21 Nisan 2015, Salı 16:55:01

EL AL UÇAĞININ LASTİKLERİ PARÇALANDI

İsrailli El-Al Havayolları'nın Tel Aviv-Prag seferini yapacak yolcu uçağının kalkış sırasında lastikleri parçalandı, uçak kısa bir süre sonra geri döndü.
  • Ani gazda tekerlek takimlari bosa donuyormuş ve hasar aliyormus ,ucagida arkadan itişli yaptiniz ya helal olsun.Bu heralde ucagi sadece havada goren bir kisinin yorumu olsa gerek.Takipçilere tekrar hatirlatmak isterim ki,siteye yorum yapanlarin buyuk bir bolumunun havacilikla uzaktan yakindan ilgisi yok.
  • Sorun lastik ise sonra neden inilecek meydana değil de kalkış yapılan meydana dönülür? İniş her iki meydanda da riskli olduktan sonra neden yola devam edilmez? Kalkılan meydana dönülür? Sebebi nedir? Bilmediğim için soruyorum.
  • Kaplama lastikl ler iceri alinirken kapaklarin kenari veya hazne duvarinda siyirmis
  • Cok sukur

İsrailli El-Al Havayolları'nın Ben Gurion Havalimanı'ndan kalkarak Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a gidecek Boeing B737-800 tipi yolcu uçağının kalkış sırasında lastikleri parçalanınca uçak geri döndü.

Kalkışı sırasında ana iniş takımlarındaki lastikleri hasar alan uçak, Türkiye üzerinden geri dönüş kararı aldı. 

Ben Gurion'a geri dönen uçak bakıma alınırken sefer de iptal edildi.EL AL UÇAĞININ LASTİKLERİ PARÇALANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Ani gaz ~ 3 yıl önce
Ani gazda tekerlek takimlari bosa donuyormuş ve hasar aliyormus ,ucagida arkadan itişli yaptiniz ya helal olsun.Bu heralde ucagi sadece havada goren bir kisinin yorumu olsa gerek.Takipçilere tekrar hatirlatmak isterim ki,siteye yorum yapanlarin buyuk bir bolumunun havacilikla uzaktan yakindan ilgisi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden? ~ 3 yıl önce
Sorun lastik ise sonra neden inilecek meydana değil de kalkış yapılan meydana dönülür? İniş her iki meydanda da riskli olduktan sonra neden yola devam edilmez? Kalkılan meydana dönülür? Sebebi nedir? Bilmediğim için soruyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lastik ~ 3 yıl önce
Basitçe anlatırsak; birinci neden yarılmış lastikle havada uçmak güvenli değildir, kopan lastik parçaları uçağa zarar verir, ayrıca uçak 737. 737'lerde uçağın tekerlekleri kalkıştan sonra uçağın içine alınmaz. Jantları ve lastikleri uçağın alt gövdesinin aerodinamiğini sağlarlar. İkincisi El-Al'ın ana üssü Tel-Aviv. Kendi teknisyenleri, yedek lastiği, diğer gerekn yedek parçaları orada elinde mevcut. Aynı tamir için Prag'ta ödeyeceği tutar daha fazla olur. Ama ikinci sebep birincinin yanında devede kulak kalır.
Kapanirken siyirmis ~ 3 yıl önce
Kaplama lastikl ler iceri alinirken kapaklarin kenari veya hazne duvarinda siyirmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maku ~ 3 yıl önce
Kapaklar derken?
maku ~ 3 yıl önce
kapağı koymuşsun ama kimse anlamamış.
Sıyırmış ~ 3 yıl önce
Bak şimdi şöyle yapıyorsun: Öncelikle her zamanki gibi uçak biletini alıyorsun, sonra havaalanında gözüne bir boeing 737 kestiriyorsun. Hah, işte o uçağın tekerleklerine ve o tekerleklerin bağlı olduğu demire (bak dikme demiyorum kafan karışmasın diye) bakıyorsun. etrafında kapak olmadığını görünce hemen şoför'e (bak pilotta demiyorum, havacılığa yabancısın, teknik olmasın diye) gidip birisinin kapakları çaldığını söylüyorsun. Pilot hafif tebessüm ederek siz değerli yolcusunu sakinleştiriyor ve kendi uçağınıza binip havacılık ile ilgili yeni şeyler öğrenmek üzere yolcu koltuğundaki yerinizi alıyorsunuz.
Kaptan ~ 3 yıl önce
Cok sukur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adaletterazisi ~ 3 yıl önce
niye cok sukur cokmu uzuldun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000