14 Haziran 2018, Perşembe 16:07:25

Elon Musk'ın çılgın projesi havalimanı ihalesini kazandı

Sürtünmesiz düzlemde çok yüksek hıza erişebilecek tren projesi Hyperloop One, Chicago'daki O'Hare Havalimanı'na kurulacak
  • Tatar böreği de olacakmış bedava. Şaka değil kendi söyledi
  • Bizimde yerli arabamiz 2023 de yolda olacak
  • Top kek projesi daha ilgi çekici. Çay da var. Hem de bedava
  • En çılgın proje kekadam rejimi. On numara beş yıldız.

Sürtünmesiz düzlemde çok yüksek hıza erişebilecek tren projesi Hyperloop One, Chicago'daki  O'Hare Havalimanı'na kurulacak

Elektrikli otomobil devi Tesla, uzay araştırmaları şirketi SpaceX ve altı saatlik yolu 30 dakikaya indirecek tünel projesinin sahibi Boring Company'nin CEO'su Elon Musk, Chicago'nun O'Hare Uluslararası Havalimanı'nda kurulacak ray sisteminin ihalesini kazandı.

Londra'nın Heathrow Havalimanı'nın tasarımında imzası bulunan inşaat mühendisliği firması Mott MacDonald ve efsanevi NBA oyuncusu Earvin “Magic” Johnson'ın alt yapı fonu JLC Infrastructure ile birlikte bir konsorsiyum oluşturan Boring Co., Twitter'dan yayınladığı açıklamada "Chicago'ya yüksek hızlı taşımacılık sistemini getirmek için belediyeyle yapacağımız çalışmadan dolayı çok heyecanlıyız" denildi. 

Resmi otoritelerden açıklamanın perşembe günü yapılması beklenirken, projenin detayları ile ilgili pazarlığın en az bir yıl süreceği belirtiliyor. Buna göre taksiyle 40 dolar civarında tutan Chicago ve O'Hare arasındaki 24 kilometrelik mesafe 20 dakikanın altına inebilir.

Hâlihazırda Chicago Transit Otoritesi'ne bağlı trenleri kullanan Chicagolular, 5 dolar ücret ödeyerek havaalanına 40 dakikada ulaşıyor.

Uzmanlara göre manyetik alan ve sıkıştırılmış hava akımı kullanarak insanları sürtünmesiz ortamda çok yüksek hızlarda taşıyacak Hyperloop One teknolojisinin kendini ispatlaması için O'Hare Havalimanı kritik bir anlaşma.

DePaul Üniversitesi'ne bağlı Chaddick Metropolitian Kalkınma Enstitüsü Direktörü Joe Schwieterman, “Eon Musk, teknolojisinin çalıştığını ispatlamak için bir yer arayışında ve bunun için Chicago, kırmızı halı seriyor" dedi.

Elon Musk'ın çılgın projesi havalimanı ihalesini kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Tatar böreği ~ 2 ay önce
Tatar böreği de olacakmış bedava. Şaka değil kendi söyledi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Comar ~ 2 ay önce
Bizimde yerli arabamiz 2023 de yolda olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş laf ~ 2 ay önce
Hayatını tuzluk olarak geçirip millet bişeyler yapmaya çalışsada bende görevimi yapsam diye yaşayan boş kişi
Kekleme ~ 2 ay önce
Top kek projesi daha ilgi çekici. Çay da var. Hem de bedava

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 2 ay önce
En çılgın proje kekadam rejimi. On numara beş yıldız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000