20 Kasım 2015, Cuma 08:10:35

Etiyopya Havayolları kadınlara emanet

Etiyopya Havayolları'nın Addis Ababa-Bangkok uçuşunda sadece kabin ekibi ve pilotlar değil; hava trafiği, güvenlik ve bilet satışını da sadece kadınlar yaptı
  • bizimkiler hukumete yaranmak icin turbanli sokmak derdindeler her koseye
  • Millet pilotları bile kadın alıyor. Bizimkiler hala şirkete erkek hostes alıyorlar..
  • Tgste kadin memur alimi var mi ?
  • Malesef pozitif ayrımcılıkta en kötü yere gidilmiş. Malesef kadına saygının fuhuş nedeniyle diplerde olduğu Tayland uçuşu ironi olmuş. Kısaca kadın için gidilen yere kadınlarla gidilmiş.

Etiyopya Havayolları'nın Addis Ababa-Bangkok uçuşunda sadece kabin ekibi ve pilotlar değil; hava trafiği, güvenlik ve bilet satışını da sadece kadınlar yaptı.

Etiyopya Havayolları, dün sabaha karşı düzenlediği Addis Ababa-Bangkok uçuşuyla tarihe geçti. Uçuşun büyük aşamalarında kadınlar görev aldı. Teknisyenlerden pilot ve hosteslere, uçuşu tümüyle kadınlar planlayıp gerçekleştirdi. Şirketin çalışanlarının yüzde 30'unu kadınlar oluşturuyor. "Sürdürülebilir Gelişim İçin Kadın İşgücü" sloganıyla gerçekleştirilen uçuş Etiyopya Havayolları şirketinin 70 senelik tarihinde de bir ilk.

YER EKİBİ DE KADIN

Şirketin basın bildirisinde yapılan açıklamada, "Bu tarihi uçuş, tümü kadın mürettebattan oluşan kabin ekibi ve kadın pilotlar tarafından gerçekleştirildi ve kadın yöneticiler tarafından planlandı" ifadelerine yer verildi. Uçuşun hava trafiği, güvenlik, bilet satışı, yemek ikramı ve çağrı merkezi gibi hizmetlerini kapsayan karadaki tüm operasyonlarının hepsi yine kadın çalışanlar tarafından yapıldı. 

Etiyopya Havayolları kadınlara emanet

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

bizimkiler ~ 3 yıl önce
bizimkiler hukumete yaranmak icin turbanli sokmak derdindeler her koseye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Örnek olsun ~ 3 yıl önce
Millet pilotları bile kadın alıyor. Bizimkiler hala şirkete erkek hostes alıyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 3 yıl önce
Tgste kadin memur alimi var mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Malesef pozitif ayrımcılıkta en kötü yere gidilmiş. Malesef kadına saygının fuhuş nedeniyle diplerde olduğu Tayland uçuşu ironi olmuş. Kısaca kadın için gidilen yere kadınlarla gidilmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000