01 Eylül 2011, Perşembe 22:38:35

FETHİYE'DE FECİ KAZA!

Fethiye Babadağ'da bu akşam saatlerinde yaşanan feci kazada Caner Güler adlı bir kişi hayatını kaybetti.
  • öncelikle bence ordaki firma yöneticilerini ve uçan pilotları bilinçlendirmek gerek. uçmanın temeli para mantığı olmamalı.pilotların uçuş şartlarının ve uçuş sayısının belirlenmesi ve buna tüm ticari uçanların uyması takip edilmeli.kalıtelı pilot ve fırmalar sayesınde oludenız dah guzel bır tatıl beldesı olcagını dusunuyorum.
  • tandem uçuşu kaldırılmalı. tandemin ticari bir faaliyetten başka hiç bir anlamı yok. pilotlar üç kuruş için günde 5-6 kez uçuş yapıyor. sadece ölüdeniz sahilden 1700 ve diğer pistlere çıkmak bile 45 dakika ve müthiş yorucu bir işken, bu insanlar bu işi günde 5 kez yapıyorlar. hayatında ilk ve son kez yamaç paraşütüyle uçan birinin hiç uçmaması daha hayırlıdır. akla zarar kontrolsüz bir faaliyet var ölüdeniz de. paraşütler havada kum gibi. kaza apaçık haykırıyor geliyorum diye. herşey insanların daha fazla para kazanma hırsı için. bakalım ne canlar yanacak daha.
  • Ekmek parası ama gerçekte durum içler acısı. Bazen paramızı kesmesinler diye uçtuğumuz oluyordu. Halen öyle. Tüm pilotlar risk alıyor ve havacılığın "H"sinden haberleri yok. Acil yardım edilmesi, bazı acentaların kapatılması lazım.
  • babadag da tandem ucus yaparken pilot hatası sonucu yere cakılmıs 2 kez ameliyat olmus ve musteki oldugu dava 2 yıldır devam eden biri olarak soyluyorum:oradaki ucuslar iptal edilmeli.acentaların da hepsi kapatılmalı.savunan arkadaslar da ekmeklerinden olacaklar ama daha fazla canlar gitmesin.cok oldunuz artık...
Bu akşam saatlerinde Fethiye Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak üzere hazırlanan Caner Güler adlı Türk turist akıl almaz bir ihmalin kurbanı oldu.

Bir öğretmen paraşütçü ile tandem (İkili) atlayış yapan paraşüt meraklısı genç turist 500 metre yükseklikten yere çakıldı.

Turistin ölümüne sebep olan ihmal ise çok çarpıcı; İddiaya göre özel bir tandem şirketinde öğretmen olan paraşütçünün genç turisti bağlamayı unuttuğu ve atlayış sırasında turistin boşluğa düştüğü belirtildi.

Kazaya 500 metre aşağıda tanık olan turistin eşi sinir krizi geçirirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

©AirportHaber.com ÖZEL HABER
FETHİYE'DE FECİ KAZA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 7 yıl önce
öncelikle bence ordaki firma yöneticilerini ve uçan pilotları bilinçlendirmek gerek. uçmanın temeli para mantığı olmamalı.pilotların uçuş şartlarının ve uçuş sayısının belirlenmesi ve buna tüm ticari uçanların uyması takip edilmeli.kalıtelı pilot ve fırmalar sayesınde oludenız dah guzel bır tatıl beldesı olcagını dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tandem uçuşu kaldırılmalı. tandemin ticari bir faaliyetten başka hiç bir anlamı yok. pilotlar üç kuruş için günde 5-6 kez uçuş yapıyor. sadece ölüdeniz sahilden 1700 ve diğer pistlere çıkmak bile 45 dakika ve müthiş yorucu bir işken, bu insanlar bu işi günde 5 kez yapıyorlar. hayatında ilk ve son kez yamaç paraşütüyle uçan birinin hiç uçmaması daha hayırlıdır. akla zarar kontrolsüz bir faaliyet var ölüdeniz de. paraşütler havada kum gibi. kaza apaçık haykırıyor geliyorum diye. herşey insanların daha fazla para kazanma hırsı için. bakalım ne canlar yanacak daha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ekmek parası ama gerçekte durum içler acısı. Bazen paramızı kesmesinler diye uçtuğumuz oluyordu. Halen öyle. Tüm pilotlar risk alıyor ve havacılığın "H"sinden haberleri yok. Acil yardım edilmesi, bazı acentaların kapatılması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
babadag da tandem ucus yaparken pilot hatası sonucu yere cakılmıs 2 kez ameliyat olmus ve musteki oldugu dava 2 yıldır devam eden biri olarak soyluyorum:oradaki ucuslar iptal edilmeli.acentaların da hepsi kapatılmalı.savunan arkadaslar da ekmeklerinden olacaklar ama daha fazla canlar gitmesin.cok oldunuz artık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000