26 Aralık 2012, Çarşamba 13:43:27

"EZAN OKUNURKEN UÇAK KALKMASIN!"

İran’da parlamentonun aldığı kararla ezan okunurken uçak kalkamayacağı iddia edildi.
  • terhavi namazlarında rotarlar hocasına göre değişir.1saat ta olur 1,5 saat ta.namazı hızlı kıldıran hocalar makbul olur.hocalarda da sahtekarlık kokmaya başladı.
  • Zaten ucak falan gavur icadi, deveye devam, ister bin,ister apronda kes
  • Peki tarifeli seferler ne olacak oradan kalkacak ve falanca h.alanından aktarma yapılacak , bütün alanlarda irandan gelecek uçaklarmı beklenecek ? İranın iç işidir bize laf düşmez ama uluslararası uçuş yapan firmaları bağlamamalı diye düşünüyorum.
  • Bence çok doğru bir uygulama. Bir zamanlar Osmanlıda da savaşta bile topluca namaz kılınıyormuş. Hatta -dinci kesimlerce lakırdısının edilmesine bile tahammül edilmez ancak- Çanakkale Savaşında bu yüzden ciddi oranda kayıplar verildiği söylenir. Namaz vakti uçuş, savaş, iş güç, aşk meşkte ne oluyormuş. İdeali namazını vaktinde kılacaksın, bahanesi olmaz ya yapamıyosan PUT GİBİ DİKİLECEKSİN "ama Anıtkabirde Atanın huzurunda değil". Değil mi ümmeti islam. Kaptan nerede diye sorana cevap uçağın arkasına da yazılır naMAZDA. Nasılsa THY min kadrosuda, kafasıda hazır. Moderatörden ricamız paylaşılması atlamnasın.. naMAZDA değilse.

Mehr ajansının bildirdiğine göre, uçaklar ezan okunurken –özellikle de sabah namazında- uçamayacağı iddia edildi.

İddiaya göre; uçaklarından ezandan 30 dakika sonra kalkmasının gerektiğini belirten yetkililer, böylece yolcuların ‘dini vazifelerini rahatça yerine getirilebileceğini’ ifade etti.

Ancak Mehr ajansının iddialarına cevap gecikmedi. AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; İran Sivil Havacılık Otoritesi, bu yönde bir kararları olmadığını belirterek haberi yalanladı. 

Konunun İslam Kültürü Grubu'na bağlı üyeler tarafından gündeme getirildiği öğrenildi.

"EZAN OKUNURKEN UÇAK KALKMASIN!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

?? ~ 5 yıl önce
terhavi namazlarında rotarlar hocasına göre değişir.1saat ta olur 1,5 saat ta.namazı hızlı kıldıran hocalar makbul olur.hocalarda da sahtekarlık kokmaya başladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyidir, iyi ~ 5 yıl önce
Zaten ucak falan gavur icadi, deveye devam, ister bin,ister apronda kes

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tarife ? ~ 5 yıl önce
Peki tarifeli seferler ne olacak oradan kalkacak ve falanca h.alanından aktarma yapılacak , bütün alanlarda irandan gelecek uçaklarmı beklenecek ? İranın iç işidir bize laf düşmez ama uluslararası uçuş yapan firmaları bağlamamalı diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşte budur ~ 5 yıl önce
Bence çok doğru bir uygulama. Bir zamanlar Osmanlıda da savaşta bile topluca namaz kılınıyormuş. Hatta -dinci kesimlerce lakırdısının edilmesine bile tahammül edilmez ancak- Çanakkale Savaşında bu yüzden ciddi oranda kayıplar verildiği söylenir. Namaz vakti uçuş, savaş, iş güç, aşk meşkte ne oluyormuş. İdeali namazını vaktinde kılacaksın, bahanesi olmaz ya yapamıyosan PUT GİBİ DİKİLECEKSİN "ama Anıtkabirde Atanın huzurunda değil". Değil mi ümmeti islam. Kaptan nerede diye sorana cevap uçağın arkasına da yazılır naMAZDA. Nasılsa THY min kadrosuda, kafasıda hazır. Moderatörden ricamız paylaşılması atlamnasın.. naMAZDA değilse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000