04 Eylül 2014, Perşembe 08:01:29

FETHİYE'DE TALİHSİZ KAZA

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatile gelen İran asıllı yamaç paraşütü tutkunu İsveçli turist, Babadağ’dan single (tekli) uçuşa geçtikten kısa bir süre sonra spine girince 30 metre yükseklikten kayalıklara düştü.
  • Ben de şu yamaç paraşütünü yapmak çok istiyorum fakat özellikle Fethiye'de bu tür kazalar çok duyulur oldu.Orada rüzgarla ilgili bir sıkıntı mı var acaba?

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatile gelen İran asıllı yamaç paraşütü tutkunu İsveçli turist, Babadağ’dan single (tekli) uçuşa geçtikten kısa bir süre sonra spine girince 30 metre yükseklikten kayalıklara düştü. UMKE ekibi tarafından Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan turist, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgilere göre, yaklaşık 5 gün önce arkadaş grubuyla Fethiye Ölüdeniz’e tatile gelen İran asıllı İsveçli turist Behrooz Namı (56), 3 gün boyunca Babadağ’a çıkarak Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçuşlar yaptı. Daha önceki yıllarda da Ölüdeniz’e yamaç paraşütü ile uçmaya geldiği öğrenilen İsveçli turist, öğle saatlerinde yine arkadaş grubuyla 1970 metre yüksekliğindeki Babadağ’a çıktı. Uçuş hazırlıklarını tamamladıktan sonra single (tekli) uçuşa geçen Behrooz Namı, havalandıktan sonra sola doğru ağırlık verince paraşüt frenini aşırı şekilde sağa doğru çekti. Bir anda spine giren Namı, yaklaşık 30 metre yükseldikten sonra kayalıklara düştü. İsveçli turistin düştüğünü gören çevredeki paraşütçüler ve UMKE ekibi hemen yardıma koştu. Ağır yaralanan Behrooz Namı, 112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İç kanama geçirdiği öğrenilen Namı, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yıllardır yamaç paraşütü pilotluğu yaptığı öğrenilen ve “en iyi uçuş belgesine” sahip olduğu bildirilen İsveçli turist için Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve jandarma ekipleri Fethiye Devlet Hastanesi morgunda otopside bulundu. Cumhuriyet Savcısı, daha sonra cenazeyi Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

FETHİYE'DE TALİHSİZ KAZA

Facebook Yorum

Yorumlar

KLM ~ 4 yıl önce
Ben de şu yamaç paraşütünü yapmak çok istiyorum fakat özellikle Fethiye'de bu tür kazalar çok duyulur oldu.Orada rüzgarla ilgili bir sıkıntı mı var acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000