12 Kasım 2014, Çarşamba 07:46:10

GÖKYÜZÜNE KADIN İMZASI

Çin’de düzenlenen havacılık yapılan akrobasi gösterileri büyük beğeni topladı.
  • Uçaklar cin malı değilse sıkıntı yok :)
  • ...eve döndüklerinde de oturup kedi yavrusu corbasini kasiklarlar !!!
  • Reklam,reklam. Evde oturup yemek pişirseler daha uygun olur. Kadın işi değil pilotluk!
  • adamlar yapmış bize bakmak düşer.

Çin Hava Kuvvetleri’nin gözbebeği olarak belirtilen ve Çin ordusunun kuruluş tarihinin adının verildiği “1 Ağustos” akrobatik timindeki gösterileri ise otoritelerden tam not aldı. Akrobasi timinde görev yapan 5 kadının toplam 750 saat akrobasi uçuşu tecrübesi olduğu belirtiliyor.

Çin’in Zhuhai şehrinde Çinli Savunma şirketleri ve Halk Kurtuluş Ordusu tarafından en son silah teknolojisiyle donatılan askeri uçaklarla hava gösterileri tertip edildi. J-31 modeli “gizli savaşçı” adı verilen savaş uçaklarının ve şimdiye kadar Çin’deki en büyüğü olduğu belirtilen askeri nakliye uçağının yaptığı gösteriler izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi.

Ayrıca, Çinli ekibin yanı sıra gösteride Rus Hava Kuvvetleri’nden “Şövalye” akrobatik timi SU-27 tipi uçaklarla hünerlerini sergilerken, Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri’nden de bir ekip gösteride yer aldı.

Çin’de askeriyenin düzenlendiği akrobasi uçaklarının yapacağı gösteriye, Güney Kore pilotlarını göndermekten ABD’nin baskısı üzerine vazgeçmişti. Washington’un, Güney Kore ile ortak ürettiği Black Eagle uçaklarında kullanılan gizli teknolojinin çalınabileceğinin endişesi ile uçakların gönderilmemesi için ülkeye baskıda bulunduğu iddia edilmişti.

Her yıl savunma bütçesini büyük bir oranda artıran Çin, 2014 yılı itibariyle savunma bütçesini yüzde 12 artırarak 132 milyar dolara çıkardığını duyurmuştu. Amerika ise Pekin’i savunma bütçesine harcanan rakamı düşük göstermekle suçluyor.

Öte yandan Çin’in bölgede hızla silahlanması, aralarında adalar sorunu yaşayan Japonya başta olmak üzere Uzakdoğu’da birçok devleti endişelendiriyor.GÖKYÜZÜNE KADIN İMZASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

anka ~ 3 yıl önce
Uçaklar cin malı değilse sıkıntı yok :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MIAUUUU ~ 3 yıl önce
...eve döndüklerinde de oturup kedi yavrusu corbasini kasiklarlar !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Reklam,reklam. Evde oturup yemek pişirseler daha uygun olur. Kadın işi değil pilotluk!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Küçük beyin ~ 3 yıl önce
Bugün bir kuyruklu yıldıza bir spacecraft(sözlüğe bak!) indirildi. Bu çalışmayı yöneten prof. bilim kadınlarını gördün mü küçük beyin? Hadi şimdi bir zahmet git kendine çay demle.
Komik ~ 3 yıl önce
Kızmayın kızlar arkadaş evrimini tamamlayamamış. Ne durumda bilemiyorum, getir-götür işlerine mi bakıyor, işsiz güçsüz de sizin pozisyonunuza mı hasetleniyor, pilot olmayı denedi de olamadı içinde mi kaldı, eline al oku diye bir kitap versen okuyup özetini anlatabilecek biri mi, pilot oldu da debeleniyor mu??? Kim bilir ne menem bir canlı... Siz işinize bakın güzel güzel, bu ülkenin aydınlık geleceğinin güzel örnekleri. Kompleksli insanların yaptığı meyve veren ağacı taşlamak işte.
çinçon ~ 3 yıl önce
adamlar yapmış bize bakmak düşer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000