03 Şubat 2017, Cuma 15:05:08

Eski başbakan da ABD havalimanında sorgulandı!

ABD Başkanı Trump'ın imzaladığı kararnameden etkilenen bir isim de Norveç'in eski başbakanı Bondevik oldu. Trump'ın da katıldığı bir toplantı için ülkeye gelen Bondevik, pasaportundaki İran damgası sebebiyle bir saat boyunca sorgulandı
  • Irak Trump kararı sonrası ülke içindeki abdlileri ülke dışına çıkarmamak için karar almış. Amerikanlarda bundan daha büyük bir ceza olamaz demiş.
  • Yasaklı ülkelerin arasında Irak diye bir ülke var. Bu ülkede delikanlı bir yönetim olsa Trump ın kararına misilleme olarak ; Iraktaki tüm ABD liler ve ABD li şirketler dışarı derdi ama DİYEMEZ. Böyle olunca da ezilmeye devam ederler. Eyyyy ezilen ülkeler ! Dik durma vakti çoktaaan geçti..
  • Aslinda bu kural uzun suredir esta (visa waiver ) ile seyahat eden (online visa) ulkelere uygulanir.Bu 7 ulkeye giden kisilerin online vizesi gecersizdir. Abd konsolosluguna gidip vize almalidir.1 senesir uygulanan bi kural.trump in cikardigi kanunla ilgisi yoktur
  • Abede göçmenlerin oluşturduğu bir birleşik devlettir yozlaşma derken neyi kastettiniz..

Norveç'in eski başbakanlarından Kjell Magne Bondevik, Çarşamba günü Washington Havalimanı'nda pasaportundaki İran damgası nedeniyle pasaport kontrolünde alıkonuldu.

Diplomatik pasaport taşıyan Hıristiyan Halk Partili Kjell Magne Bondevik bir saat boyunca pasaport polisi tarafından sorgulandıktan sonra ABD'ye girişine izin verildi.

Kjell Magne Bondevik ABD pasaport kontrolünce durdurulmasını kışkırtıcı olarak değerlendirerek ‘‘Sorgulama bir saat sürdü. Bir saat boyunca İran'a niçin gittiğimi, ABD'ye seyahatimin nedenini sorup durdular. ABD'ye defalarca resmi ziyarette bulunmuş eski bir başbakandan korkmaları için bir neden yoktu.

‘‘Terör korkusunu anlayabiliyorum. Ancak bütün etnik gruplara bu şekilde davranamazsınız. Son on yılda çok şey ileriye gitti. Ancak bu davranış bazı büyük ülkelerin otoriter liderlerce yönetildiğini görmek endişe yaratıyor'' diye konuştu.

Eski başbakan Kjell Magne Bondevik'e sorgulamasının ardından Trump'ın da katıldığı kilisede yemekli sabah ayin toplantısına katılmak için geldiği ABD'ye girmesine izin verildi.

Eski başbakan da ABD havalimanında sorgulandı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

hayri ~ 2 yıl önce
Irak Trump kararı sonrası ülke içindeki abdlileri ülke dışına çıkarmamak için karar almış. Amerikanlarda bundan daha büyük bir ceza olamaz demiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 2 yıl önce
Yasaklı ülkelerin arasında Irak diye bir ülke var. Bu ülkede delikanlı bir yönetim olsa Trump ın kararına misilleme olarak ; Iraktaki tüm ABD liler ve ABD li şirketler dışarı derdi ama DİYEMEZ. Böyle olunca da ezilmeye devam ederler. Eyyyy ezilen ülkeler ! Dik durma vakti çoktaaan geçti..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Noname ~ 2 yıl önce
Aslinda bu kural uzun suredir esta (visa waiver ) ile seyahat eden (online visa) ulkelere uygulanir.Bu 7 ulkeye giden kisilerin online vizesi gecersizdir. Abd konsolosluguna gidip vize almalidir.1 senesir uygulanan bi kural.trump in cikardigi kanunla ilgisi yoktur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XerdoX ~ 2 yıl önce
Abede göçmenlerin oluşturduğu bir birleşik devlettir yozlaşma derken neyi kastettiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 2 yıl önce
Ne göçmeni kardeşim, bırak bu laf salatalarını; Anglo Sakson, Hristiyan demek isteniyor. Onlar hakiki Amerikalı, gerisi göçmen!
DEMİŞTİ ~ 2 yıl önce
AMERİKADA KIZILDERİLİLER DIŞINDAKİ HERKES GÖÇMENDİR DEMİŞTİ BİRİ.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000