16 Ekim 2012, Salı 08:16:31

EKONOMİK SORUNLAR UÇUŞLARI İPTAL ETTİRDİ!

İran parasının değer kaybetmesi Tacikistan devlet hava yolları Tajikair’in Duşanbe-Tehran seferlerini durdurdu.
  • Öne koymuşlar boeing ile MD görende iyi bir havayolu sanar. Diğer tüm uçakları 1960 yapımı vardı zaten, havalandıktan sonra 40 derece sıcaklığa çıkıyor oksijen almakta zorluk çekiyordunuz. Uçağın arkasına ilk başta herkes oturunca önü filan kalkıyordu, allahım şaka gibi günlerdi.

Tacikistan Devlet havayolu kurumu Tajikair, İran’ın para birimi Riyal’ın yabancı döviz karşılığındaki değer kaybetmesi ile iki ülke başkentleri arasındaki hava ulaşımını sağlayan seferini durdurduğunu  kaydetti.

Açıklamada Tehran havaalanı uçak yakıt depolama işleminin dolar bazında, ancak yolcu uçak bileti satış uygulmasının ise İran Riyadı olarak yaptığı gerekçesi ile kurum işletmesine karlı olmadığını ileri sürülerek seferleri iptal ettiği belirtildi. İran parasının değer kaybetmesi ile  Tajikair seferi durumun düzeltinceye kadar bekleyeceği kaydediliren daha önce satılan biletlerin ise iadesi gündemde olduğu açıklandı.

İran’ın ekonomik istikrarsızlığına neden olan para birimin değer kaybetesinden dolayı Malezya’nın “Airasia” ve İngiltere’nin BTI  havayolu şirketlerinin de Tehran seferleri durdurulmuştu. 

EKONOMİK SORUNLAR UÇUŞLARI İPTAL ETTİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Winston Smith ~ 6 yıl önce
Öne koymuşlar boeing ile MD görende iyi bir havayolu sanar. Diğer tüm uçakları 1960 yapımı vardı zaten, havalandıktan sonra 40 derece sıcaklığa çıkıyor oksijen almakta zorluk çekiyordunuz. Uçağın arkasına ilk başta herkes oturunca önü filan kalkıyordu, allahım şaka gibi günlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000