28 Nisan 2016, Perşembe 08:41:19

Fas'ta 5'inci Havacılık Fuarı başladı

Fas'ın Marakeş kentinde Avrupa, Afrika ve Arap ülkelerinden 24 ülkenin katılımıyla 5. Uluslararası Havacılık Fuarı başladı.
  • Bizden once yedek parca ve montaj yatirimi baslatarak havacilik ve uzay endustrisinde öne geçen ülke. Sirf bu yuzden Bombardier ucak fabrikasini bu altyapi kolayliklari yüzünden Fas'ta kurma kararı aldi. Biz de Fairchild Dornier ile baska bir kulvardan ilerlemek durumunda kaldik.

Fas Başbakanı Abdulillah Benkiran, açılış töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, 5. Uluslararası Havacılık Fuarı'na 24 ülkenin katıldığını, katılımın yüksek olmasının Rabat'ın, Arap ve dost ülkelerle iyi ilişkilerinin ispatı olduğunu söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Türkiye, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Sudan ve Güney Afrika dahil olmak üzere 24 ülkenin katıldığı fuarı, 30 Nisan'a kadar devam edecek.

Fuarda, ABD'nin "F-16" ve İngiltere'nin "Airbus" uçaklarının yanı sıra uluslararası hava yolu şirketleri tarafından havacılık ve savunma alanındaki son gelişmeler ve yenilikler sergileniyor.

Fas'ta 5'inci Havacılık Fuarı başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

fas ~ 2 yıl önce
Bizden once yedek parca ve montaj yatirimi baslatarak havacilik ve uzay endustrisinde öne geçen ülke. Sirf bu yuzden Bombardier ucak fabrikasini bu altyapi kolayliklari yüzünden Fas'ta kurma kararı aldi. Biz de Fairchild Dornier ile baska bir kulvardan ilerlemek durumunda kaldik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000