07 Nisan 2017, Cuma 14:27:34

Girne Amerikan Üniversitesi'nden o iddialara açıklama geldi

Girne Amerikan Üniversitesi, pilotaj öğrencilerinin paralarını yatırmalarına rağmen eğitimlerine devam edemedikleri konusundaki iddialara karşı bir açıklama yaptı.
  • KKTC de neden böyle bir okul var. Türkiye yetmiyor mu ? Kimler gidiyor bu okula ? Gibi bir sürü soru var. GAÜ diploması zaten Türkiyede 3. sınıf kategoride. Neden buralara para harcıyorsunuz ?
  • 15 temmuz sanırım sadece sizi etkiledi. Bizi de etkiledi ama notamdan dolayı sadece 46 gün bekledik uçmak için, 1 yıl boyunca öğrenciyi uçuramayıp bahaneyi kenar köşelerde aramak acizlikten başka bir şey değildir.
  • Klavye delikanlılarına sesleniyorum . Çok cesareteniz varsa gelin yüz yüze tartışalım konuşalım masaya yatıralım okulu . Yaptığınız yorumları herkes okulda gülerek okuyor. Eğer gerçekten klavye yazı yazarkenki cesaretinizi yüz yüze konuşurken de gösterebilecekseniz buyrun gelin . (Geldiğinizde nerden geldiğinizi belirtin isim olarak karşınıza çıkacağım konuşmak için) Kimler FO almış kimler almamış belgelerle konuşalım .Ulaşamdığınız okullara ve seviyelere "yok o okul kötü yok pilot ihtiyacı çok az işe giremiyorlar " falan filan diye laf atamazsınız . İnsanların emeğini yok sayamazsınız .
  • Öğrenciler o kadar para verip, instagram da yapması gereken fotoğraf paylaşımları aksadığı içindir sitemleri :) Türkiye'de iyice suyu çıktı bu işlerin havacılığın saygınlığını hem eğitim kurumları ve öğrenciler ne hale getirdiler!

Girne Amerikan Üniversitesi, pilotaj öğrencilerinin paralarını yatırmalarına rağmen eğitimlerine devam edemedikleri konusundaki iddialara karşı bir açıklama yaptı.

Girne Amerikan Üniversitesi Havacılık Yüksekokulu Açıklaması:

Havacılık Yüksekokulu; Uçuş Eğitim Organizasyonu ATP teori yetki belgelerini, SHGM tarafından 2014 Yılı’nda aldı. Uçuşların gerçekleştirebilmesi için; AFA Uçuş Okulu ile protokol imzalandı.

1’inci grup öğrencilerimiz, , Türkiye’nin en tecrübeli öğretmenleri tarafından GAÜ’de PPL teorik eğitimlerini alarak, AFA Uçuş Okulu tarafından ’da uçuş eğitimlerini tamamlayarak PPL lisanslarını aldılar ve brövelerini taktılar.

2’inci grup öğrenciler de Girne Amerikan Üniversitesinde, PPL teori eğitimlerini aldılar. Bu zaman içerisinde Girne Amerikan Üniversitesi 2 adet DA-20 ve bir adet CESSNA 172 RG uçağını filosuna katarak, İstanbul’daki yerleşkesinde Uluslararası Havacılık Akademisi’ni kurmak için uçuş ekibini tamamladı. Manueller ve diğer dosyalar hazırlandı., Milli Eğitim Bakanlığı’na kurs yetkisi için müracaat yapıldı. Ancak 15 Temmuz sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle uçuşların durdurulması, bu süreçte mağduriyet yaşanmasına neden olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığından onay almak istediğimiz süreçte; öğrencilere, havacılık yönetimi kursları verilerek, akademik kredilerinin tamamlanması sağlandı. Sonuç olarak; herhangi bir “kandırılma” söz konusu değildir. Havacılık alanında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Girne Amerikan Üniversite’si için yazılan bu yazıya bir anlam vermek mümkün değil.

Yükseköğretim’ de 32 yılını geride bırakan bir kurum olarak, her zaman öğrenci odaklı eğitim anlayışımız ile yolumuza devam ediyoruz. Tarafımızdan kaynaklanmayan bazı aksamaların ve uzayan sürecin takipçisiyiz. En kısa zamanda da uçuşlarımız başlayacaktır.

GAÜ HAVACILIK YÜKSEKOKULU

Girne Amerikan Üniversitesi'nden o iddialara açıklama geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

GAÜ ~ 1 yıl önce
KKTC de neden böyle bir okul var. Türkiye yetmiyor mu ? Kimler gidiyor bu okula ? Gibi bir sürü soru var. GAÜ diploması zaten Türkiyede 3. sınıf kategoride. Neden buralara para harcıyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özel uçuş okulu öğrencisi ~ 1 yıl önce
15 temmuz sanırım sadece sizi etkiledi. Bizi de etkiledi ama notamdan dolayı sadece 46 gün bekledik uçmak için, 1 yıl boyunca öğrenciyi uçuramayıp bahaneyi kenar köşelerde aramak acizlikten başka bir şey değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GAU ÖĞRENCİ ~ 1 yıl önce
Klavye delikanlılarına sesleniyorum . Çok cesareteniz varsa gelin yüz yüze tartışalım konuşalım masaya yatıralım okulu . Yaptığınız yorumları herkes okulda gülerek okuyor. Eğer gerçekten klavye yazı yazarkenki cesaretinizi yüz yüze konuşurken de gösterebilecekseniz buyrun gelin . (Geldiğinizde nerden geldiğinizi belirtin isim olarak karşınıza çıkacağım konuşmak için) Kimler FO almış kimler almamış belgelerle konuşalım .Ulaşamdığınız okullara ve seviyelere "yok o okul kötü yok pilot ihtiyacı çok az işe giremiyorlar " falan filan diye laf atamazsınız . İnsanların emeğini yok sayamazsınız .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GAUuuuuuuu ~ 1 yıl önce
Komedi ötesisiniz astronotçuklar
Paranız olmasa ~ 1 yıl önce
Sizin paranız olmasa havacılığın "h" sine bile katılamazsınız! Bırakın şovu! Adam gibi oturup bekleyin ve geçte olsa eğitimini tamamlayıp PİLOT kartvizitini öebinize koyup sosyal ağlarda boy gösterip çapkınlığa çıkarsınız! Merak etmetin bu ülkede hala 13 yaşında buyana havacılığın; bileğinin gücü ve büyük emek ve hayatından fedekarlık yapıp havacılığın her alanında faaliyet göstermiş gerçek havacılık ruhunu yaşayan "havacıları" var... siz pilotçuluk oynamaya devam edin herşeyden de şikayet etmeyin!!!
GAU Öğrenci ~ 1 yıl önce
GAU yü iyi biliriz. Eğitim için tuttuğu hocaların kim olduğunu iyi biliriz. KTHY eskilerinin nerelere getirildiğini iyi biliriz. Dolayısı ile boş yere kendinizi üzmeyin. GAÜ ortada. Sivil havacılık da burada. Türkiyeden kimlere hocalık teklif edildiğini ve neden gitmediklerini de biliyoruz. Siz daha çok toysunuz. Size hocalık yapanlara bizler handling şirketlerinde boarding yaptırtmıyoruz.
İnstagram cı öğrenciler haklı:) ~ 1 yıl önce
Öğrenciler o kadar para verip, instagram da yapması gereken fotoğraf paylaşımları aksadığı içindir sitemleri :) Türkiye'de iyice suyu çıktı bu işlerin havacılığın saygınlığını hem eğitim kurumları ve öğrenciler ne hale getirdiler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000