03 Kasım 2017, Cuma 09:02:30

F-35'lerde şimdi de pas krizi

ABD'nin büyük umutlar beslediği savaş uçağı F-35'lerde pilotların oksijensiz kalmasının ardından bu kez de pas sorunu ortaya çıktı.
  • Izıcıktan bişey olmaz!!!!
  • 3 cm’den sıkıcaksın.
  • Milli uçak TF-X pas tutmaz uzay metalinden yapılmış olup. Ağırlığı tüy kadar hafif ama dayanıklılığı adamantium kadar kuvvetlidir. Yakıt olarak tabii ki dünyada en fazla ülkemizde bulunan bor madeni tercih edilmiş olup bu alanda diğer alanlarda olduğu gibi bir ilki gerçekleştirdik. Pilotsuz olması da ayrı bir güzelliktir. Maaş eğitim derdi felan yok yani. Yaşasın TF-X kahrolsun paslı F-35!
  • Başından beri söyledik F-35 projesi başından sonuna fiyaskodur, ABD'nin önemli savunma, havacılık, teknoloji dergileri bunu nedenleriyle yazdı, bu yayınları takip eden biri olarak bunları aktardım. Buralarda alaycı cevaplarla karşılaştım, işte sonuç. Türkiye neden alımları dondurmuyor, Türk vatandaşlarına vize bile vermeyen bir ülkeye çürük mallar için bu paraları ödemek zorunda mıyız..

ABD'nin büyük umutlar beslediği savaş uçağı F-35'lerde pilotların oksijensiz kalmasının ardından bu kez de pas sorunu ortaya çıktı.

Pentagon, yeni nesil savaş uçağı F-35’lerde pas tespit edildiği için ülkenin hava kuvvetlerinin bu savaş uçaklarıyla donatılması programını dondurdu.

Bloomberg'de yer alan habere göre, standartların izin verdiği göstergeleri aşan korozyon izleri, karbon fiberden yapılmış dış panelin alüminyum gövdeyle birleştiği yerde ortaya çıktı.

Pentagon Sözcüsü Joe DellaVedova, pasın üretici şirketi Lockheed Martin yüzünden çıktığını belirterek, “Düzeltilmesi gereken kusurlar F-35’in uçuş güvenliğini ve operasyonlarımızı tehdit etmeyecek nitelikte” dedi.

Daha önce de ABD Hava Kuvvetleri sözcüleri, yeni nesil F-35 avcı uçaklarını kullanan pilotlardan, oksijen yetersizliğine işaret edebilecek belirtiler olduğuna dair mesajlar gelmeye devan ettiğini açıklamıştı.

F-35'lerde şimdi de pas krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ezicük ~ 8 ay önce
Izıcıktan bişey olmaz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
WD40 ~ 8 ay önce
3 cm’den sıkıcaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milli uçak TF-X ~ 8 ay önce
Milli uçak TF-X pas tutmaz uzay metalinden yapılmış olup. Ağırlığı tüy kadar hafif ama dayanıklılığı adamantium kadar kuvvetlidir. Yakıt olarak tabii ki dünyada en fazla ülkemizde bulunan bor madeni tercih edilmiş olup bu alanda diğer alanlarda olduğu gibi bir ilki gerçekleştirdik. Pilotsuz olması da ayrı bir güzelliktir. Maaş eğitim derdi felan yok yani. Yaşasın TF-X kahrolsun paslı F-35!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Valla bravo ~ 8 ay önce
Yıllardır içerim böyle kafa yapan bir şey bulamadım. Siz ne ile beslenirsiniz yahu
mete ~ 8 ay önce
Başından beri söyledik F-35 projesi başından sonuna fiyaskodur, ABD'nin önemli savunma, havacılık, teknoloji dergileri bunu nedenleriyle yazdı, bu yayınları takip eden biri olarak bunları aktardım. Buralarda alaycı cevaplarla karşılaştım, işte sonuç. Türkiye neden alımları dondurmuyor, Türk vatandaşlarına vize bile vermeyen bir ülkeye çürük mallar için bu paraları ödemek zorunda mıyız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000