19 Eylül 2012, Çarşamba 08:01:40

GAZİANTEP'TE VİZE OFİSİ RESMEN AÇILDI

Almanya’ya gidebilmek için vize işlemlerinin kolaylaştırılması amacıyla Gaziantep'e vize ofisi açıldı.
  • Vize başvurusunda bulunmak istiyorum fakat gereken belgeli çıkarmam icin danisabilecegim birine ihtiyacım var irtibata geçebileceğim No ya ihtiyacım var verseniz memnun olurum
  • Adamlar vize sayesinde yuklu para aliyorlar.Bizim yoneticiler de neredeyse sevincten takla atacaklar.Bir tane cikip demiyorki, vize istenmesi hukuka aykiridir, Ankara 1963 anlasmasina terstir.

Almanya Cumhuriyeti Gaziantep Fahri Konsolosu Oktay Kara'nın öncülüğünde düzenlenen toplantıda, vize çalışmaları hakkında bilgi verildi. Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl, Gazianteplilerin vize işlemleri için bundan sonra Ankara'ya gitmeyeceğini söyledi. Vize işlemlerinin hafta sonları da yaptırılabileceğini dile getiren Pohl, "Gaziantep'te vize sendromu merkezi açılıyor. Bunun için mutluyum ancak mutlu olmamın bir diğer sebebi ise Gaziantep'te Almanya ile ilgili bağlantıların olmasıdır. Bu bağlantılar insani ve ekonomik bağlantılardır. IDATA firmasının açılmasıyla işlemlerimiz kolaylaşıyor. Gaziantepliler vize işlemleri için bundan sonra Ankara'ya gitmeyecek. İşlemlerini şehirlerinde de yapabilecek. Vize almak isteyenler cumartesi ve pazar günleri vize işlemlerini yaptırabilecek" dedi.

Vize başvurularının internette de takip edilebileceğini vurgulayan Pohl, 06-12 yaş arası çocuklardan vize ücreti alınmayacağını belirtti. Pohl, "Almanya'ya sosyal amaçlı gitmek isteyenlere de kolaylık sağlanacak. Bu sayede Almanya ile ilişkiler daha da gelişecektir" diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de, Türkiye ile Almanya'nın dost iki ülke olduğunu ifade etti.

Güzelbey, "Bugün Almanya ve Gaziantep daha da yakınlaştı. Haftada 10 tane direkt uçak olduğu şehirden doğrudan Alman vizesinin verilmesi de şehrimiz için bir ayrıcalıktır" şeklinde konuştu.

Toplantıya Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Mehmet Aslan, GTO Meclis Başkanı Zeki Yağcı, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Oktay Kara ile turizm şirketlerinin temsilcileri katıldı.

GAZİANTEP'TE VİZE OFİSİ RESMEN AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

İlyas İran ~ 4 yıl önce
Vize başvurusunda bulunmak istiyorum fakat gereken belgeli çıkarmam icin danisabilecegim birine ihtiyacım var irtibata geçebileceğim No ya ihtiyacım var verseniz memnun olurum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevinmisler ~ 6 yıl önce
Adamlar vize sayesinde yuklu para aliyorlar.Bizim yoneticiler de neredeyse sevincten takla atacaklar.Bir tane cikip demiyorki, vize istenmesi hukuka aykiridir, Ankara 1963 anlasmasina terstir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000