağına :D

Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Dernek (GÖL-DER) Başkanı İsa Ömercan, İstanbul Haliç’den Gölbaşı Mogan gölüne yapılacak olan uçak seferlerinden dolayı Mogan gölünde yaşayan birçok canlıyı etkileyeceği uyarısında bulundu.

“GÖÇMEN KUŞLARA YAZIK OLACAK”

 

GÖL-DER Başkanı Ömercan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mogan Gölünde birçok kuş çeşidi yaşamaktadır ama gölün göçmen kuşların uğrak yeri olduğu çoğu zaman unutuluyor. Eğer Mogan Gölüne uçak inerse kuşlar, gürültüden etkilenerek bir daha Mogan Gölüne uğramazlar. Mogan Gölüne uçak seferleri başlamadan önce mutlaka gölde iyi bir inceleme yapılması gerekiyor.”

Ömercan, uçak seferleri için Mogan’ın yerine Bayındır Barajı ya da diğer göllerin değerlendirilmesi çağrısında da bulunarak, “Mogan’ın Ankaralıların nefes aldığı ve hafta sonunu geçirdiği mesire alanlarının en güzel yeri olduğu unutulmamalıdır” diye konuştu.

HALİÇ-GÖLBAŞI SEFERLERİNE KARŞI ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Bafa Gölü ~ 5 yıl önce
Yangin Sondurme ucaklari Bafa gölüne indirilmiyorken nasil olurda bu firma icin mogana izin veriliyor ? Ozaman tum gol ve tatli su kaynaklarini ayrica sahilleri tum havacilara acin !!! Neden sadece bir firma ? Yoksa baska seylermi donuyor ?!?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
deniz uçakları iyidir ~ 5 yıl önce
arkadaşlar yorumlarınızı okudum da gerçekten bilgisiz ve cahilce , size nedenini açıklayayım : 1.cisi ABD'de özellikle deniz uçaklarının göllere inmesi teşvik edilir çünkü o uçaklar göllere inip kalktıkça sudaki oksijen oranı artıyor ve oksijen oranının artması sudaki biyolojik çeşitlere neden oluyor.Dolayısıyla göl suyundaki biyolojik çeşitliliğin artması ; bölgedeki kuşlar için oldukça verimli bir durum. 2.cisi Hiç bir şekilde gölü kirletmiyor ve denize göre daha güvenli daha sakin inişler yapılabiliyor. 3.cüsü Göle inecek olan uçak boeing 747 değil çift motorlu pervaneli bir uçaktır ; gürültü kirliliğine sebep olmaz. 4.cüsü Gölllere düzenlenen uçak seferleri ile direk ya da dolaylı yoldan bölge esnafı olumlu etkileniyor. Umarım sizi yeterince aydınlatabilmişimdir.Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dogru bir yaklasim ~ 5 yıl önce
Golbasi Ankara'nin dibinde sazliklarin kuslarin oldugu bir yerdir. Kucucuk bir goldur. Iyice incelenmelidir ancak benimde hissiyatim bilimsel raporun ucusa elverisli olmayacagidir. Ankara-Istanbul otobusle 5 saat abiler. O ucak Van golune ucsun. Okadar buyuk golde etkisi hissedilmez. Ama Eymir ve Mogan cok kucuk goller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işte ~ 5 yıl önce
Çatlak ses buna denir nede çok biliyorsunuz be kardeşim herşeye muhalefet birde sevinin kalıbımı basarım ilk binen sen olucan o deniz uçağına :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sevinmek? ~ 5 yıl önce
sevinmek derken? Gölbaşı Haliç'e benzemez hocam... orası bayaa bayaa canlıların yaşadığı bir yer... şehirin keşmekeşinden uzak... sen gelmişin uçak indirecen oraya... az biraz dikkat etmek lazım... ne kaldı bozulmadık
Araştır Hocam ~ 5 yıl önce
Dünyada sayılı bir çok yer var kuş cenneti göl,baraj v.s buralarda insanlar bu göllere uçabiliyorsa bu deniz uçağıda gölbaşına bekala uçabilir diye düşünüyorum yoksa bizim kuşlar farklımı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000