05 Temmuz 2016, Salı 10:07:06

Dreamliner ile yolcu köprüsü birbirine girdi!

Vietnam Havayolları'nın Londra-Hanoi seferini gerçekleştiren Boeing B787-900 Dreamliner uçağı, yolcu köprüsüne çarptı.
  • arkadaşlar olayın özü sudur uçak takozlanmadan köprü operatörü köprüyü yanaştırmıştır.ve kaptan uçagın frenlerini bırakınca (takozlandıgını zannederek)uçak geri kayması sonucu ucagın kapısı kanopinin ucuna kadar gelmiştir.burada suçlu hem operatör hemde uçagın operation memurudur.operatör memurdan onay almadan ve kesinlikle takozlanmadan yanasmamalı sonuc budur yaralı olmaması sevındırıcıdır umarım ucagın kapısı zarar görmemiştir.
  • Uçağın iyisi kötüsüyle körüğün kazası ne alaka bir yazı ya,yuh,hemen uçak kötü.vurun damgayı ? THY 787 almalı alacaktırlar,iyide olur.yorumcular dan bazıları saçmalamış.
  • Son 1 ayda 3. Yolcu köprüsü uçak kazası haberi. pilot hatalı, köprü operatörü hatalı ama köprü mükemmel hep. Köprü kötü demiyorum ama tanrılaştırdığınız firmalarında yaşayabildiği bu arızaları manasız bir şekilde ört baş etme çabanız komik.
  • körükçünün acele işi vardı galiba.biran önce yanaşıyım gideyim demiş.uçaktan önce kürüğü yanaştırırsa normaldir.

Vietnam Airlines'ın İngiltere'nin başkenti Londra'dan havalanarak Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye giden uçağı yolcu köprüsüne çarptı.

VN54 sefer sayısı ile Londra'daki Heathrow Havalimanı'ndan kalkış yapan Dreamliner tipi uçak, sorunsuz bir şekilde başkent Hanoi'deki Noi Bai Havalimanı'na iniş yaptı.

Terminale yanaşmaya çalışan uçağın sol tarafındaki kapısı, yolcuların uçaktan terminale direkt geçişini sağladığı köprüye girdi. Uçak push-back aracı ile geri itilerek körük ile kapının ayrılması sağlandı. Daha sonra ise uçak başka bir körükten yolcularını indirdi.

Olayda yaralanan olmazken, uçağın görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı.

Dreamliner ile yolcu köprüsü birbirine girdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

gözlemci ~ 2 yıl önce
arkadaşlar olayın özü sudur uçak takozlanmadan köprü operatörü köprüyü yanaştırmıştır.ve kaptan uçagın frenlerini bırakınca (takozlandıgını zannederek)uçak geri kayması sonucu ucagın kapısı kanopinin ucuna kadar gelmiştir.burada suçlu hem operatör hemde uçagın operation memurudur.operatör memurdan onay almadan ve kesinlikle takozlanmadan yanasmamalı sonuc budur yaralı olmaması sevındırıcıdır umarım ucagın kapısı zarar görmemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenermoda ~ 2 yıl önce
Uçağın iyisi kötüsüyle körüğün kazası ne alaka bir yazı ya,yuh,hemen uçak kötü.vurun damgayı ? THY 787 almalı alacaktırlar,iyide olur.yorumcular dan bazıları saçmalamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynı ~ 2 yıl önce
Son 1 ayda 3. Yolcu köprüsü uçak kazası haberi. pilot hatalı, köprü operatörü hatalı ama köprü mükemmel hep. Köprü kötü demiyorum ama tanrılaştırdığınız firmalarında yaşayabildiği bu arızaları manasız bir şekilde ört baş etme çabanız komik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gozlemci ~ 2 yıl önce
aynı adlı kullanıcı isimli arkadasım kopru tanri yada olumsuz degildir bunun firmalari bellidir kopruden kaynakli arizalara gelince eyvallah fakat ahl de 2 kez olan kaza burada da vuku bulmus ucak tam (TAM) takozlanmadan kopru yanastirilirsa ve kaptan asagidaki elemandan (yer hizmetlisi gorevlisi genelde FALOW ME) den onay alip da frenlri birakirsa ve ucagin da arka tekerlekleri takozlan madi ise ise ve de vede KOPRU OPERATOR u arkadas Yanasirken tekerleklerin TAKOZLANMASI na bakmadi ise ucak GERI KAYAR ve bu nun gibi kazalar ve hatta ölümlü yaralanmalar meydana gelir .
??? ~ 2 yıl önce
körükçünün acele işi vardı galiba.biran önce yanaşıyım gideyim demiş.uçaktan önce kürüğü yanaştırırsa normaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000