17 Eylül 2015, Perşembe 07:45:49

F-35'lere seyir füzesi

ROKETSAN ve Lockheed Martin firmaları, yeni nesil havadan karaya seyir füzesi SOM–J’nin F-35 yeni nesil uçakların iç silah istasyonuna entegrasyonu konusunda iş birliği yapacak.
  • Aselsan tai kuruldugunda reisin otobusculuk bile yapmuyordu daha, boyle yorumlari moderator yayinlamamali
  • Amerikanın izin verdiği nispette teknolojiye katkı, dünya güçleri Türkiye ye ne batsın nede çıksın, ortada olsun mantığı ile yaklaşıyorlar, olay bu.
  • ASELSAN, HAVELSAN, TAI, TEI ve ROKETSAN kurulduğunda böyle olumsuz yorumlar yapanlar vardı. Şimdi bu kuruluşlar dünya pazarında da parmakla gösterilen kuruluşlar oldular. Gizlilik nedeniyle sadece TSK'ne değil, dünyaya satılan ürünleri burada yazamayız. Ancak Savunma Sanayinde, hatırı sayılır ilerleme, istihdam, ARGE, nohow ve ekonomiye katkı ile gelişme sağlanmıştır. Milli silahları projelendirme, imalat ve geliştirme çalışmaları, neredeyse inatla devam etmektedir. Bunlara benzer kurumlarda çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 2000 kilometrelik yol bir adımla başlar. Çin Atasözü.
  • Yerli uretim cop diyenler Amerikalilar begenmese anlasmayi imzalar mi? Çöp diyenlere qapak olsun yani cok net

ROKETSAN ve Lockheed Martin firmaları, yeni nesil havadan karaya seyir füzesi SOM–J’nin F-35 yeni nesil uçakların iç silah istasyonuna entegrasyonu konusunda iş birliği yapacak.

ROKETSAN'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'nda (DSEI), ROKETSAN ve Lockheed Martin firmaları yeni nesil havadan karaya seyir füzesi olan SOM–J’nin F-35 yeni nesil uçakların iç silah istasyonuna entegrasyonu konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

Sözleşme, Teknik Destek Anlaşması'nın aktif hale gelmesi ve yeni nesil seyir füzesi SOM-J’nin uluslararası müşterilere pazarlanmasını sağlayacak. SOM-J’nin, F-35 uçağına entegrasyonu Blok 4'e göre planlandı. Uçuşlu testler ilk etapta Türk Hava Kuvvetlerinin F-16’larıyla gerçekleştirilecek.

Törende söz alan Lockheed Martin Missiles and Fire Control firması Başkan Yardımcısı Frank St. John, F-35 uçaklarının gizli uçuşu esnasında kritik görünmezlik kabiliyetini korumak suretiyle pilotların SOM-J füzesi ile uzun menzil mesafesinden hedefi vurabileceğini belirtti.

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Emin Alpman ise Teknik Destek Anlaşması'nın iki firma arasındaki iş birliğini kuvvetlendireceğini ifade ederek, F-35 uçaklarına entegrasyonu sayesinde SOM-J füzesinin dost ve müttefik ülkelere ihracı konusunda önemli gelişmeler kaydedilebileceğini ve mütteffik ülkelere önemli bir kabiliyet kazandıracağını vurguladı.

F-35'lere seyir füzesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Reis ~ 3 yıl önce
Aselsan tai kuruldugunda reisin otobusculuk bile yapmuyordu daha, boyle yorumlari moderator yayinlamamali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzin ~ 3 yıl önce
Amerikanın izin verdiği nispette teknolojiye katkı, dünya güçleri Türkiye ye ne batsın nede çıksın, ortada olsun mantığı ile yaklaşıyorlar, olay bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 3 yıl önce
ASELSAN, HAVELSAN, TAI, TEI ve ROKETSAN kurulduğunda böyle olumsuz yorumlar yapanlar vardı. Şimdi bu kuruluşlar dünya pazarında da parmakla gösterilen kuruluşlar oldular. Gizlilik nedeniyle sadece TSK'ne değil, dünyaya satılan ürünleri burada yazamayız. Ancak Savunma Sanayinde, hatırı sayılır ilerleme, istihdam, ARGE, nohow ve ekonomiye katkı ile gelişme sağlanmıştır. Milli silahları projelendirme, imalat ve geliştirme çalışmaları, neredeyse inatla devam etmektedir. Bunlara benzer kurumlarda çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 2000 kilometrelik yol bir adımla başlar. Çin Atasözü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Roketsan ~ 3 yıl önce
Yerli uretim cop diyenler Amerikalilar begenmese anlasmayi imzalar mi? Çöp diyenlere qapak olsun yani cok net

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000