25 Aralık 2012, Salı 08:46:41

GAP HAVALİMANI İÇİN SORU ÖNERGESİ

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, GAP Havalimanı yapılmadan önce bölgenin hava tahmin raporlarının incelenip incelenmediğini sordu.
  • Gap havalimani rumuzlu arkadas; eger dedigin gibi etutler yapilarak o havaalni oraya yapildiysa etut yapan adamlar sebeb sonuc iliskilendirmesini dahi bilmeyen adamlarmis ama yapilmamis oldugunu tahmin ediyorum urfayi ve turkiyeyi taniyan biri olarak. havaalninin yapildigi kisma yakin,sehre en az 15 km daha yakin ve asla sis almayan bir mevki var orada. Tamami hazine. Mapsten bakabilirsiniz. Ha orada 4 km pist olmaz 3,2 olurdu.olsun zaten 4u napacam mekik mi indirecem zhukovsky, ulyanovsk gibi... Maalesef urfada devlet asiretler karsisinda aciz durumdadir.hatta devlet yoktur.
  • Deveye sormuşlar neren eğri diye, cevap vermiş nerem doğru ki... GAP da ILS var ve çatır çatır çalışıyor.
  • bu ssoruyu keşke bu şahıs sormasa idi bir urfalı olarak utanıyorum hakımızı aramak sana mı düştü be kadın hem sen benim vekilim degilsin sen git de şehitlerimize hesap vert sonra gel bu konularda konuş uyanın urfalı arkadaşlar bu siyasi bir hesap için sorulmuş bir sorudur bu kadın ve partisi zere kadar urfayı bilmez iyi urfada bunları tanımıyo ya neyse....
  • Zaten ILS vr GAP meydanında

Buldan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, kış aylarının gelmesiyle Şanlıurfa GAP Havalimanı'nın konumundan kaynaklı olarak yoğun sis nedeniyle uçak seferlerinin sık sık iptal edildiğini belirterek, ''ILS'' cihazının bulunmamasının da aksamaların yoğunca yaşanmasına neden olduğunu ifade etti.

Önergede, Şanlıurfa GAP Havalimanı'na iniş yapamayan uçakların, Malatya, Gaziantep gibi çevre illere zorunlu iniş yapmasının vatandaşları mağdur ettiğini kaydeden Buldan, 'Adeta uçak seferleri eziyete dönüşmektedir'' dedi. Buldan, bu durumun Şanlıurfa'nın ekonomisine, sportif ve kültürel etkinliklere de büyük darbe vurduğunu belirtti.

Buldan, şu soruları yöneltti:

''GAP Havalimanı yapılmadan o bölgenin hava tahmin raporları incelenmiş midir? GAP Havalimanı'nın yerinin fizibilite çalışması raporları ile hava tahmin raporlarını kamuoyu ile paylaşma konusu bakanlığınızın gündeminde var mıdır? GAP Havalimanı'nın, rant sağlamak amacıyla o alana yapıldığı iddiaları karşısında bakanlığınızca herhangi bir soruşturma yapılmış mıdır? Şayet yapılmışsa fizibilite çalışma raporları ile hava tahmin raporlarını kamuoyuyla paylaşmayı düşünüyor musunuz? Şayet yürütülmekte olan veya sonuçlanan bir soruşturma varsa sorumluluğu olanlar hakkında ne gibi müeyyideler uygulanmıştır. GAP Havalimanı'nda ILS cihazı niçin bulunmamaktadır. ILS cihazının GAP Havalimanı'nda bulundurulması bakanlığınızın gündeminde midir?''

GAP HAVALİMANI İÇİN SORU ÖNERGESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

fatih ~ 5 yıl önce
Gap havalimani rumuzlu arkadas; eger dedigin gibi etutler yapilarak o havaalni oraya yapildiysa etut yapan adamlar sebeb sonuc iliskilendirmesini dahi bilmeyen adamlarmis ama yapilmamis oldugunu tahmin ediyorum urfayi ve turkiyeyi taniyan biri olarak. havaalninin yapildigi kisma yakin,sehre en az 15 km daha yakin ve asla sis almayan bir mevki var orada. Tamami hazine. Mapsten bakabilirsiniz. Ha orada 4 km pist olmaz 3,2 olurdu.olsun zaten 4u napacam mekik mi indirecem zhukovsky, ulyanovsk gibi... Maalesef urfada devlet asiretler karsisinda aciz durumdadir.hatta devlet yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volkan ~ 5 yıl önce
Deveye sormuşlar neren eğri diye, cevap vermiş nerem doğru ki... GAP da ILS var ve çatır çatır çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
urfair ~ 5 yıl önce
bu ssoruyu keşke bu şahıs sormasa idi bir urfalı olarak utanıyorum hakımızı aramak sana mı düştü be kadın hem sen benim vekilim degilsin sen git de şehitlerimize hesap vert sonra gel bu konularda konuş uyanın urfalı arkadaşlar bu siyasi bir hesap için sorulmuş bir sorudur bu kadın ve partisi zere kadar urfayı bilmez iyi urfada bunları tanımıyo ya neyse....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
Zaten ILS vr GAP meydanında

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000