26 Ağustos 2015, Çarşamba 14:47:51

Gazipaşa'ya büyük uçaklar da inebilecek

Gazipaşa Havalimanı TAV İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, havalimanı pistinin en geç Eylül ayı ortasında tamamlanacağını söyledi.
  • degerli baş müdürüm tav işletmelerin gazipaşa havalimanın başın da sız oldukdan sonra sorun yok
  • Gereksiz yatırım diyen arkadaş havalimanın ilk halini gördüysen biraz daha insaflı olsan iyi olur Gazipaşa havalimanı gelişen büyüyen bir liman biraz sabır gösterilse neler olabileceği daha net görülecek. Örnek olarak Sabiha Gökçen havalimanı ilk açıldığında nasıl dı şimdi nasıl. Potansiyeli olan bir havalimanı daha iyi olacaktır yeter ki köstek olunmasın...
  • Türkiyenin en şirin havalimanı. Umarım AYT da sizi biraz olsun örnek alır da turist gelmiyor diye ağlamaz.
  • Büyük gövdeli ucak derken ne kastediliyor acaba? Pist uzatildiginda bile oraya inebilecek en büyük ucak A321 olur, belki cok zorlasan B757. Büyük gövdeli derseniz insanlar A330, A340, B777 falan anlar. Biraz kafa karistiracak bir aciklama olmus. Paralel pist yapilsin diyen vatandasa da Allah'tan acil sifalar diliyorum.

Gazipaşa Havalimanı TAV İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, havalimanı pistinin en geç Eylül ayı ortasında tamamlanacağını söyledi.

Havalimanı pistinin en geç Eylül ayı ortasında tamamlanacağını kaydeden Aşıklı, böylelikle havalimanına büyük gövdeli uçakların inmeye başlayacağını ve yolcu sayısında büyük artış yaşanacağını söyledi. Aşıklı, "Pist çalışmalarımız devam ediyor. Kaplama betonuna başlandı. En geç Eylül ayı ortasında tamamlanmış olacak. Yaklaşma ışıkları montajı da yapıldı. Çalışmalar hızla sürdürülüyor” dedi.

YOLCU SAYISINDA YÜZDE 31 ARTIŞ VAR

1 Ocak 2015 ve 24 Ağustos 2015 tarihleri arasında Gazipaşa Havalimanı’na 616 bin 661 yolcu giriş çıkışının yapıldığını belirten Aşıklı, bu süreçte 4 bin 990 uçağın iniş kalkış yaptığını dile getirdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu yıl 30.99 artış yaşandığını kaydeden Aşıklı, “Bu yıl hedefimiz 1 milyon yolcuydu hedefimize Ağustos ortasında yaklaştık. Havalimanımızda yaşanan gelişmeler nedeniyle yolcu sayısı tüm Türkiye’de düşerken bizde arttı. Havalimanımız her yıl daha üst seviyelere yükseliyor. Gazipaşa’ya turizm yatırımlarının yapılmasıyla çok daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Gazipaşa'ya büyük uçaklar da inebilecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

sadık kaya ~ 3 yıl önce
degerli baş müdürüm tav işletmelerin gazipaşa havalimanın başın da sız oldukdan sonra sorun yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gazipaşa Hvl ~ 3 yıl önce
Gereksiz yatırım diyen arkadaş havalimanın ilk halini gördüysen biraz daha insaflı olsan iyi olur Gazipaşa havalimanı gelişen büyüyen bir liman biraz sabır gösterilse neler olabileceği daha net görülecek. Örnek olarak Sabiha Gökçen havalimanı ilk açıldığında nasıl dı şimdi nasıl. Potansiyeli olan bir havalimanı daha iyi olacaktır yeter ki köstek olunmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şirin ~ 3 yıl önce
Türkiyenin en şirin havalimanı. Umarım AYT da sizi biraz olsun örnek alır da turist gelmiyor diye ağlamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
büyük? ~ 3 yıl önce
Büyük gövdeli ucak derken ne kastediliyor acaba? Pist uzatildiginda bile oraya inebilecek en büyük ucak A321 olur, belki cok zorlasan B757. Büyük gövdeli derseniz insanlar A330, A340, B777 falan anlar. Biraz kafa karistiracak bir aciklama olmus. Paralel pist yapilsin diyen vatandasa da Allah'tan acil sifalar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000