12 Haziran 2009, Cuma 08:05:07

Elazığ'a da seferler geliyor

Öger Türk Tur Havayolları çarşamba günü Köln`den başlattığı Almanya-Kars uçak seferinin arkasından Almanya-Elazığ direk uçak seferlerini de planına aldı...
  • Öger ilk olarak 2000 yilinda iflas ile piyasadan cekilen Istanbul Airlines'in yerini doldurmak icin,Miray'la Düsseldorf ve Köln'den ucmaga basladi.Bu arada Rahmetli Yücel Meydan'da,Istanbul Airlinese ile yok oldu.Vural Öger karsilikli anlasmalar ortadan kalktiginicin Kuzey'den Batiya yani NRW eyaletinede girmis oldu.Hatta Frankfurt'dan da ayni zamanda.Yani Almanya'ya tam yayilma.8 yillik calismanin bir ürünüdür bu gelismeler.Asli dahada geriye gider.Elazig Kars ve Erzurum gibi ucular Köln'den yapiliyor.Öncelikle 24 saat acik ve zaten sezonluk yani okul tatiline uygulamalidir.Almanya'da okul tatili 6 haftadir amma sürec 2,5 aydir.Yani Eyaletlere degisik bir tarih uygulamasi vardir.Tatil biter seferlerde biter.Basarili ucuslar.
  • elazığ neden haketmesinki o malatyadan seferler yeterlidir diyen kişi malatya erhaçtan gidip uçsun o zaman.elazığın havaalanının havalimanı olmasına çok sevinirim bizim için büyük gururdur .çalmanyadan seferlerin başlamasıda çok güzel.umarım kısa sürede terminal binalarıda yapılıp hizmete bir an önce açılır.sadece Almanya değil diğer avrupa ülkelerinide bekliyoruz
  • Hani yurt dışı Ocak 2009 da başlayacaktı ? Sonra Nisan ayı kesin dendi,Daha sonra Elazıg havaalanı müdürü Haziranda yurt dışı başlıyor açıklamalarında bulundu, şimdide seneye düşünülüyomuş.Bu ümitle idare edin.Elazığ yurtdışını değil henüz yurtiçi uçaklarını dolduramıyo, malatyanın bir ilçesi bile Elazığ ilinin tamamının uçak yolcusuna eşit.Sıkmayın canınızı,baharlar bitmez.
  • Son olarak açar! Çünkü bu insanların ve ilgilenen pek çok insan neden Belçika Elazığ gelen dağlar ve doğa ziyaret doğrudan uçuş geçmeyeceği istiyoruz! Ben doğrudan Brüksel-Elazığ umair

Elazığ Havaalanı pistinin hizmete açılmasından sonra Almanya`dan Elazığ`a direk uçak seferlerinin başlaması için Avrupa Elazığlılar Derneği yöneticileri, Avrupa`daki Hava şirketleri ile görüşmeye başladı.

Bir dizi inceleme ve araştırma için geçtiğimiz hafta Avrupa`ya gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk`den, Elazığ Havaalanı hakkında detaylı bilgi alan Avrupa Elazığlılar Derneği yöneticileri, kolları sıvayarak Avrupa`daki hava şirketleri ile bire bir görüşmeye başladı.

Almanya`daki uçuşların aynı gün Elazığ`a bağlantı vermemesinin de büyük sıkıntı olduğunu bilen Dernek yöneticileri bu konuda Milletvekili Öztürk`den bu problemin çözümünü talep ettiler.

Avrupa Elazığlılar Derneği Genel Sekreteri Cihan Ural, salı günü Öger Türk Tur Havayolları Batı Almanya Bölge Müdürü Recep Akın ile Köln`de bir görüşme yaparak Elazığ ve çevre illerindeki yolcu kapasiteleri hakkında Akın`a detaylı bilgi verdi.

Elazığ pisti ve Elazığ uçuşları hakkında bilgi sahibi olan Akın, Almanya`dan Elazığ`a direk uçak seferlerinin önümüzdeki yılda yapılacağının müjdesini verdi.

Elazığ, Bingöl, Tunceli ve yakın bölgelerin yurt dışındaki vatandaşlarının kapasitesi hakkında Dernek Genel Sekreteri Cihan Ural`dan bilgi alan Akın, Öger Türk Tur`un Almanya`dan Türkiye`ye uçuşlarını yaz sezonundan 6 ay önce planladığını ifade etti.

Elazığ'a da seferler geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
Öger ilk olarak 2000 yilinda iflas ile piyasadan cekilen Istanbul Airlines'in yerini doldurmak icin,Miray'la Düsseldorf ve Köln'den ucmaga basladi.Bu arada Rahmetli Yücel Meydan'da,Istanbul Airlinese ile yok oldu.Vural Öger karsilikli anlasmalar ortadan kalktiginicin Kuzey'den Batiya yani NRW eyaletinede girmis oldu.Hatta Frankfurt'dan da ayni zamanda.Yani Almanya'ya tam yayilma.8 yillik calismanin bir ürünüdür bu gelismeler.Asli dahada geriye gider.Elazig Kars ve Erzurum gibi ucular Köln'den yapiliyor.Öncelikle 24 saat acik ve zaten sezonluk yani okul tatiline uygulamalidir.Almanya'da okul tatili 6 haftadir amma sürec 2,5 aydir.Yani Eyaletlere degisik bir tarih uygulamasi vardir.Tatil biter seferlerde biter.Basarili ucuslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
elazığ neden haketmesinki o malatyadan seferler yeterlidir diyen kişi malatya erhaçtan gidip uçsun o zaman.elazığın havaalanının havalimanı olmasına çok sevinirim bizim için büyük gururdur .çalmanyadan seferlerin başlamasıda çok güzel.umarım kısa sürede terminal binalarıda yapılıp hizmete bir an önce açılır.sadece Almanya değil diğer avrupa ülkelerinide bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hani yurt dışı Ocak 2009 da başlayacaktı ? Sonra Nisan ayı kesin dendi,Daha sonra Elazıg havaalanı müdürü Haziranda yurt dışı başlıyor açıklamalarında bulundu, şimdide seneye düşünülüyomuş.Bu ümitle idare edin.Elazığ yurtdışını değil henüz yurtiçi uçaklarını dolduramıyo, malatyanın bir ilçesi bile Elazığ ilinin tamamının uçak yolcusuna eşit.Sıkmayın canınızı,baharlar bitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Son olarak açar! Çünkü bu insanların ve ilgilenen pek çok insan neden Belçika Elazığ gelen dağlar ve doğa ziyaret doğrudan uçuş geçmeyeceği istiyoruz! Ben doğrudan Brüksel-Elazığ umair

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000