14 Ekim 2015, Çarşamba 20:08:26

Fransa'dan Türkiye'ye 'ekspress' vize

Fransa, yıl sonuna kadar Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşları için ‘48 saatte ekspres vize’ uygulamasına başlayacağını duyurdu.
  • Fransa,yunanistan,isvicre,italya,almanya gibi ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa koruyan,kollayan,besleyen ulkelerin vatandaslarinin ulkeme sadece kimlikleri ile ve giriste tek kurus vize ucreti bile odemeden girebilmeleri kabul edilebilir bir sey degil ! Sadece gecen sene tir sirketleri soforlerinin vizeleri icin 7 milyon euro para odemis ! Normal vatandaslar ne kadar odemis belli degil ! Adamlar, vize davasina ellerine kisisel bilgilerimizi gecirip hakkimizda veri tabanlari olusturuyorlar ve bizi soyup sogana ceviriyorlar ama devletin umurunda degil ! Hani guclu ulkeydik hani ekonomimiz buyumustu hani herkes bizden korkuyordu ? Madem oyleyiz neden kisasa kisas yapamiyoruz ? Neden hic degilse vize ucreti odetemiyoruz ? Bize herseyden once seref,haysiyet,onur lazim, para degil !
  • randevuyu 30 günde alabiliyorsun, başvurudan sonra 48 saat içerisinde ''yanıt'' geliyor, olumsuz veya olumlu, eee, ettimi toplam 32 gün?? Ne anladık bu işten ?
  • pegida. stop the invasion of islam in Europe!!!!
  • Vize kalkmalı. 1 güne indi 5 güne çıktı saçmalıklarıyla geçiştirelemz. parayı odeyip, o kadar evragi toplayıp bir de gidip orda sıraya girdikten sonra pasaport 1 gun erken gelmiş ne yararı var..

Fransa'da Bakanlar Kurulu sonrası yapılan yazılı açıklamada, Türk vatandaşlarının kısa süreli ziyaretler için yapacakları vize başvurularının 48 saat içinde sonuçlandırılacağı bildirildi. Ekspress vize, kısa süreli ziyaretler, kişisel ve iş seyahatlerini kapsayacak.

Fransa'nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Nisan’da yaptığı bir konuşmada vize kabul koşullarının hafifletildiğini ve işlemlerin sadeleştirildiğini açıklamıştı.

‘Ekspres vize’ ilk kez 2014’te, Fransa-Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50. yıl dönümü dolayısıyla Çin vatandaşları için başlatılmıştı.

Fransa'dan Türkiye'ye 'ekspress' vize

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

? ~ 3 yıl önce
Fransa,yunanistan,isvicre,italya,almanya gibi ulkemiz aleyhine ne kadar olusum varsa koruyan,kollayan,besleyen ulkelerin vatandaslarinin ulkeme sadece kimlikleri ile ve giriste tek kurus vize ucreti bile odemeden girebilmeleri kabul edilebilir bir sey degil ! Sadece gecen sene tir sirketleri soforlerinin vizeleri icin 7 milyon euro para odemis ! Normal vatandaslar ne kadar odemis belli degil ! Adamlar, vize davasina ellerine kisisel bilgilerimizi gecirip hakkimizda veri tabanlari olusturuyorlar ve bizi soyup sogana ceviriyorlar ama devletin umurunda degil ! Hani guclu ulkeydik hani ekonomimiz buyumustu hani herkes bizden korkuyordu ? Madem oyleyiz neden kisasa kisas yapamiyoruz ? Neden hic degilse vize ucreti odetemiyoruz ? Bize herseyden once seref,haysiyet,onur lazim, para degil !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nk ~ 3 yıl önce
randevuyu 30 günde alabiliyorsun, başvurudan sonra 48 saat içerisinde ''yanıt'' geliyor, olumsuz veya olumlu, eee, ettimi toplam 32 gün?? Ne anladık bu işten ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
pegida. stop the invasion of islam in Europe!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hoop ~ 3 yıl önce
Vize kalkmalı. 1 güne indi 5 güne çıktı saçmalıklarıyla geçiştirelemz. parayı odeyip, o kadar evragi toplayıp bir de gidip orda sıraya girdikten sonra pasaport 1 gun erken gelmiş ne yararı var..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000