20 Ağustos 2016, Cumartesi 09:21:48

Düşen uçak incelemeye alındı

Çorlu Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen ve öğretmen pilot ile öğrencisinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası incelemeler devam ediyor.
  • Bende diğer bir okulun düşen uçağının yanındaydım olay olur olmaz anında gittim yanına yaklastirmadiklari gibi yazik kazayı geçiren kızlada konusturmadilar ağzından bişey kaçırmaması için içerde nasıl baskı yapiliyordu Allah bilir!! sonuç uçağı düşürene okuldan atıldı. Eğitim bazilari için bu kadar basit!! önce para sonra emniyet !!!
  • Bu model uçağın iniş takımı 27 saniyede açılıyor ya da kapanıyor...AGL +1500 feette eğitim yaparsan acaba iniş takımları zamanında açılabilir mi emergency durumlarında ?
  • Tamamıyla pilotaj olarak görülüyor. Tek motor ile iniş eğitimi sırasında anormal bir duruma giren uçağı toparlamaya çalışıyor.uçağı kurtarma çabaları yetmiyor zaten kuleye bildirim yok iniş takımları kapalı. Her neyse sonuca bakın acı ve acılar. ..
  • Amerika'ya gitti diyorlar doğru mu?

Çorlu Havaalanı'ndan havalandıktan bir süre sonra düşen ve öğretmen pilot ile öğrencisinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası incelemeler devam ediyor.

Tarkim Uçuş Okulu'na ait çift motorlu eğitim uçağının Ergene ilçesine bağlı Ahimehmet mevkisindeki tarlaya düşerek yanması ve içindeki iki kişinin ölmesinin ardından, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaza kırım ekibi olay yerinde incelemelerde bulundu.

Bir gün süren incelemelerin sonunda, uçağın enkazı olay yerinden kaldırıldı.

Kaza kırım ekibi, uçağın iniş eğitimi sırasında düştüğünü ve yere çarptıktan sonra yaklaşık 10 metre sürüklendikten sonra patlayarak yandığını tespit etti.

Yetkililer, uçağın enkazının Çorlu Havaalanı'na götürüldüğünü ve burada uzman ekiplerin motorlar ve enkaz üzerinde inceleme yapacağını kaydetti. 

Düşen uçak incelemeye alındı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

menfaat uğruna ~ 2 yıl önce
Bende diğer bir okulun düşen uçağının yanındaydım olay olur olmaz anında gittim yanına yaklastirmadiklari gibi yazik kazayı geçiren kızlada konusturmadilar ağzından bişey kaçırmaması için içerde nasıl baskı yapiliyordu Allah bilir!! sonuç uçağı düşürene okuldan atıldı. Eğitim bazilari için bu kadar basit!! önce para sonra emniyet !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 2 yıl önce
Bu model uçağın iniş takımı 27 saniyede açılıyor ya da kapanıyor...AGL +1500 feette eğitim yaparsan acaba iniş takımları zamanında açılabilir mi emergency durumlarında ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamyoncuya yanıt ~ 2 yıl önce
Bu uçağın iniş takımları elektriklidir ve elektrik olmaması durumunda gazlı bir valf bulunur. Bu valf sayesinde 3,5 saniyr gibi bir sürede açılabilir. O kıdemde bir hoca bunu mutlaka biliyordur.
Gercek ~ 2 yıl önce
Tamamıyla pilotaj olarak görülüyor. Tek motor ile iniş eğitimi sırasında anormal bir duruma giren uçağı toparlamaya çalışıyor.uçağı kurtarma çabaları yetmiyor zaten kuleye bildirim yok iniş takımları kapalı. Her neyse sonuca bakın acı ve acılar. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim ? ~ 2 yıl önce
Keske sen shgm tarafindan yetkilendirilmis bi kaza kırım ekibi olsaymissin... sacma sapan yorumlarin sende kalsin...
TARKİM patron ~ 2 yıl önce
Amerika'ya gitti diyorlar doğru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok oldu.... ~ 2 yıl önce
Hemde çok oldu gideli...kardeşide (kim olduğunu bilen biliyor)içeride şimdi abisini satmakla meşgul.....
Kayyum ~ 2 yıl önce
Şu şirketin başına Kayyum atansada insanlar haksız yere gasp edilmiş alacaklarını tahsil etseler. İnsanları mahkemelerde sürünmekten, kendilerine atılan iftira dolu davalardan da kurtarsınlar. Şu anda o şirkette çalışan iftira ortaklarına da korku salsalar. Allah çok büyük.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000