26 Ağustos 2012, Pazar 18:19:26

"GÜVENLİ UÇUŞ ALANI İSTİYORUZ"

Samsun’un Bafra ilçesinde faaliyet gösteren Hava Sporları Kulübü, güvenli uçuş alanı istiyor...
  • memlekette havacilik adina guzel seylerin yapilmasi gurur verici. emegi gecenlerin ellerine saglik. zehni hoca'nin bu konuda bir cozum bulacagina eminim.
  • Minibüsle vs. ile topluca gidilip gelmek çözüm değil. Zaten böyle bir sorun yok. 50 km mesafede de olsa en azından tuvaleti olan, soğuk havalarda azda olsa ısınmaya yetecek küçük bir kulübesi olan bir tesis olmadan olmuyor. Bunların yapılması için THK yada belediyelerin destek olması gerekiyor yadaaa çok para ki bizim gibi uçuş sahası arayan ve parasını anca model uçaklara yatıran heveslilerin 5 dönüm kadar arazi alacak parası çıkmaz çıksa bunun klübesi, tuvaleti, pisti vs aşıyor yani... Destek olunması gerekiyor yoksa çooook zor...
  • Istanbul'da yer bulmak tabiki sikinti olacaktir. Yapacak bir sey yok sehir disina cikacaksiniz mecburen. Klup catisinda birlesip minibus kiralayip haftasonu faliyetleri yapilamaz mi? Isiniz zor, kolay gelsin.
  • ...yetersizliği nedeniyle pert oluyor. İstanbullular için acı tarafı ise bundan sonra başlıyor. Çok keyifli bir hobi olduğu için cebinde parası olan hiç acımadan soluğu bir model mağazasında alıyor. Bu mağazaların başını çeken, ülkemizde modelciliğinde başını çeken(!) (aslında çekmesi gereken) THK. THK güzel uçak satıyor. Önüne gelene uçak satıyor, bu işi bilen alıyor kendisine bir bölge arıyor uçabilirse uçuyor. Bilmeyen yeni başlayan da alıyor ama elinde uçağı ve para yatırdığı diğer ekipmanlarla "sap" gibi ortada kalıyor. Ülkemizde model uçağın öncüsü olan THK çatır çatır uçak satıyor ama bu insanlar İstanbul'da nerede uçuyor diye düşünmüyor hiç. Sadece satıyor. Tabii ki satsın, sayelerinde bu hobi üst gelir düzeyinden aşağılara inmeye başladı ama eğer THK öncü ise İstanbula bilmem kaç tane mağaza açıyorsa eğer en azından bir tanede uçuş sahası yapması gerekiyor. Çünkü bu işi şahıslar İstanbulda artık paralarıylada yapamazlar çünkü alan yok... İLGİ BEKLİYORUZ THK.

Bafra Fatih İlköğretim Okulu öğretmenlerinden ve Model Uçak Rehber Öğretmeni Burhan Apaydın nezaretinde çalışmalarını sürdüren gönüllü kulüp üyeleri yaptıkları model uçakları rahat uçuracakları bir alan talep ediyor. Üç yıldır hava sporlarıyla uğraştıklarını söyleyen Burhan Apaydın, önce okullarda başladıklarını, sonra büyüklerle birlikte çalıştıklarını söyledi.

Hava sporlarını gönüllü olarak yaptıklarını ve destek beklediklerini dile getiren Apaydın, “On kişilik bir gönüllü bu işi götürüyoruz. Cebimizden para harcayarak atölye tuttuk. Kendi adımıza bir beklentimiz yok. Bize dışarıdan çok soru soran var. Elimizden geleni yapıyoruz ama bizim bu işi yapabileceğimiz güvenli bir alan yok. Bunun için belediyemizden bize bu işi yapabileceğimiz güvenli uçuş yapabileceğimiz bir alan sağlamasını istiyoruz. Bunu şehir merkezinde yapmak mümkün değil” dedi. 

"GÜVENLİ UÇUŞ ALANI İSTİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

super ~ 6 yıl önce
memlekette havacilik adina guzel seylerin yapilmasi gurur verici. emegi gecenlerin ellerine saglik. zehni hoca'nin bu konuda bir cozum bulacagina eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maalesef... ~ 6 yıl önce
Minibüsle vs. ile topluca gidilip gelmek çözüm değil. Zaten böyle bir sorun yok. 50 km mesafede de olsa en azından tuvaleti olan, soğuk havalarda azda olsa ısınmaya yetecek küçük bir kulübesi olan bir tesis olmadan olmuyor. Bunların yapılması için THK yada belediyelerin destek olması gerekiyor yadaaa çok para ki bizim gibi uçuş sahası arayan ve parasını anca model uçaklara yatıran heveslilerin 5 dönüm kadar arazi alacak parası çıkmaz çıksa bunun klübesi, tuvaleti, pisti vs aşıyor yani... Destek olunması gerekiyor yoksa çooook zor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yer sorunsali ~ 6 yıl önce
Istanbul'da yer bulmak tabiki sikinti olacaktir. Yapacak bir sey yok sehir disina cikacaksiniz mecburen. Klup catisinda birlesip minibus kiralayip haftasonu faliyetleri yapilamaz mi? Isiniz zor, kolay gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Model 2. ~ 6 yıl önce
...yetersizliği nedeniyle pert oluyor. İstanbullular için acı tarafı ise bundan sonra başlıyor. Çok keyifli bir hobi olduğu için cebinde parası olan hiç acımadan soluğu bir model mağazasında alıyor. Bu mağazaların başını çeken, ülkemizde modelciliğinde başını çeken(!) (aslında çekmesi gereken) THK. THK güzel uçak satıyor. Önüne gelene uçak satıyor, bu işi bilen alıyor kendisine bir bölge arıyor uçabilirse uçuyor. Bilmeyen yeni başlayan da alıyor ama elinde uçağı ve para yatırdığı diğer ekipmanlarla "sap" gibi ortada kalıyor. Ülkemizde model uçağın öncüsü olan THK çatır çatır uçak satıyor ama bu insanlar İstanbul'da nerede uçuyor diye düşünmüyor hiç. Sadece satıyor. Tabii ki satsın, sayelerinde bu hobi üst gelir düzeyinden aşağılara inmeye başladı ama eğer THK öncü ise İstanbula bilmem kaç tane mağaza açıyorsa eğer en azından bir tanede uçuş sahası yapması gerekiyor. Çünkü bu işi şahıslar İstanbulda artık paralarıylada yapamazlar çünkü alan yok... İLGİ BEKLİYORUZ THK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000