03 Mart 2016, Perşembe 16:55:41

Dünya Havacı Kadınlar haftası Antalya'da kutlanıyor

2010 yılından beri 7-13 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Havacı Kadınlar Haftası Antalya'da kutlanıyor.
  • bu kadar bayanın bir araya geldiği yere Giray Hürgezen isimli şahıs neden gitmemiş hayret ettim
  • şu 2. perde ne zaman olacakmış bi söyle de her kez yoluna baksın
  • şurda insanlar,başkanlar,eğitmenler,okullar havacılık işletmeleriyle farkındalık yaratmak için birşeyler yapmaya çalışıyor,çabalıyor, altına saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz... Maalesef soru sormayı bilmeyen,okuduğunu anlayamayan,yada yanlış anlayan insanlarla dolu güzel ülkemiz... biri yedi diye herkesi yiyor sanmaya devam edin,hatta sizde yemeye katılın.. ama bu insanların ne zorluklarda, nasıl çabaladığından bihaber olarak...
  • millet dört aydır maaş alamıyor haberiniz var mı

2010 yılından beri  7-13 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Havacı Kadınlar Haftası Antalya'da kutlanıyor.

THK Antalya Şubesi bu yıl “Dünya Havacı Kadınlar Haftası” ile ilgili farkındalığın oluşmasına, Türk kadını ve ulusal havacılığımızın küresel bilinirliğinin gelişmesine ancak hepsinin ötesinde havacılık sektörünü tanıtarak kadınlarımızın çağdaş yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlamak amacıyla bir çok etkinlik planladı.

Yapılacak etkinlikler ile ilgili olarak THK Antalya Şube Başkanı ve THK Genel Yönetim Kurulu Üyesi Vasıf YÜCELİŞ bir açıklama yaparak; "Bu yıl ilk defa organize ettiğimiz Dünya Havacı Kadınlar Haftası etkinlikler kapsamında Antalya Havalimanı içerisinde bulunan Uçuş Kulesi ve yaklaşma radar ünitesi, SunExpress Havayolları uçağı Kokpit gezisi ve bayan Kaptan pilot tarafından Brifing verilmesi, Havalimanında bulunan bazı bakım teknik üniteler için gezi planlaması, THK Antalya Karain Havaalanı gezisi ve Burada bulunan Oğuzhan Yararcan'a ait Pitts akrobasi uçağı önünde fotoğraf çekimi, Türkiye'nin ilk ve tek paramotor pilotu olan Tülay Ünverdi tarafından paramotor uçuş gösterisi, THK Antalya şubesi Genç Kanatlar Topluluğu kız üyelerden oluşan bir gruba model uçakların kanat kaplamaları pembe renkte olan model uçak yaptırılması. THK Antalya şubemiz bayan model uçak öğretmenlerin tarafından havacılık ve Havacılık sektörünü tanıtan bir sunum verilmesi, Yamaç paraşüt pilotu Gülşah Asmalı ve diğer bayan paraşütçüler tarafından Bademağacı uşuş tepesinden uçuş yapılması,  daha önce Flight simülatör eğitimi verdiğimiz kız öğrencilerimiz tarafından okullardan çağırdığımız diğer kız öğrencilerimize Flight simülatör uçuşu gösterisi yapılması aktiviteleri planlandı.. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi sivil havacılık bölümü, Altın Kanatlar Anadolu Meslek Lisesi, THK Genç Kanatlar Topluluğu kız öğrencileri ve mümkün olduğu kadar MEB okullarında kurduğumuz "Okul Havacılık Kulüpleri" öğretmenlerinin nezaretinde kız öğrencilerin bu faaliyetlere katılmasını sağlamak üzere koordinelere başladık. Havacılık sektörüne kadınları teşvik etmek, hafta süresince etkinlikler düzenlemek, havacı kadınların havacılığa katkılarını onurlandırmak,  kadınları havacılığın sunduğu imkanlarla tanıştırmak isteyen herkesi ve her kurumu yapacağımız bu etkinliklerimize davet ediyoruz. Yapacağımız bu faaliyetler Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü'ne (iWOAW) bildirilmiş olup Enstitünün web sayfasında yayınlanacak."dedi.

Dünya Havacı Kadınlar Haftası Nedir :

Dünya Havacı Kadınlar Haftası her yıl, 1910’da dünyada ilk kadın pilot lisansının veriliş yıldönümü ve 1914’ten beri Dünya Kadınlar Günü’nün yıldönümü olan 8 Mart Haftasında gerçekleşen, küresel bir kitleye hitap eden bir etkinliktir.
Bu hafta, her yaştan kadınlara açık havacılık imkanları hakkında farkındalık uyandırmak ve geçmişte ve şu anda edinilen başarıları kutlamak için tasarlanmıştır.

Dünya Havacı Kadınlar haftası Antalya'da kutlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

THKlı ~ 2 yıl önce
bu kadar bayanın bir araya geldiği yere Giray Hürgezen isimli şahıs neden gitmemiş hayret ettim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air 'a ~ 2 yıl önce
şu 2. perde ne zaman olacakmış bi söyle de her kez yoluna baksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 2 yıl önce
Airporthaber bol bol oku, madem kurumdasın göremiyorsun...Buradan geçerler.Sizden yanayız ama... aması sizde
herkül ~ 2 yıl önce
şurda insanlar,başkanlar,eğitmenler,okullar havacılık işletmeleriyle farkındalık yaratmak için birşeyler yapmaya çalışıyor,çabalıyor, altına saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz... Maalesef soru sormayı bilmeyen,okuduğunu anlayamayan,yada yanlış anlayan insanlarla dolu güzel ülkemiz... biri yedi diye herkesi yiyor sanmaya devam edin,hatta sizde yemeye katılın.. ama bu insanların ne zorluklarda, nasıl çabaladığından bihaber olarak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 2 yıl önce
Similatör nedir babacan.Uluslararası sanal uçuş ne demektir.Hizmet nerede.onca cocuklar kurbanda deri topladı ise(gerci kurban ellerinden gitti) havacı olmayan havacılıkla alakası olmayan cocuklar sırf kuru gürültü olsun diye apoletti tulumlar apoletti gömlekler.Ulan sayman bile apolet takmışBu kadar kolaymı.Kuyruk sokuğumuza giren ağrılar adam osura osura omuza apolet takarak havamı basıcak.Hizmet mizmet yok havacı bunlar bildiğimiz havacı değil . boş teneke timi.Ne cengaver adamlar var kurumda.Adamlar en iyi vefat edenler denildi.hizmet nerede.Bu kızlardan biri kuruma tepeden emirle düştü.Biride yıllardır kurumda süründü.Kurum başkanı apoletsiz cıkmıyor.Sayman keza öyle.Adamlar içmeye gidiyorlar apoletle.daha neler neler.Hizmet istiyorsa küsleri geri kazandırsın.En iyi hizmetleri beni gözümde kuruma çalışan bomba gibi adamları üyelikten çıkarmaları.
pardooonnn ~ 2 yıl önce
millet dört aydır maaş alamıyor haberiniz var mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 2 yıl önce
napak. kendimizi mi öldürek.Sizin maaşlar Antalya şubesinin lüks ofisine çay ve kahvelere gidiyor.Daha beteri 2.perde de olacak size

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000