18 Haziran 2016, Cumartesi 10:00:38

F-16'ların bakım üssü Isparta olacak

Isparta havacılık sektöründe kümelenme noktasında emin adımlarla ilerliyor.
  • F-16 ların Tüm Boyama işlemleri 1.HİBM Eskişehirde başarı ile yapılmakta ve yapılmıştır.Bazı bilgileri gizli olan F-16 tılarımızı size teslim etmemiz mümkün ve olasılık dahilinde değildir.
  • Ohh be şükür bi yağına baktiracaz diye taaa nerelere gidiyodum ısparta iyidir. Mazot kaçağımi var nedir çok yakıyor benim f 16 beyler sizin ki ne kadar yakıyor bilgisi olan yazsın lütfen benim yapabileceğim birşeyse şimdi kaldırmayım boşuna uçağı ısparta ya konu önemli lütfen acil
  • Selami Bey, önce bizim aylardır bekleyen maaşımızı ödesen nasıl olur?
  • Bu ASAL teknisyeni ve kalite müdürü belgede sahtecilik yapan ve SHGM tarafından tespit edilen bakım merkezi değil mi? Arkadaşım insanları meşgul etmeyin kapatın gitsin. Gerçekleri anlatın ASAL üzerinden dönen üç kağıtları anlatın mesela...

Isparta havacılık sektöründe kümelenme noktasında emin adımlarla ilerliyor.

ASAL Havacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Dağtekin, Sağlık Bakanlığı ambulans helikopterleri, Türk Hava Yolları ve özel firmaların uçak bakım ve boya işlerinin yanında, F16’ların bakım ve boya işleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüklerini söyledi. Bakanlığın onay vermesinin ardından Türk F16’larının bakım ve boya işleri 2017 yılından itibaren Isparta’da yapılacak.

ASAL Havacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selami Dağtekin, Isparta'da BAKA destekli Uçak Bakım Teknisyeni Eğitimi Projesinin açılışına katıldı. Dağtekin BAKA tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen eğitim programının Isparta açısından önemli olduğunu söyleyerek, “ASAL Havacılık ve teknoloji Merkezi AŞ. olarak uluslararası uçak bakım hizmeti yapan bir kuruluşuz. Yetkilendirilmiş bir kuruluşuz mesela pazartesi günü Irak’tan bir uçak gelecek. Biz bu tip projelerin içinde yer almaktan çok memnunuz. BAKA ile yürüteceğimiz bu projedeki öğrencilerimizden bir kısmını istihdam etmiş olacağız. Dolayısıyla bu kurs bölge için bir fırsat. Bu noktada yoğun bir talep olduğunu da biliyoruz. Dün mesela Trabzon’dan bizi aradılar. Katılabilir miyiz diye soruyorlar. Biz öncelikle bölgemizin bu kurstan faydalanmasını istiyoruz” dedi.

F16 İÇİN BAKANLIĞA TEKLİF SUNULDU

Havacılık yatırımı noktasında neden Isparta’yı seçtiklerini de açıklayan Dağtekin, “Isparta Havalimanı uluslararası düzeyde bir havalimanıdır. Fakat uçak trafiği çok yoğun olmadığı için daha çok bakım üssü olma yolunda ilerlemekte. Avrupa’da, Amerika’da bu tip üsler vardır. Dolayısıyla belli bir aşamaya geldik. 2019 yılına kadar Sağlık Bakanlığının ambulans helikopterlerinin bakımı ile ilgili sözleşmemiz var. Bunun yanından hem Türk Hava Yollarından, hem de diğer özel sektör firmalarının büyük gövdeli uçaklarının boya ve bakım işlerini yapıyoruz. Bunun yanında Milli Savunma Bakanlığı F16’ların bakımı ile ilgili görüşmelerimiz var. Onların yaptığı ön incelemenin ardından hazırladığımız dosyayı sunacağız. Büyük ihtimalle 2017 yılından itibaren Türk F16’larının boya ve bakımını da Isparta’da yapacağız” şeklinde konuştu.

F-16'ların bakım üssü Isparta olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Veli ~ 2 yıl önce
F-16 ların Tüm Boyama işlemleri 1.HİBM Eskişehirde başarı ile yapılmakta ve yapılmıştır.Bazı bilgileri gizli olan F-16 tılarımızı size teslim etmemiz mümkün ve olasılık dahilinde değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trolley ~ 2 yıl önce
Ohh be şükür bi yağına baktiracaz diye taaa nerelere gidiyodum ısparta iyidir. Mazot kaçağımi var nedir çok yakıyor benim f 16 beyler sizin ki ne kadar yakıyor bilgisi olan yazsın lütfen benim yapabileceğim birşeyse şimdi kaldırmayım boşuna uçağı ısparta ya konu önemli lütfen acil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş ~ 2 yıl önce
Selami Bey, önce bizim aylardır bekleyen maaşımızı ödesen nasıl olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neyinize yetmiyor ~ 2 yıl önce
İlla kötü mü konuşsun adam 1000tl yatırmış neyinize yetmiyor?
Neyinize yetmiyor a ~ 2 yıl önce
Haklısın 1000 TL bozdur bozdur harca. ABD malı F 16 uçaklarına, geri kalmış ülkelere özgü insan kaynakları sistemi tam uygun olur. Atın burnuna kelebek konmuş gibi.
Asal ~ 2 yıl önce
Bu ASAL teknisyeni ve kalite müdürü belgede sahtecilik yapan ve SHGM tarafından tespit edilen bakım merkezi değil mi? Arkadaşım insanları meşgul etmeyin kapatın gitsin. Gerçekleri anlatın ASAL üzerinden dönen üç kağıtları anlatın mesela...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000